Blog

İnternet Olmadan Çevrimdışı Radyo Dinleme ve En İyi Radyo Uygulamaları

İnternet olmadan, yani 2023’te çevrimdışı radyo dinlemek için mevcut stratejiler hakkında ayrıntılar. Makalemiz ayrıca radyonun en iyi kullanım alanlarından birini de tartışacak. Önceden akıllı telefonlar radyo dinlemek için kullanılabiliyordu. Yeni cep telefonlarında bu özellik yok.

FM radyolu akıllı telefonlar suçlu. TRT Bandrolleri ve maliyetleri FM radyolu telefonların maliyeti, aynı özelliğe sahip telefonlara göre daha yüksek. Buna karşılık üreticiler artık FM radyo seçeneğini FM radyo kapalı olarak sunuyor. Hem Android hem de iOS cihazlar FM radyoyu hiçbir şekilde kullanmıyor veya etkinleştirmiyor.

Web olmadan Radyo dinlemek mümkün mü?

FM radyoyu desteklemiyorsa veya özellik devre dışı bırakılmışsa akıllı telefonunuzda radyo dinleyemezsiniz. Web kullanmadan radyo dinlemenin dezavantajı devam edecektir. Belirli zamanlarda, web bağlantısı olmadan radyo dinlemenin mümkün olduğunu duyabilirsiniz.

Telefon FM radyo ile donatılmamışsa veya bu özellik devre dışı bırakılmışsa, bazı kullanımlar yeterli olmayacaktır. Telefonda dahili bir FM radyo vardır. Ancak, bu özellik devre dışı bırakılmışsa veya telefonda mevcut değilse, bazı amaçlar yetersiz kalacaktır. NextRadio yazılımı Müzik dinlemek için telefonunuzun gizli radyo alıcısını kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı müzik indirme ve yayın lama 2023

İnternet erişiminiz olmasa bile nerede olursanız olun müzik dinleyebilirsiniz. Bu amaç için en sık kullanılanlar bunlardır.

Spotify

Ülkemizde Spotify çok popüler bir servis. Bu yazılım Play Retailer’da ücretsiz olarak mevcuttur. İndirdikten sonra kendi çalma listenizi oluşturabilir ve çevrimdışı olarak dinleyebilirsiniz.

Deezer

Deezer’ın müzik uygulaması, en sevdiğiniz parçaları toplu olarak satın almanıza olanak tanır. Deezer, müziği kaydetmenize ve çevrimdışı dinlemenize olanak tanır. Bu yazılım 100.000.000’dan fazla kişi tarafından indirilmiştir. Google Play Perakendecisinden indirebilirsiniz.

Fizy

Fizy diğer uygulamalardan farklıdır çünkü şarkı sözlerini gösterir. İster yerel ister uluslararası olsun, türü ne olursa olsun herhangi bir müzikle birlikte şarkı söyleyebilirsiniz. Fizy’yi indirmek ücretsizdir, listeler oluşturabilir ve çevrimdışı dinleyebilirsiniz.

Google Play Müzik

Google Play Müzik, Android cihazların çoğunda önceden yüklenmiş olarak gelir. Bu uygulamada çevrimdışı müzik dinlemek için en iyisi Google Hesabınızla kaydolmaktır. Uygulama ana ekranınıza veya kilit ekranınıza eklenebilir, böylece internete bağlı olmasanız bile istediğiniz zaman müziğe erişebilirsiniz.

Audiomack

Arayüz İngilizce olmasına rağmen kullanımı kolaydır. İngilizce ana diliniz değilse de menüleri kullanabilirsiniz. Bu uygulama hem yerli hem de yabancı dört milyondan fazla şarkıya sahiptir.

Ses Bulutu

Geniş bir sosyal topluluğa sahip harika bir müzik uygulaması olan Sound Cloud, internet olmadan müzik dinlemenize ve doğrudan telefonunuza indirmenize olanak tanır.

En İyi Radyo Uygulamaları 2023

Cep telefonunuzdaki uygulamalar çeşitli yerel, ulusal ve hatta uluslararası hit şarkıları dinlemenize olanak tanıyacak. İşte radyo tutkunlarının 2023 yılında kullanabileceği mükemmel radyo uygulamaları;

Tuneln Radyo

Dünyada popüler bir radyo uygulaması olan Tuneln Radio, en çok indirilen uygulamalardan biridir. Tuneln Radio, 100 milyondan fazla kez indirilmiş bir radyo uygulamasıdır. 120.000’den fazla istasyon ve yaklaşık 6 milyon podcast içerir. Bu kanallar dünyanın farklı yerlerinde yayın yapmaktadır. Uygulama ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak, Premium paket bir ücret karşılığında satın alınabilir. Premium paket ile yayınları kaydedebilir ve daha sonra dinleyebilirsiniz.

Enerji Uygulaması

Enerji Radyo ve Tv Grubu Enerji Uygulamasını tasarladı. Bugüne kadar 100.000’den fazla kişi uygulamayı indirdi. Uygulamayı indirdikten sonra artık Energy Group internet radyolarını ve radyolarını dinleyebilirsiniz. Uygulama sürekli bir radyo ve müzik yayınıdır. Energy App, App Retailer üzerinden iOS ve Android kullanıcıları için kullanılabilir.

iHeart Radyo

iHeart Radio 1.000.000 kişi tarafından indirilmiş ücretsiz bir uygulamadır. Radyo yayınlarının yanı sıra 70’lerden 90’lara kadar farklı müzik çalma listeleri içerir. Mobil uygulama tamamen ücretsizdir. Ücretli sürüm, yeniden çalma, kaydetme ve daha sonra çalma seçeneklerini içerir.

Andro Türk Radyo

Bugüne kadar bir milyondan fazla kişinin indirerek dinlemeye başladığı Andro Türk Radyo’dan ulusal yayın yapan radyoları dinleyebileceksiniz. Kayıt fonksiyonunu kullanarak yayınları belgeleyebilirsiniz. Daha sonra yayınları internet üzerinden dinleyebilirsiniz.

MyTunner Radyo

Bu uygulama 120’den fazla ülkeden 30.000’den fazla radyo istasyonu sunmaktadır. MyTunner Radio, istediğiniz zaman tekrar dinleyebileceğiniz bir yayın arşivi sunar.

Kolay Radyo

Easy Radio, Streema tarafından geliştirilen ve 10.000.000’dan fazla kez indirilen bir yazılım programıdır. Retro bir arayüze sahip olan sistem, dünya çapında elli binden fazla radyo istasyonunu yayınlamaktadır. Bu cihaz hem FM hem de AM yayını yapıyor. Favori istasyonlarınızı kaydettikten sonra, onları hızlı bir şekilde bulabilir ve ihtiyaç duyduğunuzda tekrar aramak zorunda kalmadan ayarlayabilirsiniz.

Karnaval Radyosu

Carnival Radio tarafından üretilen bu uygulama çok popüler olabilir. Uygulama 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildi ve radyo yayınlarının yanı sıra podcast’ler ve çalma listeleri içeriyor. Bu yazılım, ünlü isimler tarafından oluşturulan birçok yayın içerir.

Karnaval Radyo ayrıca en son haberler ve bilgilerle güncel kalma fırsatı sunar. Yazılımın alarmı sayesinde, favori programınızı seçtiğinizde cihazınız otomatik olarak başlayacaktır. Bu, basılı tutmaya odaklanmanızı sağlar.

Accu Radyo

Accu Radio, insanların sohbet etmek yerine müzik dinlemek için kullanmayı tercih ettiği bir yazılımdır. Accu Charge’ı ücretsiz indirin. 50’den fazla farklı müzik türünü içerir. Accu Charge sevdiğiniz müziklere erişmenizi ve yeni müzikler bulmanızı sağlar.

Radyo Kulesi

Radyo Kulesi Plava Kula tarafından geliştirilmiştir ve en çok indirilen radyo paketlerinden biridir. Radyo Kulesi, 1.000’den fazla ulusal yayın istasyonunu dinlemenize olanak tanır. Yazılımın uyku fonksiyonunu kullanarak, basılı yayını robotik olarak durdurabilirsiniz.

XiiaLive

XiiaLive, çevrimiçi radyo dinlemekten hoşlanan insanlar için harika bir programdır. Cihazı kullanarak dünya çapında 50 binden fazla radyo istasyonuna erişebilirsiniz. Ekolayzırı kullanarak ses çıkışını kontrol edebilir, dilediğiniz zaman sistemi durdurabilir ve favori kanallarınıza hemen girebilirsiniz. Radyo frekanslarına ihtiyaç duyanlar için lütfen yazımızı okuyunuz.

İnternet kullanmadan radyo dinlemek için cep telefonunuzda FM radyo etkin olmalıdır. Modern bir telefonda radyo dinlemek mümkün değildir. Daha eski bir telefon söz konusu olduğunda, zaten bir radyo kurmuş olabilirsiniz. Cep telefonunuzu kapatırsanız, yine de radyo dinleyebilirsiniz. Aksi takdirde, Wi-Fi çalışmayacaktır.

Konuyla ilgili yazımız ilginizi çekebilir”İnternet Altyapısı Olmayanlar için Altyapısız Ev İnterneti 2023″.

You may also like...