Blog

Kapıda Ödemeli Güvenilir Alışveriş Siteleri 2023

Güvenilir satın alma web siteleri sınıfında ve banka kartı kullanmadan, yani kapıda ödeme, kıyafet, bahçe, mobilya, mutfak-gıda, teknik bilgi ve diğerlerine saygı gösteren pek çok seçenek var. Çevrimiçi satın almada finansal kurum kartı ile ödeme yapmayı düşünenler, kapıda ödeme yöntemini daha güvenli buluyor.

Bununla birlikte, her web sitesi kapıda ödeme yöntemine sahip değildir. Bu makalede, sizin için “Hangi çevrimiçi satın alma web sitesinde kapıda ödeme var?” Sorusunu yanıtlayacağız. Kısaca, 2023 yılında Kapıda Ödeme ile Alışveriş Siteleri aşağıdaki gibidir;

 1. Morhipo
 2. Mavi
 3. E kitap yurdu
 4. E-kitap sepeti
 5. Migros Dijital Market
 6. Tchibo
 7. Carrefoursa
 8. Modanisa
 9. Dusty.com
 10. Avfoni.com
 11. Flo
 12. Defacto
 13. Tonguç Akademi / Tonguç Perakendecisi
 14. BKM E kitap
 15. LC Waikiki
 16. Koton
 17. Yemek Sepeti
 18. Şok
 19. Boyner
 20. Penti
 21. Sefamerve
 22. Deichmann
 23. Colin’in

Morhipo

Öncelikli olarak giyim ve niknak üzerine ürünleri bulunan Morhipo.com’da ayrıca kapıda ödeme seçeneği de bulunuyor. Giyimden spor ayakkabıya, valizden alet edevata kadar pek çok ürüne sahip olan Morhipo’dan alışveriş yaparken kapıda nakit ya da banka kartı ile ödeme seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Kapıda ödeme yapmak isterseniz ücretsiz tedarikten yararlanamazsınız ve 6,99 TL ek ücret ödemeniz gerekir.

Banka kartınızla kapıda ödeme yaparken sadece İş Finans Kurumu 3, 6 ve 9 taksit imkanı sunuyor. Çeşitli oyun kartları için böyle bir avantaj yoktur. Yerleşimden sipariş vermek için üye olmak istemezsiniz. İletişim bilgilerinizi girdikten sonra, “Üye olmadan devam et” seçeneğine tıklayarak sipariş verebileceksiniz.

Mavi

Giyim ticaretinin en büyük şirketlerinden biri olan Mavi’den yapılan alışverişlerde kapıda ödeme seçeneği bulunabiliyor. Kapıda ödeme Aras Kargo tarafından yapılmakta, nakit ve banka kartı seçenekleri bulunmakta ve ek ücret olarak 5,99 TL tahsil edilmektedir. Yerleşimden satın almak için üye olmanız gerekmemektedir. “Üye Olmadan Devam Et” butonuna tıklayarak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

E kitap Yurt

Türkiye’nin en büyük kitapçı listeleme sitelerinden biri olan Kitapyurdu.com, tedarikte nakit kazandırıyor. Kitap Yurdu’nda nakit para sağlamak için 3 seçenek vardır. Bunlar

 • PTT Kargo: 11,21 TL (5 şirket günü temin)
 • UPS Temini: 19.88 TL (3 şirket günü içinde temin edilir)
 • MNG Kargo: 22,88 TL (3 kurumsal gün içinde teslim edilir)

İstediğiniz kaynağı seçerek kapıda ödeme imkanından yararlanabileceksiniz. Kitap Yurdu’nda kapıda ödemenin yanı sıra banka kartı, finans kurumu kartı veya para kuruluşu anahtarı ile ödeme yapabileceksiniz. Web sitesinden satın almak için üyelik gerekmez. Üye olmadan sadece iletişim bilgilerinizi verenler için sipariş sürecini kısa sürede tamamlayabileceksiniz.

E kitap Sepeti

Kitap Sepeti, ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir diğer büyük listeleme web sitesidir. Kapıda ödeme yapabileceğiniz gibi yerinde de alışveriş yapabileceksiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir;

 • Öncelikle, lokasyonun bir üyesi olmak isteyeceksiniz. Farklı sitelerde olduğu gibi üye olmadan satın almanın kolay bir yöntemi yok.
 • Kitap Sepeti’ne üye olduktan sonra tedarik seçeneğini tercih etmeniz gerekecektir. Lokasyonda 95 TL ve üzeri siparişlerde tedarik ücretsizdir.
 • Bunun dışında MNG Kargo için 9,90 TL, PTT Kargo için 16,90 TL ve Aras Kargo için 25 TL ücret alınmaktadır.
 • Kargoyu seçtikten sonra “Sonraki” butonuna basın. Bu kısımda Kredi Kartı / Banka Kartı, Havale ve Kapıda Ödeme seçeneklerini göreceksiniz.
 • Kapıdan Masraf seçeneğini seçtikten sonra, tedarik seçiminizi tekrarlayın ve cep telefonu tutarınızın alınabilir olup olmadığını inceleyin.
 • Sonraki butonuna tıklayın.
 • Son olarak, “Siparişi Onayla” düğmesine tıklayın.

Böylece kitapsepeti.com’dan kapıda ödeme ile sipariş verebileceksiniz.

Migros Dijital Market

Migros marketlerinden satın almak isteyeceğiniz tüm ürünleri internet üzerinden Dijital Market aracılığıyla satın alabilirsiniz. Kapıda ödeme imkanından yararlanmak için yapmanız gerekenler burada;

 • Yerleşime girdiğinizde, “Anlaşmama gelsin” veya “Mağazadan satın alacağım” seçeneklerini göreceksiniz.
 • İlinizi, ilçenizi ve mahallenizi seçin.
 • Sipariş vermek için minimum satın alma miktarı 60 TL olmalıdır.
 • Migros Dijital Market’e üye olmadan da işleminize devam edebileceksiniz.
 • Gerekli alanları doldurduktan sonra, cep telefonunuza bir kod alacaksınız.
 • Bu kodu girdikten sonra işleminizi tamamlayabileceksiniz.

Tchibo

Tcihibo.com.tr, kapıda ödeme yapabileceğiniz bir diğer web sitesidir. Web sitesinden satın almak için tichibo.com.tr adresine gidebilir veya 444 28 26 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Kapıda ödeme alternatifinin avantajlarından yararlanmak için en az 75 TL, en fazla 2000 TL’lik bir satın alma yapmanız gerekecek.

Konumlandırma, “kapıda ödeme hizmet bedeli” başlığı altında ekstra 9,95 TL’dir. Satın alma miktarınız 200 TL’den düşükse, kapı hizmeti ücretinin yanı sıra bir tedarik ücreti de ödersiniz. Horoz Lojistik ürünlerini reyondan satın alırken kapı tedarik ücreti alınmamalıdır.

Carrefoursa

Hem dijital marketinin hem de yardımcı marketlerinin yoğun olarak kullanıldığı Carrefoursa’da kapıda ödeme hizmeti bulunuyor. Yerinde alışveriş yaparken, kapıda ödeme için 2 seçeneğiniz olabilir. Bunlar nakit ve banka kartı masraflarıdır. Pandemi sürecinde sosyal mesafeyi korumak amacıyla bu hizmet bir süreliğine askıya alınmış olsa da, normal koşullarda kapıda ödeme imkanını lokasyondan kullanmak isteyeceksiniz.

Modanisa

Tesettür giyimde ürün satışı yapan lokasyonda kapıda ödeme imkanını kullanarak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneğini seçerek verdiğiniz siparişlerde 5,90 TL hizmet bedeli alınmaktadır. Yurtiçi Kargo ile vereceğiniz siparişlerde bu hizmetin çok da geçerli olmaması gerekir. Aldığınız ürünün başka bir kargo içermesini talep edenler için kapıda ödeme fonksiyonundan yararlanamazsınız.

Tozlu.com

Kız, erkek, çocuk, spor ayakkabı, bavul, valiz, tesettür, iç giyim, kozmetik, özel bakım, saat, araç gereç, elektronik ve yaşam ürünlerini bünyesinde barındıran Tozlu.com’dan satın alacağınız ürünlerin ödemesini finansal kurum kartı veya kapıda nakit olarak yapabileceksiniz.

Avfoni.com

Balıkçılık ve çadır malzemelerinin satın alındığı Avfoni.com’un kapıda ödeme özelliği bulunmaktadır. Web sitesinden yapacağınız alışverişlerde tedarik ücreti 10 TL olarak belirlenmiştir. 200 TL ve üzeri alışverişlerde tedarik ücreti alınmamaktadır. Kapıda ödeme seçeneğini tercih edenler için tedarik ücreti ile birlikte 15 TL ek ödeme yapmak önemlidir.

Flo

Ayakkabı ticaretinin öncülerinden Flo’dan satın aldığınız ürünlerin ödemesini kapıda yapabileceksiniz. Bununla birlikte, bu işlevden yararlanmak için yerleşime üye olmanız gerekir. Üye olmadan alışveriş yapmak isterseniz, banka kartı ile ödeme yapmanız gerekecektir.

Yerleşime üye olmak için Fb hesabınız veya Gmail hesabınız ile birlikte işlem yapmanız yeterlidir. Üye olduktan sonra “kapıda ödeme” seçeneğini seçebileceksiniz. Satın alma miktarınıza 9,50 TL hizmet bedeli eklenir. Kapıda ödeme sırasında nakit para kabul edilir, banka kartı ile yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.

Defacto

Kıyafetten alet edevata kadar pek çok ürünün kapıda ödemeli olarak bulunabildiği Defacto’dan alışveriş yapmak için sadece üye olmanız öneriliyor. Üye olmadan alışveriş yapmak isterseniz, yalnızca banka kartınızla işlem yapabileceksiniz. Üyelik işlemini tamamlamak bir dakikadan az sürüyor. Üye olduktan sonra, “Tam Satın Al” düğmesine basabilecek ve ekrandaki değer seçeneklerinden “Kapıda ödeme” seçeneğini seçebileceksiniz.

Bunun yanı sıra Defacto’dan kapıda ödeme ile sipariş vermek için en fazla 2000 TL’lik alışveriş yapabilirsiniz. Kapıda ödeme için servis ücreti 6,99 TL olarak belirlenmiştir. Siparişinizi tamamlamak için cep telefonunuza gönderilen onay kodunu lokasyonda sıralamanız yeterli.

Tonguç Akademi / Tonguç Perakendecisi

Tonguç Akademi, anaokulu, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren yayınlar çıkarıyor. Her biri uzaktan eğitim ve basılı yayınları ile kaliteli işler üreten Tonguç Akademi veya Tonguç Perakende’den alışveriş yapmak için lokasyona üye olmanız gerekiyor.

Üye olduktan sonra banka kartı, kapıda ödeme, havale/EFT ya da BKM Kategorik ile sipariş verebilirsiniz. Kapıda ödemeli siparişlerde, tedarik ücreti ile birlikte 9,90 servis ücreti alınır. Ücretsiz tedariği olmayan siparişlerde tedarik ücreti olarak 9,90 TL tahsil edilir. Tonguç Akademi Aras Kargo ile çalışmaktadır.

BKM E kitap

Dijital dünyada bilgi tutkunlarının uğrak noktalarından biri olan BKM Kitap’tan kapıda ödeme ile kitap satın almak mümkün. Yerleşkeden sipariş vermek için 30 TL’den az olmayan bir sipariş vermeniz ve ayrıca yerleşkeye üye olmanız gerekir. Üye olmak için çok fazla zaman harcamak istemeyenler için “Hızlı Üyelik” riskini kullanmak isteyeceksiniz. Hızlı Üyelik için sizden adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, cep telefonu numaranız ve şifreniz istenebilir. Bu bilgileri girdikten sonra, e-postanıza veya cep telefonunuza herhangi bir aktivasyon kodu gönderilmeyebilir. Böylece, üyelik sürecini kısa bir süre içinde tamamlayabileceksiniz.

Kaydolduktan sonra, fiyat seçeneklerini görmek için “Tam Satın Al” düğmesini kullanmak isteyeceksiniz. BKM Kitap’tan vereceğiniz siparişlerinizde tedarik seçiminde maliyeti seçerken, siparişinizin fiyatı ile birlikte tedarik seçim değeri üzerinden 6,99 nakit hizmet bedeli ödersiniz. Bu ücret tedarik ücreti ile birlikte tahsil edilir.

LC Waikiki

Türkiye’nin en büyük kıyafet mağazalarından biri olan LCW’de kapıdan ödeme yöntemini kullanarak alışveriş yapabileceksiniz. Bununla birlikte, bu işlevden yararlanmak için mağazaya üye olmanız gerekir. Üyelik adımını tamamlamak için, cep telefonunuza gönderilen onay kodunu konuma girmeniz gerekecektir. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, kapıda ödeme yapmayı seçebileceksiniz. Kapıda ödeme yaparken yalnızca nakit ücrete izin verilir ve 6,91 TL işlem ücreti olarak sipariş miktarına yansıtılır.

Koton

Kıyafet ticaretinde büyük bir pazar payına sahip olan Koton’dan online sipariş verirken, kapıda ödeme imkanından yararlanmak en iyisidir. Bu hizmetten yararlanmak için siteye üye olmanız gerekmektedir. Kaydınızı tamamladıktan sonra, kısa bir süre içinde siparişinizi kapıda maliyet ile oluşturabileceksiniz. Koton’da kapıda ödeme hizmetinin değeri 7,9 TL olarak belirlenmiştir. Bu değere tedarik ücreti dahil değildir.

Yemek Sepeti

Türkiye’nin dört bir yanından birçok mekânın üye olduğu Yemek Sepeti, kapıya ek ücretlendirme yapıyor. Üstelik bu hizmetten yararlanmak için mekana üye olmanız da gerekmiyor. Eğer kapıda ödeme ile sipariş vermek isterseniz; para, banka kartı, yemek çeki ya da yemek kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz.

Tamamen farklı web sitelerinde olduğu gibi, kapıda ödeme için hizmet ücreti gibi bir faktör yoktur. Çünkü kargo gibi aracı bir firma devreye girmiyor. Siparişi size ulaştıran kişi restoranın kuryesi olduğu için ek bir hizmet bedeli ödemenize gerek kalmıyor.

Şok

Şok marketlerinden kapıdan ödeme yöntemi ile online alışveriş yapabileceksiniz. Şok’ta nakit seçim değerine eşdeğer herhangi bir değer yoktur. Lokasyonda sipariş oluştururken robot olarak alışveriş poşeti siparişe eklenir.

Boyner

Kız, erkek, çocuk, spor, spor ayakkabı, bavul, kozmetik, araç gereç, saat, ev ve yaşam gibi pek çok alanda ürünlerin satın alındığı Boyner’de kapıda ödeme ile sipariş verebileceksiniz. Kapıda ödeme uygulamasında finansal kurum kartı işlemleri kabul edilmeyecek, sadece nakit para kabul edilebilecek. Kapıda ödeme için en fazla 500 TL’lik alışveriş yapılması gerekmektedir. Bu tutarın üzerindeki siparişlerde kapıda ödeme seçeneği sepette görünmeyecektir.

Boyner’de her ürün için kapıda ödeme seçeneği bulunmamalıdır. Örneğin Hopi kullanarak yaptığınız alışverişlerde kapıda ödeme yapamazsınız. Bu hizmeti almak için ödemeniz gereken tutar 6,99 TL’dir. İade durumunda, kapıda ödeme hizmet bedelini iade alamazsınız.

Penti

Plaj kıyafetleri, iç çamaşırları, ev giysileri, aletler, çoraplar ve daha pek çok ürünün satın alınabileceği Penti’de kapıda ödeme de mümkün. Kapıda para veya banka kartı ile 6,95 ek ücret ödeyerek ödeme yapabileceksiniz. Servis ücreti ile birlikte siparişinize 9,95 TL tedarik ücreti eklenmektedir.

Kapıda ödeme için banka kartı kullananlar için sadece İş Finans Kurumu banka kartına taksit yapılmaktadır. Farklı bankalar için herhangi bir taksit seçeneği bulunmamaktadır.

Sefamerve

Tesettür kıyafetleri konusunda ilk akla gelen firmalardan biri olan Sefamerve.com’da namaz kıyafetleri, hırkalar, baş örtüleri, eşarplar, türbanlar, montlar, trençkotlar, spor ayakkabılar, valizler, aletler, ev ve yaşam ürünleri, çocuk ve genç ürünleri, spor kıyafetleri, tesettür mayoları ve daha pek çok ürün satılmaktadır.

Sefamerve, birçok değer seçeneği arasında kapı metodolojisi üzerinde bir değere sahiptir. Bu işlevden öğrenmek için yerleşimin bir üyesi olmak zorunda değilsiniz. Üye olmasanız bile kapı fiyatı riskinden yararlanabileceksiniz. Kapı maliyeti metodolojisini kullanarak verdiğiniz siparişler için, tedarik değeri ile birlikte 5.90 hizmet bedeli tahsil edilir.

Deichmann

Pek çok online ayakkabı alışveriş sitesinden biri olan Deichmann’dan satın aldığınız ürünlerin ödemesini kapıda ödeme fırsatı ile yapabileceksiniz. Kapıda ödeme için en uygun alışveriş tutarı 1000 TL’dir. Nakit servis ücreti 8 TL’dir. Kapıdan ödeme için Deichmann’da bir dosya oluşturmanız önerilir. Talep üzerine nakit için yalnızca nakit yetkilidir, banka oyun kartları kabul edilmeyecektir.

Colin’s

Ülkemizde muhtemelen en çok giysi alışverişinin yapıldığı web sitelerinden biri olan Colins.com’da kapıda ödeme imkanı bulunuyor. Kapıda ödeme için hizmet bedeli 9,99 TL’dir. Bu bedel tedarik bedeli ile birlikte ayrı ayrı ödenir. Kapıda ödemeye karar vermek için taşıma şirketlerinden en çok tercih edilen MNG Kargo, Aras Kargo veya UPS Kargo olmalıdır.

Bonus Siz de CarrefourSA, A101 ve Migros’u kapıda ödeme ile yemek ve benzeri market alışverişleriniz için online olarak kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Kapıdan Alışveriş Siteleri2023

Sonraki satın alma web siteleri, teklif olarak değer sunmaz. Finansal kurum kartı maliyeti, Garanti Pay veya para kuruluşu değişikliği gibi seçeneklerle ödeme yapabileceksiniz.

Mediamarkt Çiçek Sepeti Vatan Bilgisayar
Gone Gone Hepsi burada Trendyol
N11 EPttAvm D&R
Teknosa Koçtaş Evidea
E-Bebek Amazon Idefix
Avansas A101 Desa
Beymen Saat & Saat Nike
Adidas Oysho Reebok
Twist İpek Caddesi Puma
United Colours of Benetton Ayakkabı Dünyası D’S Damat
Taç Watsons Toyzz Perakendecisi
Çarşaflar Karaca Süvari
Arzum Altınbaş Çok Trendy

Sonuç olarak, bir finansal kurum kartı veya para kuruluşu anahtarı ile alışveriş yapmak istemeyen, dolandırıcılık benzeri olaylardan şüphelenen ve daha güvenli buldukları kapıdan maliyet yöntemiyle sipariş vermek isteyen kişiler için kapıdan maliyetin elde edilebileceği satın alma web sitelerini listeledik. Bu metodoloji normalde ilk kez müşteriler tarafından muhtemelen en popüler metodolojidir. Kapıdan ödeme hizmet ücreti her web sitesinde değişebilir ve tedarik ücreti ile birlikte tahsil edilir.

You may also like...