Blog

Türk Telekom Çağrı Bekletme ve Yönlendirme Hizmetleri 2023

Türk Telekom kimlik hazırlama kodu, açma, kapama ve kimlik yönlendirme aktivasyon ve iptal şirketlerinin tüm detaylarını incelediğimiz bu yazıda tüm detaylara yer verilebilir. Türk Telekom müşterilerine özel olarak hazırlanan ve ücretsiz olarak kullanımlarına sunulan bu şirketler, Türk Telekom müşterilerinin iletişimini kesintisiz sürdürürken, rahatsız edici aramalara son vermeyi hedefliyor.

Türk Telekom Açılışa Hazırlanıyor 2023

Türk Telekom İsme Hazır Servis, cep telefonunuzda sesli bir adlandırma yaparken başka bir kişiden bir itibar elde edenler için sizi uyaran ücretsiz bir hizmettir. Sistem ayarları bölümünde birkaç adımda etkinleştirebileceğiniz bu işlem, yalnızca sizi arayan Türk Telekom potansiyel müşterileri için değil, aynı zamanda çeşitli operatörler için de geçerlidir.

TürkTelekomIsmeHazır Aktivasyon 2023 için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Mobil sisteminizin“Ayarlar” bölümüne gidin.
 • Ardından“Ara” üzerine tıklayın ve seçim ayarlarını girin.
 • Tıkladıktan ve ekranınızı biraz aşağı kaydırdığınızda keşfedeceğiniz “Hazırlananları Tanımla ” bölümüne geldikten sonra hizmeti etkinleştirin.

Tüm Türk Telekom sistem modları için yetkili olmasa da, israfı önlemek için ayarlar için sisteminizi açıp kapatmak en iyisidir. Sizin için, kayıt sürecini basitleştirmek için bunu yapın.

Türk Telekom Hazırlanan Kapanışı Belirledi 2023

Cep telefonunuzda sesli arama yaparken sizi kimin aradığını görmek için aktif hale getireceğiniz Türk Telekom Kimlik Hazırlama Servisi’ni, arama sırasında rahatsız edilmemek için devre dışı bırakabilir; sesli veya görüntülü aramalarınıza kesintisiz devam edebilirsiniz. Türk Telekom için Hazırlanan Kapatma 2023 sürecini tanımlayın:

 • Sisteminizin“Ayarlar” bölümüne gidin.
 • Ardından“Arama” üzerine tıklayın ve seçim ayarları bölümüne gidin.
 • Ardından ekrandakiTanımlayabilme” bölümüne giriş yapın ve hizmeti devre dışı bırakın.

Türk Telekom İsme Hazır Servisi’nden dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar faydalanabilir ve bu işlemler için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Türk Telekom Kimlik Tanımlama Kodu Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom Tanımlama Hazır Kodu 2023, sisteminizin ayarlar sekmesinden yaptığınız işlemi ekranı göster seçeneği ile yapabileceğiniz anlamına gelen bir koddur. Sisteminizin ekran tuşları ile yapabileceğiniz bu işlem için herhangi bir ücret ödemek istemezsiniz ve aksine daha hızlıdır.

 • Türk Telekom İsme Hazır Kod ile İsme Hazır’ıaktive etmek için: Sisteminizin seçim ekranında“*43#” yazıp seçim tuşuna basabilirsiniz.
 • Türk Telekom İsme Hazır Kod ile Hazırlanan İsme’yidevre dışı bırakmak için: Sadece bir kez daha seçim ekranına gidin ve“#43#” tuşuna basın.

Türk Telekom Ödenen Hizmeti Tespit Edebiliyor mu?

Türk Telekom İsme Hazır Servis, hattınızla değil sisteminizle doğrudan ilişkili olduğu için herhangi bir ücrete tabi değildir. Cep telefonunuzun tamamen farklı seçenekleri gibi çalışan İsme Hazır Servis’i istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Sesli aramalarınız sırasında sizi arayan kişileri görebilmeniz için seçime hazır hizmeti açık tutmanızı tavsiye ederiz.

Türk Telekom İsme Hazır Servis Neden Kapatılıyor?

El kitabı ile açma-kapama işlemi gerektiren Türk Telekom İsme Hazır Servis, bazı durumlarda sizin müdahaleniz olmadan rutin olarak kapanabilir. Bu durumlardan ilki olan“Ayar Sıfırlama” işlemi, sisteminizin eski ayarlarına dönmesine neden olur.

genel olarak“Üretim Birimi Sıfırlama” olarak adlandırılan bu işlemden sonra Türk Telekom Hazır Kimlik Hizmetinin devre dışı bırakılması normaldir. Tam burada, şimdi Hazır Kimlik Hizmetini aktif olarak kullanabilmeniz için konseptlerimizi listeledik:

 • Sisteminizi üretim birimi ayarlarına geri yüklerken, Türk Telekom Hazır Hizmeti Tanımlama’ya bir kez daha izin verin.
 • Türk Telekom On-line İşlemler menüsünden bile oluşturulabilecek bu ayar için, belirli koşullarda etkin olup olmadığını kontrol edin.
 • Türk Telekom On-line İşlemler programındaki verileri veya ayarları değiştirirken, hangi ayarın hangi risk üzerinde etkili olacağına dikkat edin.

Türk Telekom Tanımlama Hazır Çalışmıyor (ÇÖZÜLDÜ)

Türk Telekom cep telefonunuzun ayarlarından Hazır Kimlik Servisi’ni etkinleştirmiş olmanıza rağmen aktif değilse ve sesli arama yaptığınızda telefonunuz yine de meşgul çalıyorsa, hattınızın izin verilen seçeneklerini kontrol etmenizde fayda var. Sisteminizden kaynaklanmayan bu sorunu çözmek için Türk Telekom Alıcı Firmalarından yardım alabilir veya Türk Telekom On-line İşlemler programı üzerinden aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Türk Telekom On-line İşlemler programına giriş yaptıktan sonra “Abonelik ve Hat İşlemleri” bölümüne gidin.
 • “Firmaları Tanımla” kısmına kadar ilerleyin.
 • Daha sonra ” Hazır Bulunanları Tanımla” kısmına girin ve “Pasif (Deaktif)” ibaresini“Yerleşik ” olarak değiştirin.

İşleminizi tamamladıktan sonra, Türk Telekom On-line İşlemler programından çıkın ve ayarların kaybolmasını önlemek için sisteminizi bir kez daha açıp kapatın.

Türk Telekom Aramalarına Nasıl Ulaşılır?

Türk Telekom Kimlik Yönlendirme 2023, iki veya daha fazla hattınız olduğunda ve tek bir cep telefonundan konuşmak istediğinizde yapabileceğiniz mantıklı ve kolay bir yoldur. Favori hattınız dışındaki hatlarınızı favori hattınıza yönlendirerek; gelen tüm SMS ve sesli aramaları hattınıza taşımanız mümkündür. Türk Telekom Kimlik Yönlendirme Hizmeti’nden yararlanmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Eğer hattınıza gelen tüm aramaları ileriye almak isterseniz:
  • Cep telefonunuzun seçim ekranında“**21*DirectNo#” olarak belirtebilir ve seçim düğmesine basabilirsiniz.
  • Bunu kısa mesaj yoluyla yapmak isterseniz, sadece“UY YönlendirmeNo” yazın ve“9244“e gönderin.
 • Cep telefonunuz meşgulken devam etmek isterseniz:
  • Sadece seçim ekranında“**67*DirectNo” olarak yazın.
 • Cep telefonunuzdan seçime cevap vermediğinizde kimliği ilerletmek istiyorsanız:
  • Cep telefonunuzun kendi arama disiplini boyunca,“**62*DirectNo” yazmanız ve seçim tuşuna basmanız gerekir.
 • Cep telefonunuza ulaşılamadığında aktarım yapmak istiyorsanız:
  • Basitçe seçim ekranına gidin,“**61*YönHayır” yazın ve seçim düğmesine basın.

Örneğin, Türk Telekom Kimlik Yönlendirme Hizmetini kullananlar için bile, tüm cihazlarınız kapalıysa, yönlendirme işlemi gerçekleşse bile karşı taraf“Ulaşılamıyor” uyarısı alacaktır.

Türk Telekom Yönlendirmeyi Tanımla İptal 2023

Mevcut izlerinizi yönlendirdiğiniz numarayı artık kullanmıyorsanız veya yönlendirmeyi değiştirmek istiyorsanız, Türk Telekom Kimlik Yönlendirme İptal imkanından yararlanmak isteyeceksiniz. Türk Telekom Kimlik Kalbi ile, kodlama veya arama yoluyla bir yönlendirme yapmış olsanız da olmasanız da, bu basit kodlarla Türk Telekom kimlik yönlendirmenizi iptal etmeniz mümkündür:

 • Cep telefonunuz meşgulken yönlendirmeyi iptal etmek için :
 • Cep telefonunuza ulaşılamadığında yönlendirmeyi iptal etmek için:
 • Cep telefonunuz cevapsız olduğunda yönlendirmeyi iptal etmek için:
 • Tüm yönlendirmeleri iptal etmek için:
  • sadece ##21# tuşlayın.

Türk Telekom Kimlik İptali’nin sisteminizde kullanıldığından emin olmak için sisteminizi açıp kapatmanızı öneririz.

Türk Telekom Kimlik İletimi Ücretlendirilebilir mi?

Türk Telekom Kimlik İletme Hizmeti, sisteminizin ayarlarının değiştirilmesi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Sisteminizin “Ayarlar” bölümünde değiştirdiğiniz seçenekler için herhangi bir ücret ödemediğiniz gibi, Türk Telekom Kimlik İletme Hizmeti için de herhangi bir ücret ödemezsiniz .

Bunun yanı sıra, her operatör hizmeti ve sistemin kullanım kolaylığı için potansiyel müşterilere ücretsiz olarak sunulan Kimlik Yönlendirme Özelliğini istediğiniz zaman devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz; bu işlem için belirli bir zaman aralığı diye bir şey yoktur.

Türk Telekom Yönlendirme Tanımlama

Türk Telekom Kimlik Yönlendirme Hizmeti, özel izleriniz arasında konuşmak için sağlanan bir hizmettir. 2 veya daha fazla cihaz taşıma zahmetinden kurtaran seçim yönlendirme hizmeti, manuel olarak girdiğiniz cep telefonu numarasına yönlendirir. Türk Telekom Kimlik Yönlendirme Servisi’ni kullanarak hattınızın kapatılmasını sağlayabilirsiniz:

 • Hattınızı size ait olmayan ancak kapatılmış bir hatta veya size ait olan ancak kullanmadığınız bir hatta yönlendirmek iyidir.

Örneğin, A hattınızın kapatılması gerekiyorsa, bu hattı kapalı olan kişisel C hattınıza yönlendirebileceksiniz.

Bu işlemden sonra, gelen tüm aramalar için“Ulaşılamıyor” uyarısı alacağınızı ve arayanların size bu hattan ulaşamayacağını unutmayın.

Türk Telekom Yönlendirme Ulaşılamıyor Hatası Tanımlama (ÇÖZÜLDÜ)

Türk Telekom hattınızda Kimlik Yönlendirme Hizmetini kullandığınızda Ulaşılamıyor Hatası alırsanız, yönlendirdiğiniz cep telefonu numarasında veya yönlendirme tekniğinde bir hata yaptığınız anlamına gelir. Bunun yanı sıra, yönlendirme yaptığınız hattın Ulaşılamıyor Hatası Yanıtı için yönlendirmeyi kabul etmesi hayati önem taşıyacaktır:

 • Yönlendirileceğiniz güzergâhtaki“444 1 444” numarasını kullanarak Türk Telekom Santrallerinden yardım alabilirsiniz,
 • Yönlendirilen yolun yönlendirmeyi kabul edip etmediğini Türk Telekom On-line İşlemler programı üzerinden kontrol edebilirsiniz,
 • Sisteminize ve hattınıza yönlendirme yapmak için cep telefonunuzu açıp kapatabilirsiniz.

Türk Telekom Kimlik Yönlendirme Hizmeti, 1hat için 5hatta kadar ilerleyebilir. Daha fazla hat ilerletmeye çalışırsanız, Ulaşılamıyor Hatası almanız doğaldır. Sizin için ayrılmış bir hat alırsınız ve aldığınız yeni model hatta yönlendirilebilirsiniz.

Türk Telekom Kimlik Yönlendirme Çalışmıyor (ÇÖZÜLDÜ)

TürkTelekomIdentifyForwarding Service 2023 ile suşlarınız arasında yönlendirme yapıyor olsanız da yönlendirmenin neden çalışmadığına dair bir dizi açıklama olabilir. Hizmetten yararlanma iznine sahip olmamanız, doğru yönlendirme yapmamanız vb. nedenlerle ortaya çıkan Yönlendirme Çalışmıyor sorunu için kontrol etmenizi önerdiğimiz unsurlar arasında şunlar yer almaktadır:

 • Yönlendirme hattı, yönlendirme süreci için gerekli izinleri sunamıyor olabilir. Türk Telekom On-line İşlemler’e gidin ve“Hat İşlemlerim” bölümünden gerekli izinleri kontrol edin.
 • Yönlendirme yolu ve yönlendirilen hat da karıştırılmış olabilir; işlemi geziyor olabileceğiniz yol üzerinde gerçekleştirmeyi unutmayın.
 • Yönlendirme miktarı yanlış girilmiş olabilir. Sizin için, tüm yönlendirmeyi iptal edebilir ve yeniden yönlendirebilirsiniz; veya yönlendirme miktarını kontrol edebilir ve bir ayarlama yapabilirsiniz.

Türk Telekom Kimlik Yönlendirme Çalışmıyor hatası için gerekli cevap adımlarını kullanmanıza rağmen sonuç değişmezse, Türk Telekom Kimlik Kalbi’nden yardım alacaksınız.

Türk Telekom Yönlendirme Etkin Tanımlaması Ne Anlama Geliyor?

Özel bir numarayı Türk Telekom hattınıza yönlendirirken, iletişimin kesintisiz devam edebilmesi için yönlendirme işleminin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini kontrol etmek isteyeceksiniz. Bu yönetim süreci, Türk Telekom Kimlik Yönlendirme Etkin metinsel içerik materyalini görüntüleyerek tamamlanabilir.

Türk Telekom Kimlik Yönlendirme Etkin yalnızca yönlendirme işlemini başarıyla gerçekleştirdiğiniz anlamına gelir.

You may also like...