Blog

en Popüler 15 Canlı Yayın Uygulaması

Değerli olmak için bir araya gelin; 2023’ün en iyi ve yaygın canlı yayın özelliklerinden biriyle, bilgisayar ve cep telefonu ile internette canlı yayın yapabilirsiniz. Yapılan canlı yayınlar, kullanılan özelliklere bağlı olarak konu ve içerik materyalleri açısından genellikle farklılık gösterir.

Bu sık kullanılan canlı yayın özelliklerinden birincisi olan Twitch, hevesli oyuncular için esasen en iyi tanımlanmış olanıdır, ancak sık kullanılan konularda akışlar da vardır. Sonuç olarak, Twitch dışında çok sayıda canlı yayın özelliği var. Şimdi bunlardan sadece birkaçını sizin için keşfettik;

Twitch Reside Akış Uygulaması (En İyisi)

Belirtildiği gibi, mevcut ve başlıca oyuncular Twitch.tv ‘de canlı yayın yapıyor ve birçok farklı video video oyunu yayınlıyor. Twitch 2011 yılında ortaya çıktı ve geniş oyuncu yelpazesinin de gösterdiği gibi spor aktiviteleri yayıncılığına dayanıyor. Twitch ayrıca yayıncılarına finansal yardım da sunuyor. Ek olarak, farklı yardımlarıyla birçok yayıncının favorisidir.

Twitch’in yayın yapmak için belirlediği bazı gereklilikler vardır ve canlı yayında para kazanmaya açık olmak için hesabınızda da aynı gereklilikleri yerine getirmeniz gerekir. Belirli bir zaman diliminden sonra, yayınınızın boyutuna, görüntülenme sayısına ve aldığınız etkileşimlere bağlı olarak kazanmak genellikle mümkündür.

 • Buna ek olarak, izleyicileriniz sistem tarafından sağlanan farklı bağışlarla size gönüllü olarak bağışta bulunabilirler.
 • Genellikle, spor aktiviteleri yayınlarına ek olarak, ek olarak bir başka “Yalnızca Sohbet” sınıfı da olabilir.
 • Genellikle, twitch işaretçileri katıdır ve +18 yapılabilecek veya +18 izlenimi yaratacak yayınları ve yayıncıları derhal durdurabilir.
 • Bu seviyede, bazı oldukça kaliteli yayınlar yoluyla tekrar elde etmek kesinlikle mümkündür.
 • Yayın yapmaya başlamak için OBS programını alacak ve gerekli değişiklikleri yaparak web yayıncılığına adım atacaksınız.

Discord Reside Streaming Software program (Most Trendy)

Discord canlı yayın uygulaması son zamanlarda hevesli oyuncular arasında moda haline geldi, ancak Twitch’ten daha özel bir çalışma prensibine sahip. Discord‘da muhtemelen sunucular ve özel kanallar oluşturabilirsiniz. Sunduğunuz canlı yayın büyük olasılıkla sunucunuza veya kanalınıza özgü olacaktır.

Bu nedenle, discord kesinlikle ek kişisel bireysel özellikler için en çok sevilen şeydir. Video oyunları için aktif olarak kullanılsa bile, bilgisayarınızın ekranını etrafınızdaki insanlarla, yani sunucunuzdaki insanlarla paylaşarak ekranlar, dersler, görevler gibi tamamen farklı çalışmalarla çeşitli özellikler için kullanmak oldukça yapılabilir ve gerçekten yararlıdır.

Ücretsizdiscord nitro hesapları ile büyülenin.

Bigo Reside (bigo.tv)

Bigo Reside, genellikle Bigo Experience olarak bilinen bir şirket tarafından 2014 yılında Singapur’da kuruldu. Twitch’te olduğu gibi, grup tarafından dayatılan bazı ifadeler ve koşullar vardır. Yayın yaparak kazanmak mümkün. Ortama gelince, en çok sevilen spor aktiviteleri yayıncılığından sonra sık sık sınıf boyunca yayıncılar var.

 • Aynı şekilde +18 şiddet yayınları ve yayıncıları ile de bir süredir adından söz ettiriyor.
 • Tanınırlığını +18 cinsel yayınlarla sürdürmektedir.
 • Yayıncılar izleyicilerden çok sayıda bağış aldıkları için yayınlar kadın yayıncılar tarafından yapılmaktadır.

WatchESPN

WatchESPN spor odaklı içerik materyalleri yayınlar. Eğer bir spor aktiviteleri egzersiz hayranı iseniz, bu tam size göre. Öncelikle basketbol yayınlar, ancak ek olarak tenis ve beyzbol gibi spor aktivitelerini de yayınlar. Neredeyse tamamen farklı bir sisteme sahiptir.

Ülkemizdeki TV kanalları için kullandığımız PC antenleri için uydu tv ile aynı kablo hattına sahiptir ve birçok modelden girebilirsiniz. Gerçek şu ki, makine tıpkı TV kanalı gibi canlı etkinlik yayınlarına ev sahipliği yapıyor ve daha önceki etkinlikleri izleme imkanı sağlıyor, ancak bazı üyelik paketleriyle görülebilir.

Twitter Periscope

Twitter’da canlı yayın yapmak için Twitter Scope uygulamasını kullanmanız gerekir. Twitter Scope ile önce yayın önizlemenizi görüntüleyebilir, ardından hazır olduğunuz anda yayınınıza başlayabilirsiniz. Bu yayınların amacı büyük olasılıkla varsayılan olarak tamamen kişisel ve herkese açık olacaktır. İhtiyacınız olursa, özel bir yayın yapmak ve yalnızca paylaştığınız kişilere canlı yayın yapmak da mümkündür.

Herkese açık bir yayın başlattığınızda, tüm takipçileriniz bir anlık bildirim alır ve anında canlı yayınınızın bir parçası olma gücüne sahip olabilir ve ayrıca yayınınızı tweetlediğinizde, yayınınızı akış boyunca izlemek mümkün olacaktır. Bu hücre yayını tamamen rastgele ve isteğe bağlı olarak kullanılabilir ve net bir amaç belirtmez. Muhtemelen istediğiniz zaman, yine de ihtiyacınız olduğunda canlı yayın yapabilirsiniz.

Instagram Reside

Instagram’da yayın yapmak kesinlikle twitter gibidir, bir hücre sistemi ile yayın yapabilirsiniz, ancak algıladığınız gibi, Instagram bugünlerde endüstriyel özellikler için kullanılıyor ve çok sayıda kurumsal profil var. Canlı yayınların kaydedilmeyeceği gerçeği ile, yayınlarınıza tamamen farklı değerler ve özellikler eklemek için gerçekten yapılabilir.

 • Büyük olasılıkla endüstriyel bir işletme profiline sahipsiniz, özellikle de tamamen farklı ürünlerinizi canlı yayın yoluyla tanıtabiliyorsanız.
 • Endüstriyel olmaksızın, her şeye rağmen, belirli bireysel haber bültenleri ve hatta yalnızca sohbet özellikleri için canlı yayınlar açabilirsiniz.
 • Bir yayın açtığınız anda takipçilerinizin her birinin büyük olasılıkla bilgilendirileceğini göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz.

Anlık takipçiler yayınınızın bir parçası olabilir ve sizi anında rahatsız edebilir, bu nedenle yayınınızı ayarlar içindeki bazı kişilere kapatabilirsiniz.

Fb Reside

Fb Reside, cep telefonunuzdaki veya masaüstü sisteminizdeki Fb yardımcı programı aracılığıyla da açılabilir. Şu anda Fb ikamet akışlarında çok sayıda oyuncu var gibi görünüyor. Yayınlayacağınız canlı yayınlar yalnızca Fb arkadaşlarınızla birlikte veya isterseniz küresel olarak paylaşılır. Ek olarak, Fb web yayını için belirli koşulları karşılamak gerekir.

Bunun yanı sıra, Fb yayıncılığındaki gelişmeler günden güne devam ediyor. Yayıncıların Fb’den çoğunlukla bağışlara ve izleyici değerlendirmelerine dayalı olarak kazanç elde etmeleri oldukça mümkün hale geldi. Yayıncılar için ayrıca menziller de var. Yayıncılar koruma programı ile seviyelerini yükselttikçe, yayınları daha yüksek kalitede olur ve olası yardım talepleri durumunda Fb, ilgili ek yardım alma imkanı sağlar.

DLive

DLive, Twitch gibi, en yeni yayın uygulamalarından biri ve yayıncılar tarafından en çok beğenilen uygulama olabilir. Yayınlarda çok fazla seçenek olabilir, sadece spor aktiviteleri sınıfında bile birçok video video oyunu ile canlı yayın yapmak oldukça mümkündür. Dlive ile bir yayın açtığınızda, tamamen farklı özellikler gibi kazanç elde etmek oldukça mümkündür.

Ayrıca izleyicileriniz abone olarak ve bağışta bulunarak size yardımcı olabilirler. Bunun yanı sıra, DLive tarafından sağlanan sistemde, izleyiciler yayıncılara limon, dondurma ve elmasa karşılık gelen araçları tamamen ücretsiz olarak gönderebilirler. Gönderilen araçlar için izleyicilerden ücret alınmaması gerekse de, yayıncılar belirli koşullara bağlı olarak yardımınızdan kazanç sağlayabilir.

Youtube Stay Streaming

Youtube genellikle youtuber olarak da adlandırılan birçok içerik malzemesi yaratıcısı ile tanınır ve aynı zamanda genç ya da yaşlı olsun ya da olmasın harika bir merak ortamıdır. Belirtildiği gibi, çoğunlukla youtube’daki abone ve görüntüleme sayısına dayanan belirli koşullar çerçevesinde gelir elde etmek için yaygın bir yaklaşımdır ve aslında herkesin günlük amacıdır.

 • Youtube’da canlı yayın yapmak, izlenme ve abone sayınıza bağlı olarak size para kazandırabilir.
 • Youtube ayrıca yayıncılar ve içerik malzemesi yaratıcıları için özel koçluk sağlar.
 • Youtube İçerik Oluşturucu Akademisi aracılığıyla sık sık bilgi edinecek ve kendiniz için bir yol haritası oluşturacaksınız.

Stay Streaming

Tamamen farklı canlı yayın uygulamaları gibi değil, Livestream’in aşırı bir abonelik ücreti var. Yayınların çoğu canlı olaylarla ilgilidir. Canlı yaşamlar, yaşam süreçleri, seyahat, müzik ve spor aktiviteleri eylemlerine karşılık gelen birçok farklı alanla ilişkili canlı akışları izleyebilirsiniz ve makineyi bir cep telefonunda kullanmak da mümkündür.

 • Buna ek olarak, sadece kullandığınız tamamen farklı sosyal medya özelliklerine yönlendirmek de mümkündür.
 • Uygulamanın en iyi yanı, tamamen farklı canlı yayın özellikleri gibi herhangi bir reklam içermemesidir.
 • Üyeliklerin ayrıca ücretli olmasının nedeni bu olabilir.

Streamroot

Birçok canlı yayın özelliğinden biri olan Streamroot, biraz daha başarılı bir ayar ve amaca sahiptir. Streamroot sayesinde, size sağlanan halka açık olmayan sunucuları canlı video akışı veya web radyosu canlı akışı olarak kullanmak mümkündür. Bu sistemde size sağlanan bant genişlikleri, ölçeklendirme, hız ve tamamen farklı çok yönlü seçeneklerle akışınızı filtreleyebilirsiniz.

Örneğin , 10 izleyicili bir yayın için, sunucuları zorlamadan aşırı miktarda bant genişliği kullanmadan yayın yapmak mümkünken, izleyici sayısındaki artışla birlikte sağlanan bant genişliğini ve tamamen farklı ayarları değiştirmek oldukça mümkündür. Streamroot medya, kuruluşlar ve bazı firmalar tarafından kullanılmaktadır {{ve profesyonel}} yardım istendiğinde piyasadadır. Canlı yayınlarınızla birlikte eğitimli bir gelecek planlıyorsanız, Streamroot’u seçebilirsiniz.

Kickflip

Kickflip’in hayati bir özelliği de açık kaynak olmasıdır. Size sağlanan android ve ios için yazılım programı programı büyüme kitleri nedeniyle, genellikle kendi kişisel sisteminizi oluşturmak mümkündür. Bu nedenle, istediğiniz gibi tamamen özgürce yayın yapmak mümkündür. Son derece verimli yazılım programı programı ile, normal HD yayınlar için gerekli tüm kodlar anında alıcılara, yani izleyicilerin ekranına yapılır.

Netflix ‘in çalışma biçiminde olduğu gibi, akış bulut aracılığıyla sağlanır. Yüksek kaliteli API seçenekleriyle, ihtiyacınız olan tüm öğeleri size anında sunmanın yanı sıra, herhangi bir hizmet tedarikçisine veya farklı yazılım programı programına ihtiyaç duymadan çalışır.

Bambuser

2007 yılında İsveç’te hücre içi video akışı için kuruldu. Medya genelinde veri kanalları olarak tanınmaya başladılar. Halkın yayınlara anında katılması ve etkileşime girmesi nedeniyle günden güne önem kazanmıştır. Ayrıca bazı siyasi olaylarda da kendini ön plana çıkarmıştır.

Bambuser, Mısır, Bahreyn, Suriye ve Türkiye’deki Gezi Parkı Prot estoları sırasında popüler olarak kullanıldı, çünkü siyasi olaylar sırasında yerel medya engellendi ve protestoların ve gösterilerin fotoğrafları çoğu insana sunuldu. Bambuser, bu protestolar sırasındaki polis şiddeti nedeniyle dünya çapındaki mekanlar tarafından yasaklandı. Hatta Türkiye’de mahkeme kararı olmaksızın yasadışı bir şekilde yasaklandı.

YouNow

Önceleri genel olarak blogTV olarak bilinen şirket artık genel olarak YouNow olarak biliniyor. Twitch, Dlive, Bigo, Fb yayınları gibi YouNow canlı yayın programı da yayıncıların bağış yoluyla kazanç elde etmesine izin veriyor. Tanınırlığı son zamanlarda zayıflamış olsa da, yine de aktif olarak kullanan hafif bir izleyici kitlesine sahiptir.

Spor aktivitelerinden, sohbete, bilimden +18’e kadar birçok farklı yayın dersi vardır. +18 sadece cinsel içerikli yayınlarla sınırlı olmayıp, uygunsuz madde kullanımı içeren yayınlara da rastlanmıştır. Tercih edilebilirliğinin kesinlikle diyaloğa açık olduğu söylenebilir.

Dacast

Dacast, yayınlarınızı bir bulut sistemi aracılığıyla sunar. Yeni başlayanlar için ücretsiz paketlerle yayın yapmak mümkündür, ancak ek olarak ücretli bir üyelik sistemi de olabilir. 2015 yılında, en iyi canlı yayınlardan birini kabul eden Media Reader Different Awards 2015’te finalist oldu.

 • Dacast ile sınıf kısıtlaması olmadan birçok farklı derste yayın yapabilir veya yayınları izleyebilirsiniz.
 • Sıklıkla yapılan yayın dersleri dışında, genellikle akademik olarak en sevilen derstir.
 • Ek olarak, bazı kongre yayınları ve konferans koleksiyonuna benzeyen yayınlar yoluyla geri dönmek mümkündür.
 • Siz de Dacast’ı reklamsız ve kullanışlı bir web arayüzü ile basit bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Ücretsiz model ile sistemi yönetebilir ve yönetim yayınlarınızdan sonra durmaksızın yayın yapmaya başlayabilirsiniz.

You may also like...