Blog

Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Türk Telekom Cep Fatura, yanınızda nakit para, banka kartı veya finans kurumu kartı istemediğiniz durumlarda alışveriş yapmanızı sağlayan bir Türk Telekom hizmetidir. Cep Fatura seçeneğini gördüğünüz çevrimiçi stratejilerde veya mağazalarda, faturalı bir hat kullanıyorsanız faturanıza veya kullandıkça öde hattı kullanıyorsanız bakiyenize yansıtılabilecek bir yaklaşımla işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Türk Telekom Cep Faturası Açmak İçin Doğru Seçenek?

Türk Telekom Cep Fatura herhangi bir abonelik veya ek ücret gerektirmez. Türk Telekom ile anlaşmalı mağazalarda gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmek için öncelikle kullandığınız cep telefonu numarasının mobil fiyat servisini açmış olması gerekmektedir. Cep telefonu numaranızın bu hizmetten yararlanmak için aktif olmaması durumunda, Türk Telekom mobil fiyat hizmetini aktif hale getirebilirsiniz

 • TT Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girin
 • textual content content material “MOBİLODEME KAYDI” to“5555
 • Ücretsiz mobil şarj hizmetini SMS’ten sonra etkinleştirebilirsiniz

Türk Telekom Cep Faturasını Kapatın mı?

Artık buna ihtiyacınız yoksa, mobil ücret üzerinden alışveriş yapmayı bıraktıysanız veya belirli noktalarda uzmanlaştıysanız, TürkTelekomCep Ücreti hizmetini göstermek isteyebilirsiniz. Cep Fatura kaydında olduğu gibi bunu da hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için ne yapmanız önerilebilir:

 • Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne gidin
 • “MOBİLODEME IPTAL” yazarak “5555“e bir metin mesajı gönderin.
 • Bu kısa mesaj için ücretlendirilmeyeceksiniz.
 • Alternatif olarak, bu işlemi hızlı bir şekilde tamamlamak için 444 1 444 Türk Telekom Başlık Kalbini de arayabilirsiniz.

Türk Telekom Cep Telefonu Ücret Kısıtlaması Nedir?

TürkTelekom hücresel tarifesi ile satın alımınız belirli bir kısıtlamaya tabidir. Her ay yenilenen mobil ücret kısıtlaması, hattınızın faturalı veya kullandıkça öde olmasına bağlı olarak değişir. Kısıtlama değerleri, ödemelerinizi tekrar tekrar yapıp yapmadığınıza bağlı olarak dalgalanabilir. Günlük ödeme yapmanız ve faturalı bir hatta sahip olmanız durumunda, aylık 400 TL‘lik bir kısıtlamaya sahip olabileceksiniz. Kısaca Türk Telekom mobil ücret limitleri aşağıdaki gibidir;

Cep Maliyeti Abone Aydan Aya En Çok Kısıtlama
Faturalı Hat 400 TL
Kullandıkça Öde Hattı 500 TL
Yeni Faturalı 50 TL

Aylık Türk Telekom sınırlama verinizi öğrenmek için, cep telefonunuzun mesajlar bölümüne gidebilir ve “5555 “e “MOBİLODEME SINIRI” yazarak bir kısa içerik mesajı gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Hücre Ücret Kısıtlaması İyileştirmesi

Türk Telekom mobil kısıtlama fiyat iyileştirmesi, hattınıza kabul edilen en iyi aylık elde edilebilir tutarı hızlandırma tekniğidir. Makalemizde bahsettiğimiz gibi, standart para kazanan bir kişiyseniz, Türk Telekom’un stratejileri güvenilir bir birey olduğunuzu kabul edecek ve mekanik olarak artırabilir.

Bunun yanı sıra, herhangi bir metin mesajı gönderebilmeniz veya geliştirmek için Title Heart ile iletişime geçebilmeniz mümkün değildir. Paranızla birlikte ilerleyin, zamanında ödeme yapın ve sistemin sizi geliştirmesini dört gözle bekleyin.

Türk Telekom Cepten Ücretlendirme Anlaşmalı Bayiler

TürkTelekomCepÜcreti seçeneğinden yararlanabilmek için, depolamanın yapılması gereken yerin Türk Telekom ile anlaşmalı bir işyeri olması gerekmektedir. Sınırlarınız içinde istediğiniz gibi anlaşmalı işyerlerinde mağaza düzenleyebilirsiniz. Başlıca Türk Telekom mobil fiyat anlaşmalı işyerleri aşağıdaki gibidir;

 • Fb
 • Peak Video Video Oyunları
 • Riot Video Oyunları
 • Buhar
 • IOS Yazılım Satıcısı
 • Knight On-line
 • sahibinden.com
 • badoo
 • Tanışmak ‘n’ Keyifli.

Hücre Fonları ile Türk Telekom Konut İpoteği Alınır mı?

Finansal kurum kredilerinizdeki veya banka oyun kartlarınızdaki fonları temerrüde düşmüş olacaksınız veya parasal sorunların bir sonucu olarak bunları geri ödeyemeyeceksiniz. Bu örnek, arada bir bankalardan mor kalem almanıza neden olabilir ve böylece ihtiyacınız olan nakde erişmenizi engelleyebilir. Böyle bir senaryoda, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için Türk Telekom Kredito ‘nun avantajlarından yararlanabileceksiniz. Şimdi listeleyeceğimiz gereksinimlere sahip olduğunuzda, nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabileceksiniz;

 • 12 ay veya üzeri Türk Telekom faturalı hatsahibi olmak,
 • Fatura ödemelerinizi tekrar tekrar yapmanız durumunda.

Size en yakın Türk Telekom Bayisi’ne giderek kredi durumunuza göre 5.000 TL ile 8.000 TL arasındaki konut kredinizi alabilir, Cep Fatura Servisi ile 12 aya varan taksitlerle geri ödeyebilir, taksit tutarlarınızın faturanıza yansıtılmasını talep edebilirsiniz.

Türk Telekom Hücre Ücreti Nakde Dönüştürme

Para kullanmak istediğinizde, Türk Telekom Kredi notu ile birlikte Para Dönüştürme özelliğini kullanmanız gerekmektedir. Para kazanma, Türk Telekom’da sahip olduğunuz ve kullanabileceğiniz kredi notunuzla birlikte bir otomobil satın alarak ve hemen satarak elde ettiğiniz kazanca verilen nihai tanımdır.

Ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapan biriyseniz, Türk Telekom’da toplanan kredi notunuzla birlikte bir cep telefonu satın almalısınız. Faturanıza yansıtılmak üzere bu cep telefonunun fiyatını geri ödemeniz istenebilir; kabul ederseniz, cep telefonunu alırsınız. Benzer perakendecide, cep telefonunu size satın alan kişiye “Bu cep telefonunu size tanıtmalıyım diyerek tanıtabileceksiniz ve makinenizi paraya dönüştürmüş olmalısınız.

Bununla birlikte, hatırlanması gereken bir seviye, cep telefonunu yeniden tanıtmanız durumunda, belirli bir miktar değer indirimi olabileceğidir. Örnek olarak; 3.000 TL ‘ye bir cep telefonu satın almak ve buna ek olarak yeniden tanıtmak önemlidir. Bu süreç boyunca, %10 ile %20 arasında bir ücretlendirmeye tabi tutulabilirsiniz. Kısaca, cep telefonunu ortalama 2.500 TL’ye tanıtacaksınız, bu da hattınıza 3.000 TL’lik bir fiyat olarak yansıtılabilir. Daha ayrıntılı bilgi için Türk Telekom makine ve Vodafone puan sorgulama makalelerimize gidebilirsiniz.

Türk Telekom Hücre Ücretlendirme Çerçeve Anlaşması nedir?

Türk Telekom Mobil Ücret Çerçeve Sözleşmesi, mobil ücret seçeneğini kullanan müşteriler için hazırlanmış bir sözleşmedir ve müşteri ile Türk Telekom’un haklarını içerir. Sözleşme, mobil ücret ile yaptığınız alışverişleri güvence altına alan maddelerin yanı sıra, Türk Telekom’un bu alışverişler karşılığında belirli ücretler almasına izin veren maddelerden oluşur.

Örneğin, 1 ay içinde en az 1 kez mobil ücretlendirme seçeneğini kullanarak bir satın alma siparişi verirseniz, Türk Telekom size otuz günde 1 kez iki TL’lik bir işlem ücreti bile ödeyebilir. Muhtemelen 1 ay içinde hiç mobil işlem yapmadıysanız, bu ücreti ödemezsiniz.

Türk Telekom Hücre Maliyet Çerçevesi Uzlaşmasının İptali

Mevcut sözleşme, mobil ücretlendirme hizmetini kullandığınız sürece yetkilidir, çünkü Çerçeve Anlaşması bir mobil ücretlendirme yapıldığında etkinleştirilir. Türk Telekom SMS yoluyla mobil fiyat çerçeve anlaşmasını iptal etmek istemeniz durumunda, Mobil Ücret Tedarikçilerini göstermeniz onaylanır. Bunu aşağıdaki yaklaşımla yapabilirsiniz;

 • Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne gidin ve“MOBİLODEME IPTAL” yazarak “5555“e bir kısa mesaj gönderin. Bu kısa mesaj için sizden ücret alınmayacaktır.

Türk Telekom Cep Ücretleri İade Edilsin mi?

Türk Telekom mobil ücret tedarikçileri aracılığıyla yaptığınız perakende veya çevrimiçi alışverişlerinizden memnun değilseniz veya iade etmeniz gerekiyorsa, ödediğiniz paranın iadesini talep etme yöntemidir.

Satın aldığınız her ürün için para iadesine genellikle izin verilmez. Örneğin, Fb’de gerçekleştirdiğiniz bir rekreasyon için “Altın” satın aldıysanız, bunun için para iadesi yapılmayacaktır. Cell Charge kullanarak alışveriş yapmadan önce, satın alacağınız internet şirketlerinin sözleşmeleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Sözleşmeler bir iade seçeneği içeriyorsa ve ayrıca iade koşullarını karşılıyorsanız, ilgili platformla iletişime geçmelisiniz.

Türk Telekom Cep Fatura Kullanılamıyor Hatası Yanıt

Türk Telekom ile anlaşması olmayan bir yerden satın alıyorsanız veya hattınız mobil hizmete açık değilse, mobil hizmet kullanılamıyor hatası alırsınız. Sorunu çözmek için;

 • Üye perakendecilere göz atabilirsiniz,
 • Büyük olasılıkla Hücre Ücreti Hizmetini etkinleştirebilirsiniz.

Cep Nakit ‘in Avantajları Nelerdir?

Cep telefonu geçiş ücreti tedarikçileri, nakit para istediğinizde veya ceplerinizi evde unuttuğunuzda başvurduğunuz ilk yerlerden biridir. Peki, mobil geçiş ücreti hizmeti size ne gibi avantajlar sunuyor?

 • Cell Charge ile satın aldığınız ürünü bir sonraki fatura dönemi içinde ödersiniz,
 • Nakit paranızı harcamanız gerekmediğinde kullanmanız en iyisidir,
 • Yetersiz limitli banka oyun kartlarınızı değiştirerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir,
 • Kart detaylarına girmeden hızlı bir şekilde işlem yapmanızı sağlar.

You may also like...