Blog

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama 2023

Türk Telekom Taahhüt cayma bedeli aralığı sorgulama, inceleme, hesaplama ve yenileme hakkında 2023 puan; fonlara itiraz etmek için iptal (cayma) süreci hakkında tüm detaylar! Birçok sorunuza bu yazımızda cevap veriyoruz. Türk Telekom Cayma Bedeli Türk Telekom Kampanyaları 2023 konusuna da değinebiliriz.

Türk Telekom’dan satın aldığınız her birim ve faturalı abonelikler belirli bir taahhüt aralığı ile size sunulmaktadır. Türk Telekom’un taahhüt aralığının açıklaması ise taahhüt aralığı boyunca sadece ekstra ucuz değer seçeneklerinden faydalanmanız ve Türk Telekom’dan hizmet almayı kesmemenizdir.

Ayrıca cihazdan cihaza, kampanyadan indirime değişebilmekle birlikte genel olarak Türk Telekom Taahhüt süresi 24 Ay olarak belirlenmiştir. Şimdi Türk Telekom Cayma Bedeli ve Taahhüt Sorgulama’nın birbirine zıt özelliklerine bakalım:

Türk Telekom Cayma Bedeli Çalışması 2023

Türk Telekom’dan satın aldığınız dijital birimler veya özel tarife paket anlaşma sağlayıcıları bir taahhüt süresine tabidir ve taahhüdün bozulması durumunda belirli bir ceza tutarı ödemenizi gerektirir. Cayma işlemi yapmadan önce cayma bedeli tutarını bilmeniz gerekmektedir. Bu, taahhüt sürenizin bitmesine ne kadar kaldığına bağlı olarak ücrete ceza bedeli olarak yansıyacaktır. Türk Telekom Cayma Bedeli 2023 Çalışması adımlara örnekler aşağıdadır:

Türk Telekom cayma bedeli sms ile ve sorgulama tekniği olarak; Telefondan * 124# tuşlayınız. Ardından 3 ‘e basın Soruya yanıt verme 2 ile kontrol edin Özveri bölümü . Ekranda sözleşmenin bozulması yani iptal edilmesi durumunda ödenecek ceza tutarı gösterilecektir.

 • Dilerseniz Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak bir danışman yardımı ile sorgulama yapabilirsiniz.
 • İhtiyaç duymanız halinde size en yakın Türk Telekom bayisine giderek Cayma Bedelini hızlıca öğrenebilirsiniz.
 • Ya da Türk Telekom’un resmi internet sitesine girip“Yardım” bölümündeki ilgili formu doldurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli öğrenme işleminizdeYardım” bölümünü kullanarak lütfen bilgilerinizin doğruluğunu teyit ediniz. Yanlış bilgi Türk Telekom cayma bedeli hakkında bilgi edinmenizi engelleyebilir.

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama

Türk Telekom Taahhüt Cay ma Bedeli Kullandığınız tarife paketi miktarı ve taahhüt sürenizde kalan süre ile doğru orantılıdır. Tarife paketinizin fiyatı ne kadar yüksek ve taahhüt süreniz ne kadar uzunsa o kadar fazla; tarife paketinizin fiyatı ne kadar düşük ve taahhüt süreniz ne kadar kısa ise o kadar az Türk Telekom Cayma Bedeli ödersiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli’ni hesaplamak için Türk Telekom Alıcı Hizmetleri’nden anlık bilgi almakta fayda var; çünkü çoğunlukla güncel paket sözleşme fiyatları üzerinden hesaplanan bu ücret en doğru şekilde alıcı temsilcileri tarafından hesaplanabiliyor. Türk Telekom Alıcı Hizmetlerine bağlanmak için“444 1 444 “ü cep telefonunuzdanarayabilirsiniz.

Türk Telekom’da, sözleşmenizi sözleşme tarihinden önce feshettiğinizde Kalan Sözleşme Ücreti(erken Fesih Ücreti) ödemeniz gerekebilir. Bu ücret, sözleşme süreniz için kalan ücretlerin yaklaşık %80’idir. Türk Telekom Cayma bedeli hesaplanırken alınan hizmet bedelleri aşağıdaki gibidir;

 • Aktivasyon ve Kurulum Bedeli
 • İndirimler Mevcuttur
 • KDV + ÖTV
 • Ev ağı modem ücreti
 • Hücresel tarife paketleri aylık indirimler için uygundur
 • Tivibu Televizyon Servisi Saha ve Mesafe Yönetimi

Ancak bir örnekle Türk Telekom cayma bedelini hesaplamak gerekirse; otuz günde sadece 30₺ ödediğiniz bir tarifeniz olabilir ve taahhüdünüzün bitmesine 3 ay kalmış olabilir. 30₺’yi 3 ile çarptığınızda kalan aylar için tam fatura bedeli muhtemelen 90₺ olacaktır. bu tutarın %80’i muhtemelen 72₺ olacaktır. Türk Telekom cayma bedeli olarak ödeyeceğiniz tutar budur.

Türk Telekom sözleşmenizi ödemesiz dönem dışında iptal ediyorsanız, normal iptaller için 30 günlük keşif aralığı geçerlidir. İptal talebinde bulunduktan sonra, toplam 30 gün için aylık ücret tahsil edilebilir (Türk Telekom bunu “Bildirim Süresi Ücr eti” olarak adlandırır).

Türk Telekom Cayma Bedeli Tahsilatı ve İptali

Türk Telekom Dedike Paketlerinden birini kullanıyorsanız ve ayrıca taahhüdünüzü bozmanız halinde doğabilecek cayma bedeline itiraz etmek istiyorsanız Müşteri Hakları Heyeti ile birlikte başvurabileceğiniz kurumlar bulunmaktadır. Sözleşmenizde belirli bir taahhüt süresini kabul etmiş olabilirsiniz. Ancak tarifenizi devretmek istemeniz halinde ortaya çıkabilecek duruma itiraz edip etmeyeceğinize karar verirken aşağıdaki itirazları göz önünde bulundurmanız önemlidir.

 • Sözleşmenizi iptal etme ve cayma bedeline itiraz etme hakkınız muhtemelen reddedilecektir.
 • Sözleşmeyi imzalayarak ve şartları anladığınızı ve kabul ettiğinizi belirterek, yasal olarak cayma bedelini ödemeniz gerekmektedir.
 • Sözleşmede yer alan koşullar veya taahhüdünüzün tarafınızca erken iptalini tetikleyebilecek koşullar yerine getirilmemişse, cayma bedeline itirazınız muhtemelen yine reddedilecektir.

Türk Telekom Cayma Bedeli İtirazı 2023 sadece aşağıdaki durumlarda kabul edilebilir:

 • Taahhüt süresi içinde satın aldığınız bir paketin değerinin artması durumunda sözleşme ihlal edilmiş olur.
 • Taahhüt ettiğiniz hizmeti alamayabilirsiniz.
 • Hizmet sunumunuz sürekli aksar ve sorun yaşarsınız.
 • Hizmet almanızı engelleyecek herhangi bir neden olmaksızın hizmetiniz aksıyorsa cayma bedeline itiraz edebilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli itirazlarınızı Müşteri Hakları Komitesine, Türk Telekom Genel Müdürlüğüne ve Ulaştırma Bakanlığı Resmi İnternet Sitesine iletebileceksiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nereye Ödenir?

Türk Telekom Dedicated paket sözleşmenizden erken ayrılmaya karar verdiğinizde karşınıza çıkacak olan Türk Telekom Cayma Bedeli, son faturanıza anında yansıtılacaktır. Son ay kullandığınız hizmetin faturalandırılması ve üzerine cayma bedelinin yansıtılması ile oluşan bu faturayı, Türk Telekom faturalarınızı öderken kullandığınız stratejiler ile kolayca ödeyebilirsiniz. Bu stratejileri kullandığınız takdirde cayma bedelinizi ödemek çok kolay.

 • Online masraf kanalları en iyi yoldur.
 • Türk Telekom İsim Merkezi’ne de isim verebilirsiniz,
 • Türk Telekom Mağazalarına da gidebilirsiniz,
 • Paranız finans kurumu tarafından da yapılabilir.

Bir finans kuruluşunun maliyet ve ücrete dayalı stratejileri sizden herhangi bir ücret talep etmeyecektir. Banka, paranızı idare eden kişiler için sizden bir ücret talep edecektir. Bu ücret finans kurumuna göre değişir.

Türk Telekom Para Çekme Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Türk Telekom Cayma Bedeli son dönem faturanıza yansıtılan ve ödenmesi gereken bir tutardır Son ödeme tarihi son dönem faturanızdır. Cayma bedelinin yansıtıldığı bu fatura, son dönem faturanız ile birlikte Türk Telekom’a ödemeniz gereken son faturadır. Aldığınız hizmet herhangi bir ek ücrete tabi değildir. Ancak son ödeme tarihini kaçırmanız durumunda günlük faiz ödemeniz gerekmektedir.

Son faturanızın son ödeme tarihini bilmiyorsanız Türk Telekom İletişim Merkezi’ni arayarak ya da size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ne giderek yardım alabilirsiniz.

Cayma Bedeli Türk Telekom Tarafından Karşılanır mı?

Türk Telekom Evde Web2023 Tarifeleri, yeni Türk Telekom Evde Web müşterilerinin cayma bedelini karşılamaktadır. Daha önce evde web paketi anlaşmanız varsa, Türk Telekom’un cayma bedelini karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için Türk Telekom Alıcı Hizmetleri’nden yardım alabilirsiniz Geçmek istediğiniz paketi seçin.

Türk Telekom dışında bir mobil telefon operatörü kullanıyorsanız, Türk Telekom cayma bedelini ödemez. Bu kampanya sadece Evde Web içindir ve cep telefonu kullanımına bağlı değildir. Türk Telekom Cayma Bedeli Kapsamındaki Türk Telekom Evde Web Kampanyaları muhtemelen en avantajlı olanıdır:

 • Yüksek Hız Avantajı
 • Web üzerinde alternatif

Türk Telekom Cayma Bedeli Kaplamalı Ev Web Pazarlama kampanyası

Türk Telekom Cayma Bedeli Kapsamında Evde Web Kampanyaları 2023, evde web hizmeti aldığınız gruptan Türk Telekom’a geçiş yapanlar için geçerli olacak bir pazarlama kampanyasıdır. Taahhüt süresi dolmadığı halde Türk Telekom’dan Ev Web hizmeti almak isteyen müşterilerin düzenli olarak yararlandığı bu kampanyalar, Türk Telekom Ev Web 2020 ‘den ilk kez yararlanacak yeni Türk Telekom müşterileri için geçerlidir. Türk Telekom Cayma Bedeli Kapsamındaki Ev Web Kampanyaları ve tarife paketleri aşağıdaki gibidir:

Pazarlama kampanya tanımlaması Paket Tanımlama Paket İçeriği Paket Fiyat
Aşırı Hız Avantajı Aşağıdakiler riskinizi azaltmanın en etkili yollarından bazılarıdır. 20Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 105,90₺
Aşırı Hız Avantajı Ayrıca L hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz 24Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 115,90₺
Aşırı Hız Avantajı XL 35Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 130,90₺
Aşırı Hız Avantajı XXL 50Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 150,90₺
Web üzerinde alternatif S 16Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 105,90₺
Web üzerinde alternatif Aşağıdakiler riskinizi azaltmanın en etkili yollarından bazılarıdır. 20Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 110,90₺
Web üzerinde alternatif Ayrıca L hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz 24Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 120,90₺
Web üzerinde alternatif XL 35Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 135,90₺
Web üzerinde alternatif XXL 50Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 155,90₺
Türk Telekom Ana Sayfa Web Kampanyaları Maske Cayma Bedelleri

NOT: Tüm Paket Sözleşme Fiyatları 24 aylık Taahhüt süresi için geçerlidir.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023

Türk Telekom operatörünü kullanarak faydalandığınız ve taahhüt süresine tabi olan paketleriniz taahhüt süresi boyunca size indirimli olarak sunulmaya devam edecektir. Taahhüt süreniz bitmeden taahhüdünüzü yenilemediğiniz takdirde avantajlı tarifeleri kaybedersiniz. Avantajlı fiyatlardan yararlanmaya devam edebilmek için taahhüdünüzün süresini de bilmeniz gerekir. Artık Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023 işlemini gerçekleştirebileceksiniz. İzlemeniz gereken adım bu:

 • “444 1 444”numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayınMobil cihazınızın menüsünden ” seçeneğini seçin.
 • Müşteri danışmanına bağlanmak için gerekli tuşlamaları yapın.
 • Son olarak, Türk Telekom on-line işlemler yazılımı ile de özel bir sorgulama yapabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Yenileme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalı tarifelerinizin veya Evde Web hizmetinizin taahhüdü sona erdiğinde Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak taahhüdünüzü yenileyebilirsiniz. Taahhüdünüzü yenilemeden önce mevcut paketinizin yanı sıra daha düşük veya daha yüksek bir paket seçebilirsiniz. Herhangi bir ek ücret ödemeyeceğiniz bu geçiş süreci için Türk Telekom Alıcı Temsilcilerinden de yardım alabilirsiniz.

İşlemlerinizi cep telefonu yerine yüz yüze yapmak isterseniz kimliğiniz ile Türk Telekom İletişim Tesislerine gidebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüdünü İhlalin Cezası Nedir?

Türk Telekom taahhütlü tarife paketlerinizin tamamında taahhüt bulunmaktadır ve süresi bitmeden bozulan taahhütler belirli bir ceza tutarını tetiklemektedir. Ceza tutarı sabit bir değer değildir. Tarife paketi sözleşmenize ve taahhüdünüzün bitmesine ne kadar süre kaldığına göre değişir.

Türk Telekom taahhüdünüzü durdurmaya karar verdiğinizde web cayma bedeli tutarını öğrenmek için Türk Telekom Alıcı Hizmetleri’nden doğrudan yardım alabilirsiniz.

Türk Telekom taahhüdünüz bitmeden tarife değişikliği nasıl yapılır?

Türk Telekom Faturalı hattınızın veya Evde Web aboneliğinizin tarifesini taahhüt süreniz bitmeden Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak veya Türk Telekom Mağazaları’na giderek değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

 • Taahhüt süreniz bitmeden önce tarifenizi değiştirmeye karar verirseniz, mevcut tarifenizden daha cazip bir pakete geçmeniz gerekir.
 • Taahhüt süreniz sona ermeden mevcut tarifenizden daha ucuz bir pakete geçemezsiniz.

Mevcut tarifenizden daha ucuz bir teklife geçmeye karar verirseniz iptal ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu durum sözleşmeyi bozmanıza neden olur.

Türk Telekom Taahhüdü Sona Erdiğinde Ne Olur?

Türk Telekom ile olan taahhüt sözleşmenizin sonuna geldiğinizde, mevcut tarife paketinizi artık daha düşük bir değerden kullanamazsınız. Önceki paket anlaşmanız için ödeyeceğinizden daha yüksek bir fiyat ödemeniz gerekebilir. Mevcut tarifenizden ve operatörünüzden memnunsanız:

 • Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak,
 • Türk Telekom Mağazalarını ziyaret ederek taahhüdünüzü devam ettirebilir ve indirimli kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Mevcut tarifenizi devam ettirmek isteyebilirsiniz ancak zaman içinde tarifeniz yükselmiş olabilir. Taahhüdünüzü yenilemeniz yine de taahhütsüz paketlere göre daha avantajlıdır.

Türk Telekom Dedike Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Dedike Paketler 2023Taahhüt süresi boyunca aylık taksitler halinde ödenen taahhüt ücretlerini içerir. Adanmışlık dönemi boyunca adanmış paketler için sipariş verirsiniz. Aydan aya ücretlendirildikleri için, bu, adanmışlığın taksitler halinde yapıldığı anlamına gelir.

Örneğin, muhtemelen 12 ay boyunca tahsis edilmiş bir paket anlaşması kullanacaksınız. Bu anlaşmayı almak için sözleşmeyi imzalarsınız ve 12 ay içinde ne kadar ödemek istediğinizi belirtirsiniz. Daha sonra 12 aylık fiyat aylık fatura şeklinde tahsil edilir. Bu, taksit gerektiren bir taahhüt türüdür. Tam olarak ödeme yapmanıza gerek yoktur. herhangi bir ekstra işlem yapın Özveri taksitleri .

You may also like...