Blog

VoLTE Servis Ayarları nedir? Nasıl açılır ve kapatılır?

VoLTE, telefonunuzun bildirim alanında bulabileceğiniz LTE üzerinden zenginleştirilmiş sesin kısaltmasıdır. Bu, 4G’nin zenginleştirilmiş bir versiyonudur. Mobil teknolojide 4. nesil. VoLTE, 4.5G’nin mobil aramalarla birleştirilmesini sağlar. VoLTE teknolojisi iyileştirmeler sağlar.

HD+ net ses hizmeti, VoLTE teknolojisinin hayatımıza getirdiği en önemli gelişmelerden biridir. Müşteriler, WhatsApp ve Messenger ile yapılan sesli aramaların üstün ve net kalitesine ilgi duyuyor. VoLTE teknolojisi, normal cep telefonu görüşmeleri için istenen net ve yüksek kaliteli sesi elde etmeyi mümkün kılıyor.

VoLTE ile video görüşmeleri de yapabilirsiniz, bu da normal bir cep telefonu görüşmesiyle yapabileceğinizden daha fazla konferans görüşmesine olanak tanır.

Bir cep telefonu görüşmesi sırasında hücre ağına bağlantı kesildiğinde, VoLTE başka bir gelişme sunar. VoLTE, cep telefonunuzu aynı anda hem ses hem de veri için kullanmanıza olanak tanır. Cep telefonunuz bir arama sırasında arka planda bilgi indirmeye ve işlemeye devam edebilir.

Birini aradığınızda cep telefonunuzun çalması en az saniyeler alacaktır. VoLTE know-how, aramanın bir saniyeden kısa bir süre içinde alıcıyla ilişkilendirilmesini sağlar. Ülkemizde 5G teknolojisi kullanılmaya başlanmadan önce bir GSM operatörü bir deney yapmış ve VoLTE ile yüksek kalitede bir ses adının bir saniyenin altında kurulabildiğini tespit etmiştir. 0. 372 Saniye.

VoLTE ile aramalarınıza daha birçok özellik ekleyebilirsiniz. Örneğin , patronunuza geç kalabileceğinizi ve site ziyaretçileri nedeniyle toplantıda olamayacağınızı bildirmeniz gerekiyorsa, onu arayarak konumunuzu bildirebilirsiniz.

Voice Enriched LTE’den yararlanmak istiyorsanız, 4.5G ile uyumlu bir SIM karta sahip olmanız gerekir. Cep telefonu sağlayıcınızla iletişime geçerek 4.5G’yi etkinleştirin. Akıllı telefonunuz 4.5G desteğine sahipse VoLTE hizmetlerini alabilirsiniz. VoLTE özelliklerini bayileri, operatörünüzün isim merkezini ziyaret ederek veya kısa mesaj göndererek alabilirsiniz.

VoLTE nedir ve nasıl etkinleştiririm? SMS kodu nedir?

VoLTE, bunu destekleyebilen bir akıllı telefonunuz varsa kullanılabilir.

 • Turkcell müşterileri: HDSES yazıp 2200’a göndererek veya 532 müşteri hizmetlerini arayarak ya da Turkcell Hesabım uygulamasını indirip uygulama üzerinden VoLTE servisini aktive etme seçeneklerini kullanmanız gerekmektedir.
 • Türk Telekom müşteriler: VoLTE hizmetlerini almak için VOLTE yazıp 5555’e gönderin.
 • Vodafone Aboneleri 5G canlı bağlantınız varsa herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Android Telefonlar için VoLTENasıl Kapat ılır ?

Samsung Android telefonlarda VoLTE’yi devre dışı bırakma seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekecektir. İsim Ayarlar > Giden Ses İsim > VoLTE olduğunda kullanılabilir olacaktır. HD+ Adının işaretini kaldırarak LG telefonlarda VoLTE’yi kapatabilirsiniz.

iPhone VoLTE Kapatma

IPhone’da VoLTE’yi etkinleştirme adımları. “Seç” bölümünün altında “Kapalı” seçeneğini seçerseniz, iPhone’unuz VoLTE’yi göstermeyecektir. Ayarlar>Mobil>Seçimler>LTE’ye İzin Ver Yalnızca Bilgi menüsünü seçerseniz, 4.5G çalışmayacaktır. Yalnızca Bilgi’yi seçerseniz internete 4.5G hızında bağlanabilirsiniz. 5G ağını hiç kullanmak istemiyorsanız Kapalı’yı seçebilirsiniz.

VoLTE ödemesi nedir?

VoLTE’nin herhangi bir maliyeti yoktur. Aramalar, kullandığınız GSM sağlayıcısının GSM tarifelerine veya bir paket anlaşmanız varsa paket tarifelerine göre ücretlendirilir. VoLTE daha pahalı değildir.

iPhone VoLTE Ayarları

VoLTE çoğu sağlayıcı tarafından desteklenmektedir. Ayarlar>Mobil>Mobil Bilgi Seçenekleri iPhone’unuzda LTE’ye İzin Ver öğesine dokunun. Ayarlar>Hücre Bilgisi ve LTE‘ye de izin verebilirsiniz. Servis sağlayıcınız LTE üzerinden Ses özelliği sunuyorsa aşağıdaki seçenekler görünebilir.

 • LTE’nin kapatılması hizmeti devre dışı bırakacaktır.
 • Ses ve Bilgi, LTE üzerinden sesli aramalara ve mobil veriye izin verir.
 • Yalnızca Bilgi seçeneğini belirlerseniz LTE üzerinden mobil veriyi kullanabilirsiniz.

Android VoLTE Ayarları

Android cihazınız için VoLTE’yi etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz çok önemlidir. Yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yolları şunlardır:>Bağlantılar>Hücresel Ağlar>VoLTE aramaları altındaki seçeneği etkinleştirmeniz yeterlidir.

Xiaomi VoLTE Açık, Kapalı Ayarları

Xiaomi Türkiye, kendilerini Xiaomi olarak tanıtan bir grup şirketten oluşuyor. Ne yazık ki bu şirketler doğrudan Xiaomi markasına bağlı görünmüyor. Ülkemizde distribütör olarak ticaret yapıyorlar ve cihazların yazılımlarını değiştirmelerine izin verilmiyor. Müşterilerin Xiaomi telefonları kullanıma hazır hale getirmek için bazı manuel işlemler yapması gerekiyor. Xiaomi VoLTE ayarları için bu adımları takip edin.

 • Ayarlar>Telefon Hakkında>Tüm Seçenekler ‘e giriş yapın ve ardından Core Model 8’e hızlıca basın
 • Sayfanın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın.
 • Menüdeki Diğer Araçlar’a tıklayın.
 • MODEM yapılandırma araçlarını ve MODEM kontrol aracını yüklemek ve etkinleştirmek için bir sonraki menüdeki adımları izleyin.
 • Arama alanına Turkey yazın ve ardından beliren seçeneğe tıklayın.
 • eu/vodafone/volte/turkey/mcfg_sw.mbn Vodafone’dan bahseden hiçbir mesajı dikkate almayın.
 • Vodafone, Turkcell Türk Telekom ve diğerleri de dahil olmak üzere çok sayıda operatör mükemmel bir şekilde çalışır.
 • Cep telefonu numarasını girmek kolaydır.
 • Ardından *#*#86583#*#* ve *#*#869434#*#* tuşlayın. Bu iki uyarıyı dikkate almayın.
 • Artık aşağıdaki numaraları çevirerek telefonunuzun ayarlarına girebilirsiniz.
 • Ayarlar>SIMGamecard’larve Hücresel Ağlar>Operatörünüz seçeneklerine basın.
 • Karşınıza çıkan ekranda VoLTE’yi kullanın.
 • Son adım telefonu yeniden başlatmaktır.

Turkcell VoLTE Kapalı, Açık Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır.

Turkcell Hesabım indirilebilir ve VoLTE servislerini etkinleştirmek için kullanabilirsiniz. Turkcell aboneleri VoLTE’yi iki farklı strateji ile aktive edebilirler.

 • İçeriğe Göre Metin Yazma HDSES Metin mesajları, mesaj göndermenin kullanışlı bir yoludur. 2200
 • 532 Müşteri Destek Numarasını arayacaklardır.

Aşağıdaki butona tıklayarak Turkcell VoLTE’yi devre dışı bırakabilirsiniz. Ayarlar>Bağlantılar>Hücresel Ağlar Artık mobil cihazınıza format atabilirsiniz.

Vodafone VoLTE Açık veya Kapalı Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır.

Vodafone abonelerinin 4.5G bağlantısına sahip olmak dışında herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. VoLTE’yi destekleyen bir 4.5G telefonunuz olup olmadığını çevrimiçi olarak öğrenebilirsiniz. Hizmeti onaylamak için VoLTE ile iletişime geçin. Vodafone Müşteri Desteği 542 Telefonunuzda VoLTE yoksa kullanamazsınız.

Türk Telekom Volte Açık, Kapalı Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır.

Türk Telekom müşterileri VOLTE yazıp 5555 ‘e göndererek VoLTE sağlayıcılarını etkinleştirebilirsiniz. VoLTE, Ayarlar>Bağlantılar>Hücresel Ağlar ‘a giderek görüntülenebilen bir özelliktir Anahtarı devre dışı bırakarak VoLTE aramasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu makale de ilginizi çekebilir”SMS İptal Yöntemleri”.

You may also like...