Blog

En İyi Netflix Lezbiyen Dizileri ve LGBT Filmleri Haziran2023

Netflix’in lezbiyen dizi ve filmleri tavsiye edilir! 2023 yılında yaygın olarak seçilecek olan derecelendirmeden önce hızlı bir tahmindir, esas olarak IMDb ‘ye dayanmaktadır Aşağıda nasıl başlayacağınıza dair bazı örnekler verilmiştir: Google SıralamalarıLezbiyenler, diğer kadınlara karşı cinsel veya duygusal eğilim hisseden kadınlardır.

Bu mahalle LGBTIQ+ bireylerden oluşmaktadır. Kısaltma (Lezbiyen Homoseksüel Biseksüel Transgender İnterseksüel ve Queer) kullanılmaktadır. Her harf, kişisel tanımı temsil eden kişisel bir bayrakla temsil edilir.

En iyi Netflix dizi ve film önerileriMakaleAvrupa’da yaşayan bir hayranımız tarafından yazılmıştır.

Lezbiyenler için Netflix, internette mevcut olan çeşitli yapımlara sahiptir. Bunu, internetteki LGBT topluluğunun ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara izleyebilecekleri iyi filmler ve diziler sağlamak için yapıyorlar. Bu makalede, Netflix’ten yazdırabileceğiniz lezbiyen temalı dizi ve filmleri ve yazdırılamayacak olanları paylaşacağız. İşte 2023 için en iyi lezbiyen temalı film ve televizyon dizilerinden bazıları.

Duygular

The Feels, Jenée LaMarque tarafından yazılan ve yönetilen 2017 yapımı bir Netflix filmidir. The Feels, Andi ve Lu’nun yaklaşan düğünlerini kutlamak için bekarlığa veda gezisine çıkan bir grup arkadaş hakkında doğaçlama bir komedi. Lu herkese alkol alarak hiç cinsel orgazm yaşamadığını ve bunun farkında olmadığını söyler.

Bekarlığa veda hafta sonu planlandığı gibi gitmez. İşler ters gider. Bu durum herkesin inanç, aşk ve ilk cinsel deneyimleri gibi konular hakkında düşünmesine neden olur. Bu fikirler, bu filmin gelişiminin temelini oluşturur.

IMDb Google Ücreti Seviyor
5,1 %73

Ördek Tereyağı

Netflix yapımı filmin yönetmenliğini Miguel Arteta, yapımcılığını ise Mel Eslyn üstleniyor. Film, cinsel ve duygusal ilişkileri de dahil olmak üzere bazı ilişkilerinde gördükleri ikiyüzlülük ve sahtekarlıktan bıkan iki kadın hakkında.

Yakınlık, zevk ve coşku gibi kavramları sorgulama ve birbirleriyle yakınlık kurmanın ve her saat tekrarlayabilecekleri cinsel deneyimler yaşamanın bir yolunu bulma ihtiyacı.

IMDb Google Ücreti Seviyor
5,3 %64

Diğer Yarım (Eğer Bilseydiniz))

Alice Wu’nun yönettiği LGBTİ+ filmi The Half Of It, arkadaşının hoşlandığı kadını etkilemeye ve kazanmaya çalışan ancak onun da bu kişiden hoşlandığının farkında olan bir genç kızın hikâyesini anlatıyor. Netflix’in en popüler dizileri.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,5 %97

Elisa Y Marcela

Isabel Coixet’in yönettiği bu Netflix lezbiyen filmi, Elisa ve Marcela’nın İspanya’daki ilk eşcinsel evliliğe adım atmalarını konu alıyor. Marcela Gracia Ibeas, Elisa Lopez Loriga ile derslerinin ilk gününde tanışır. Kısa sürede aralarında bir bağ oluşur ve birbirlerini kollamaya başlarlar. Zaman geçtikçe aralarındaki dostluk daha da yoğunlaşır.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,5 %94

Gerçekten İyi Hisset

Netflix’in popüler lezbiyen dizisi Really Feel Good, yepyeni bir hayata, yeni hedeflere ve hayallere yelken açtıktan sonra ikinci baharında George ile tanışan Mae’nin hikâyesini anlatıyor. Heteroseksüel bir kadın olan Mae ile heteroseksüel bir lezbiyen olan George’un yolları aynı anda kesişir. Mae ve George’un harika bir ilişkileri vardır. Ancak geçmişteki hataları peşlerini bırakmaz ve her gün onlarla yüzleşmek zorundadırlar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,5 %91

Tepedeki Hayalet Ev

Netflix’in fotoğraf çekmekle ilgili, lezbiyen ilişkileri içeren orijinal dizisi. Bu dizi yeni bir uyarlamadır. Korku-Drama olarak sınıflandırılabilir. Bu dizinin size geleneksel bir gerilim filmini hatırlatmasına izin vermeyin. “Perili Ev” hikayesi. Yedi aile üyesi ve yaz başında taşındıkları evde meydana gelen gizemli olayları konu alıyor. Dizinin içeriği, sahneleri ve entrikaları gerçekten etkileyici. Bu dizi korku, ruhlar dünyası modeli ve lezbiyen sahnelerine ilgi duyan pek çok kişi için faydalı olacaktır.

IMDb Google Ücreti Seviyor
8,6 %95

The Haunting BLY Malikânesi

The Haunting House on the Hill’in devamı olarak da bilinen BLY Manor Netflix Dizisi, bir kez daha ruhlar dünyası modelinde korku ve üst bölümlerde yer alan lezbiyen sahnelere sahip. Dizi, 1980’lerde bir İngiliz malikanesinde geçen hikayeler üzerine kurulu.

Yeğenlerinin ölümünden sonra, amcaları onlara bakması için bir dadı aramaya başlar. Bu 6 aylık dadı Londra’da bir ilan görünce iş başvurusunda bulunur. Malikanede işe alınır ancak hikayenin asıl kısmı bahçıvanla yaşadıkları endişe ve ilişki üzerinedir.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,4 %88

Orange is the New Black

Netflix’in lezbiyen dizisi son yılların en popülerlerinden biri. Uyuşturucu ticaretinden yakalanıp hapse gönderilen genç bir kadın, ticareti sırasında polislerden kaçmasını isteyen başka bir kızla eşleştirilir. İki kız da birlikte hapse giriyor ve yaşadıkları deneyimler ilişkiye özel bir tat katıyor. Bu Netflix lezbiyen dizisi, herkesin sevdiği çeşitli farklı varyasyonlara sahipti.

IMDb Google Ücreti Seviyor
8,3 %95

Mavi en sıcak renktir

Netflix’in Altın Palmiye ödüllü lezbiyen filmi, gösterime girdiği günden bu yana ününü koruyor. Adele adında Fransız bir genç, bir barda Emma adında genç bir kadına aşık olur ve nişanlanır. İkili arasındaki ilişki Mavi En Sıcak Renktir’de ele alınıyor. Film, bir çizgi roman e-kitabından uyarlandı ve izleyicisini memnun etmeyi başardı.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,7 %85

Ama ben hala bir amigo kızım

Genç bir kadının hayat hikayesi. Başlık, onun bir amigo kız olduğunu gösteriyor. Merakı ve ailesinin takımdaki kadınları fark etmesi nedeniyle terapiye gönderilir. Cinsellik ve komedi içeren bu Netflix filmi sizi hem güldürecek hem de düşündürücü anlar geçirmenizi sağlayacak.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,7 %91

Carol

Carol tüm zamanların en iyi lezbiyen filmlerinden biri olarak kabul edilir. Orta yaşlarda bir kız olan Carol, Amerika’da mutlu ve imrenilen bir hayat yaşıyordu. Evliydi ama bu sefil bir evlilikti. Boşanmak ve kızının velayetini almak için çok çalıştı. Bankacılık sektöründe çalışan bir kızla tanışması onun için her şeyin başlangıcı oldu. Filmde harika bir hayat var çünkü iki kadın birlikte bir arabada uzun bir yolculuğa çıktılar. Aşık olmanın yanı sıra birçok macera yaşadılar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,2 %88

Durum

2011’de Sundance Film Yarışması’nda İzleyici Ödülü kazanan bu lezbiyen film, 16 yaşında hayatlarının zirvesinde olan iki kadın arasındaki gizemli ilişkiye odaklanıyor. Kadınlardan birinin ağabeyinin ilişkiyi öğrendiğinde verdiği tepki oldukça sürükleyici.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,9 %78

İtaatsizlik

Disobedience’ın konusu – Disobedience adlı lezbiyen filmi Netflix’te izleyin. New York’ta çok tuhaf bir hayat yaşayan Ronit, babasının ölümünden sonra yalnızlıktan kaçmak için Londra’ya dönmeye karar verir. Şimdiye kadar yakın bir ikili olan Ronit ve arkadaşı, Londra’da tekrar karşılaştıklarında kimliklerini yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaklardır.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,6 %85

Şeker Telaşı

Sugar Rush Netflix’te 2 sezon ve 24 Bölümden oluşan lezbiyen temalı bir dizi. İngiltere’den genç bir kadın olan Kim, Brighton’a seyahat eder. Brighton gey mahallesinin başkenti olarak kabul edilir. Arkadaşlığın ötesinde duygulara sahip olan Sugar (15 yaşında) ile arkadaşlık kurar. Sugar aşık olur. Bir fakülte partisinde uyuşturucunun etkisi altında ilk öpücüklerini paylaşırlar ve ilişkileri ilerlemeye başlar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,9 %90

Rol Yapmak

Bu film iki lezbiyen kız ve onların ilişkileri hakkındadır. Bu filmdeki kadınlar okulda çok popülerdir ve sürekli birbirleriyle rekabet halindedirler. Bir parti, okuldaki en popüler kız olma yarışının dinamiklerini değiştirir. Sözde sevgililerini gerçeğe ikna etmeye çalışırken, kıskançlık ve aşk duyguları tavan yapar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,6 %90

Dudak Servisi – Ruj Lezbiyenleri

Hikaye İskoçya’da yaşayan bir grup lezbiyen hakkındadır. Kendilerini Lipstick Lesbians olarak adlandıran bu kadın grubu, 2 sezon boyunca 12 bölüm boyunca devam etti. Bir fotoğrafçı ve çocukluk aşkı, şehirde lezbiyen bir mahalleye dönüşür.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,6 %90

L-ifadesi

Lezbiyen kadınların yaşamlarını ve deneyimlerini anlatan tüm eserler arasında en dikkate değer olanıdır. Gerçekten etkili olan lezbiyen otoriter bir iş kadınının macerasını takip ediyor 6 lezbiyen daha var Kadın Hakları Onun gibi. Dizi, bebek bakıcısı arayan bir çiftin bir lezbiyen tarafından baskı görmesiyle harekete geçiyor. Kadın, lezbiyen olduğu için birçok lezbiyenden birini seçmiyor. Toplam 70 bölüm ve 5 sezon olan bu dizinin her bölümünün başlığının “A” harfiyle başlaması da dikkat çekici. “L”.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,6 %92

Evsiz Kadın

İnsanların cinsel enerjisiyle yaşayan doğaüstü bir yaratık olan Bo, ailesi tarafından normal bir insan olarak yetiştirilmiştir. Ölen bir erkek arkadaşıyla seks yaptıktan sonra, efsanevi Fae yaratığının soyundan geldiğini fark etti. O günden sonra her şey yerli yerine oturdu.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,7 %90

The Velvet Knockdown

Film esas olarak Sarah Waters’ın aynı adlı kitabına dayanıyor. Tipping the Velvet, Rachel Stirling, Keeley Hayes ve diğer yıldızların rol aldığı bir lezbiyen dramasıdır. Sadece üç bölümden oluşmasına rağmen izleyiciler üzerinde kalıcı bir etki bırakıyor. Dizinin ana karakteri Nan Astley, İngiltere’de aşırı tepkilere rağmen hayatta kalmaya çalışan bir lezbiyeni canlandırıyor. Tepkilerden kaçmak için sevgilisini de yanına alarak şehri terk ediyor. Bunu takip eden olaylar bekledikleri gibi olmaz.

IMDb Google Beğeni Ücreti
8,9 %89

The Fosters – Şu anda

The Fosters Lezbiyen dizisi 99 bölüm ile 4 sezon sürdü. Dizi 20 farklı yarışmada aday gösterildi ve yedi ödül kazandı. Bu harika dizi lezbiyen olan bir çiftin ve çocuklarının hikayesini anlatıyor. Birçok {çiftten} biri polis memuru, diğeri ise bir eğitimcidir. Bu çiftlerin çocuklarıyla ve meslekleriyle ilgili deneyimleri oldukça büyüleyici.

IMDb Google Beğeni Ücreti
8,0 %94

Hiçbir Yerin Güneyi

South of Nowhere Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nden bir lezbiyen ve gençlik dramasıdır. Bir ailenin Ohio’dan Los Angeles’a taşınırken yaşadıklarını anlatan bir drama dizisidir. Aile bile çocuklarının okuduğu üniversitede olanları garip bulmaktadır. Üç kızdan biri olan Spencer, sıkıntılı ve monoton hayatına renk getirmeye çalışır. Üniversitedeki en sıradan kadınlardan birine, birçok ilişki yaşamış bir kadına aşık olur. Ona hissettiklerini nasıl açıklayacağını bilemez ve doğru zamanı arar.

IMDb Google Beğeni Ücreti
8,1 %91

Tavsiye ve strateji için farklı makalelerimiz, farklı türlerdeki en iyi Netflix dizilerini keşfetmenize yardımcıolacaktır . Ayrıca dizipal ve selçukspor ile ilgili yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

You may also like...