Blog

Vodafone Fatura Aşımları Nasıl Önlenir, Durdurulur ve Telafi Edilir?

Vodafone fatura telafi iadesi için, Vodafone Tarifelerinin kullanımını aştıysanız, paket sözleşmenizin limitlerini, kullanım haklarını veya seçeneklerini aşmış olmanız mümkündür. Eğer 1 ayda 13 GB kullanıyorsanız, ancak Vodafone tarifeniz ayda sadece 12 GB web kullanımına izin veriyorsa, bu ekstra 1 GB aşım olarak kabul edilir. Vodafone Tarife Aşımı, yani faturada aşım ve ekstra ücretlendirme.

Vodafone ödemelerinizin kontrolden çıkması mümkündür. Bu da ay sonunda fazla ödeme riskini artırır. Bunu durdurmak için birkaç basit ve hızlı önlem alabilirsiniz.

Vodafone’un fatura aşımı hakkında nasıl sorgulama yapabilirim?

Fatura öğrenme, Vodafone hattının fazla ücretlendirilip ücretlendirilmediğini hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmenizi sağlar. Bu hizmetten tüm Vodafone müşterileri ücretsiz olarak yararlanabilir. Hattınızın fazla faturalandırılıp faturalandırılmadığını öğrenmek için, cep telefonunuzun karar ekranında“7017Seç” tuşlayın ve ardından tuşuna basın.

Ek seçenekleri keşfetmek için Fatura İnceleme Hizmetini kullanın.

 • Sahip olabileceğiniz tüm ara ücretleri gözden geçirmelisiniz.
 • Faturalanmamış ancak faturalandırılmış giderlerin miktarını inceleyin.
 • Faturalarınızı ödemek için hangi bankalara veya ofislere gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Vodafone Tarife aşım engellemesi nedir?

Vodafone Tarife Aşım Engelleme, istenmeyen ve fazla ödemeleri engelleyen önemli bir güvenlik önlemidir. Örneğin, tarifeli aramalarınız bitmek üzereyse, engelleme bir güvenlik önlemidir.

Vodafone mağdur olmamanız için otomatik olarak arama paketi anlaşması tanımlayacaktır. Bunun hattınıza tanımlanmamasını sağlayarak fazla ücretlendirmenin önüne geçebilirsiniz.

Vodafone Tarife Aşımı güvenlik kısıtlamalarını ayarlayın

Her tarifenin farklı miktarda konuşma süresi, SMS ve internet hakkı vardır. Vodafone tarifesinin aşımını kısıtlamak istiyorsanız, her tarife paketi için ayrı bir güvenlik limiti belirlemek en iyisidir. Bunu 2 şekilde yapabilirsiniz.

Vodafone tarife aşımını SMS ile durdurmanın en iyi yolu nedir?

1. Şok ödemelerden kaçınmak için Vodafone aşım ücretlerini kısa mesaj yoluyla durdurabilirsiniz. Kısa mesajınızı özelleştirmenin en iyi yolu, hangi hakların mekanik bir özet gerektirmediğini seçmektir. Vodafone’un web, SMS ve arama hakları;

 • Web hakları için“INTERNET ASIM” yazıp 7000‘e gönderin.
 • Konuşma Hakları için“KONUŞ ASIM” yazıp 7000‘e gönderin.
 • “SMS ASIM” yazın ve 7000‘e gönderin.

2. 546’yı arayarak aşım ücretleri için tarifeyi iptal edebilirsiniz.

Vodafone tarife aşımları nasıl iptal edilir?

Vodafone tarife aşım durdurma işlemini yazmanız bu işlemi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.“IPTAL“i kısa mesaj içeriğinizin başına ekleyebilirsiniz. İşte izlenmesi gereken adımlar:

 • Web hakları için“IPTAL INTERNET ASIM”“7000” yazın.
 • Tartışma hakları için“IPTALCONUSMA ASIM” yazın ve “7000“e gönderin.
 • SMS hakları için“IPTAL SMS ASIM” yazın ve“7000“e gönderin.

Vodafone Tarifesinde fazla faturalandırma için nasıl tazminat talep edilir?

Vodafone, faturanıza yansıtılmayan ancak tarifenizi aşan aşım ücretlerinin bir kısmını size geri öder. Tarifenizi aşan bir faturanız varsa iade almaya hak kazanabilirsiniz. “AşımTelafisi” kampanyası ile 50 TL’ye kadar tarife aşımı için Vodafone telafisi alabilirsiniz. Bu iade 12 ay içinde en fazla iki kez kullanılmalıdır.

Aşım iadesi pazarlama kampanyasından tam olarak yararlanabilmeniz içinbukampanyaya erişiminizin olmasında fayda var. Vodafone yazılımınızdaki “bölümüne” giderek iade talebinde bulunabilirsiniz. Talebinizi takip eden ay içinde alabileceğiniz birçok paket veya kampanyadan birini kabul etmeniz durumunda aşım ödemeniz iade edilebilir. Hak kazanmadığınız takdirde Aşım Telafisi Pazarlama Kampanyası’na katılamazsınız. Vodafone’un başka bir pazarlama kampanyasının parçası olarak kullanabileceğiniz ücretsiz bir web sayfası vardır.

Vodafone Aşım Ücretleri Nedir?

Vodafone Faturalı Hat kullanıyorsanız ancak tarife aşımını durdurmuyorsanız hattınıza belirli ücretler yansıtılabilir. Bu ücretler içinde bulunduğunuz döneme ait fatura hareketine veya son faturanıza yansıtılır. Vodafone aşım ücretleri kullandığınız iletişim türüne göre değişiklik göstermektedir.

 • Mevcut tarifenizdeki dakikalarınız bittiği için dakika başına 61,34 Kuruş ücretlendirilirsiniz.
 • Mevcut tarifenizdeki SMS paketiniz biterken, SMS başına 44,09 Kuruş olarak ücretlendirilirsiniz.
 • mevcut tarifenizdeki MMS’leriniz biterken her bir MMS için 90 Kuruş,
 • İnternet kullanımınızın sınırına ulaşırsanız, 100 Kb başına 0,57 Kuruş ödemeniz gerekir.

Vodafone Aşım Yok (Güvenlik Paketi) kampanyası nedir?

Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Güvenlik paketi olarak da bilinenVodafone Aşımsız paket, tarife hakkınız sona erdiğinde otomatik satın alma yapmayan, kullanımı kolay bir pakettir. Aşımsız fırsatlar, ek bir aşım için size şok yaşatmadığından ani ödeme olasılığını ortadan kaldırır.

Vodafone Aşımsız Paket Teklifi aylık 7 TL’ye geçerlidir ve 1 GB Web, 100 DK ve 100 SMS içerir. Güvenlik özellikli Vodafone Aşımsız Paketi’ni SMS ile satın almanız gerekmektedir. Yapmanız gerekenler şöyle

 • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne“KORUMA” yazın ve“7000“e gönderin.
 • Onay mesajı gönderildikten sonra paketiniz hemen kullanıma hazırdır. Diğer paketleri de görüntülemeyi seçebilirsiniz. Vodafone tarifeler sınıfı.

Vodafone Aşımsız Paket Fırsatı sadece tarife haklarınız sona erdiğinde aktif olur. Tarife hakkınız sona ermeden Aşımsız Paketi kullanamazsınız.

You may also like...