Blog

Haziran 2023 İçin En İyi Netflix Gerilim ve Korku Filmleri

Netflix’in en iyi korku ve gerilim filmleri 2023’te standart olacak. Netflix filmleri paranormal, spiritüel ve tavsiye için kullanılacak. Netflix’teki +16 ve +18 en iyi korku-gerilim filmlerinin yanı sıra akşamları keyifle izleyebileceğiniz güncel içerikleri tartışacağız.

Netflix, en popüler ve izlenenler de dahil olmak üzere aşağıda listelenen tüm filmlere sahiptir. Konuyu bulmak için Netflix’te filmin kimliğini arayabilirsiniz. Listede olmayan ama görmek istediğiniz filmleri yorum bırakarak bize bildirebilirsiniz. Aşağıda 2023 için en iyi Netflix gerilim ve korku filmleri yer almaktadır.

 • Dikkatinizi Verin
 • Lanetli Üzüm Bağları
 • Mirage
 • Yok Oluş
 • Annabelle
 • Havari
 • Arınma Gecesi
 • Tavuk Tarlası
 • Nefes alma
 • Hush
 • Jane Doe’nun Otopsisi
 • The Shallows
 • Kargo
 • Faydasız Soyun Günü
 • Gerald’s Rekreasyon
 • Tau
 • Golem

Dikkat Etmeyin

 • IMBD Sıralaması 6.1
 • Google Beğenileri: 88
 • Film Uzunluğu Bir saat 38 dakika

angel Gómez Hernández, 2020 yazında orijinal adı Do not Pay attention olan İspanyol filmi Do not Pay attention’ı yazdı ve yönetti. Hikâye tek bir aile etrafında şekilleniyor. Bu aile, yenilemek ve tanıtmak amacıyla harap bir ev satın alır.

Evin en küçük çocuğu olan 9 yaşındaki Eric, evin tadilatı sırasında garip davranışlar sergiler. Eric bu olayların sonucunda ölür. Cesedi öbür dünyaya gitmiş olsa da Eric’in ruhu hala Eric’in evini ziyaret etmektedir. Film, bu hayaletin varlığını kanıtlamak için yapılan bilimsel analizler çerçevesinde ilerliyor.

Lanetli Üzüm Bağları

 • Google Beğen Paylaş: 55
 • Süre 1 saat 33 dakika

Netflix yapımı korku filmi Lanetli Bağlar’ın konusu, rutin bir hayat yaşayan bir kızın İtalya’daki nişanlısının annesinin yanına gitmek istemesiyle değişen durumlar bağlamında doğuyor. Onunla birlikte seyahat ederken kızını ondan çalmaya çalışan lanetli bir grupla savaşmak zorunda kalır.

Mirage

2018 yapımı Netflix filmi, bilim kurgu filmlerinin yanı sıra korku-gerilim türünde de yerini alıyor. Kahramanımız bir sebepten dolayı zamanda 25 yıl geriye giderek bir çocuğun hayatını kurtarıyor. Ancak ortaya koyduğu örnek, kızını kaybetmesine neden oluyor. Kendi kızını kurtarmaya kararlı olan kahramanın yolculuğu.

Filmde Profesör Mirage ana karakterdir. Bu karakter La Casa de Papel destekçileri tarafından en çok sevilen karakterdir. Film, birçok La Casa de Papel destekçisinin filmi olay örgüsünün ötesinde görmesine yol açmıştır. Bu, filme genel bir bakış elde etmek için harika bir yoldur. IMDB puanı 7,4 ve Google sıralaması %92olan film, görmeniz gereken birçok filmden biri.

Yok Oluş

Netflix’in bir başka korku filmi olan Annihilation’ın başrolünde Natalie Portman yer alıyor. Oyuncu sinemaseverler tarafından yakından tanınıyor. Film, kayıp kocasını aramak için gizemli bir bölgeye giden Natalie Portman’ın hikayesini anlatan bir bilim kurgu/korku. Filmin IMDB puanı 6.8GoogleSıralaması %77 İzlenecek birçok film var.

Annabelle

IMDB filmi 5.4 puanla değerlendirdi Google Sıralaması %77 Netflix’in Annebelle’i, karısına oyuncak bebek hediye eden bir adamı konu alıyor. Bunun nelere yol açacağının farkında değildir. Film, Korku Seansı filmine benzer bir korku temasına sahip Sadece birkaç not aşağıda.

Etkinliğinizi artırmanın en etkili yollarından bazıları şunlardır:

2018 yapımı Netflix filmi Apostle, özellikle gizemli ekiplerin, ritüellerin ve tarikatların yer aldığı filmlerden hoşlanan izleyiciler için harika bir film olacak. İlgi çekici bir olay örgüsüne sahip korku filmi mutlaka izlenmeli. Google puanı %72 ve IMDB puanı 6,3 Küçük kız kardeşini gizli bir tarikattan kurtarmaya çalışan bir ağabeyin hayatını takip ediyor.

Arınma Gecesi – Arınma Gecesi Zamanı

Birkaç filme de konu olan Arınma Gecesi, Amerika’nın her yıl 12 saatliğine tüm suçluları serbest bırakarak suçu azaltma kararını anlatıyor. Her yıl 12 saat boyunca adam öldürme ve hırsızlık gibi suçların yanı sıra tecavüz, işkence, haneye tecavüz gibi suçlar da serbest bırakılıyor. İsteyen herkes sokakta birbirini öldürebiliyor. Netflix’te paralı askerleri ortadan kaldırmaya çalışan bir grubu anlatan bir film var. Filmde ayrıca federal hükümetin yoksul insanları öldürmek amacıyla paralı askerler tuttuğu da gösteriliyor.

Tavuk Tarlası

Josh Malerman’ın 2014 tarihli romanından uyarlanan film, çocuklarıyla birlikte doğaüstü yaratıklardan kaçmaya çalışan bir kadının hikâyesini anlatıyor. Film, kaçış sırasında gözlerini dört açmaları gereken izleyicilere gerilim ve endişe hissettiriyor.

İçinize Çekmeyin – Nefesinizi Koruyun

Don’t Breathe, bir eve giren ve ev sahibinin çok tehlikeli bir kişiliğe sahip kör bir adam olduğunu keşfeden bir grubun hikayesini anlatıyor. Filmin konusu çok etkili bir şekilde ele alınıyor ve izleyicileri gergin hissettiriyor.

Hush

Film 6.6 ile ortalamanın üzerinde bir puana sahip. Filmde, evinde çalışan sağır bir yazar bir mesajı açar ve evinin dışında birinin onu filme aldığını ve izlediğini keşfeder. Dışarı çıktığında, maskeli katilin evine girmeye çalıştığını keşfeder. Aşırı kazancım sorunlarımın başlangıcı.

Jane Doe Ölümden Sonra

Aynı adli tıp grubundan bir baba ve oğul küçük bir şehirde yaşamaktadır. Sonunda bir ceset bulurlar ve otopsiye başlarlar. Ceset gizemli ve korkunç yaralarla kaplıdır. Film, cesedin ardındaki gizemi çözmeye çalışan bir baba-oğul ekibinin hikayesini anlatıyor. Film 6.8 puan almıştır.

The Shallows

2016 yapımı film, bir köpekbalığı saldırısı ve takip hikayesini anlatan bir korku Netflix filmidir. Hikaye kıyıda bir kayanın yanında mahsur kalmayı konu alıyor. Blake Vigorous bu filmde başrolü oynuyor, hepimizin diğer filmlerden aşina olduğu bir isim.

Kargo

Mart’in Freeman, Sherlock Koleksiyonu’nun başrol oyuncularından biridir. Karakterimiz Mart’in Freeman, bir korona virüs salgınının ardından küçük kızının bakımını emanet edebileceği birini arar. Yeni bakıcı arayışı Avustralya çalılıklarında devam eder ve gerilim yükselmeye başlar. Filmin IMDB puanı 6.3 ile normalin biraz üzerinde.

Yararsız Soyun Günü

IMDB filme 3.4 puan veriyor. Hikaye, gezegeni yok etmek isteyen zombi benzeri bir yaratık ve onu durdurmak için mahalledeki insanların rekabetini konu alıyor. Bazı izleyiciler filmden keyif aldıklarını söylemişlerdir.

Gerald’s Rekreasyon

StephenKing in romanından uyarlanan filmin konusu, eğlenmek için göl kenarındaki bir eve giden bir çiftin, Gerald’ın çeşitli fanteziler için Jessie’yi yatağa kelepçelemesi ve Gerald’ın bir kazada ölmesi etrafında dönüyor. Jessie yatağa kelepçelendiği sırada evde başka birinin daha olduğunu fark eder. Gerilim başlar.

Tau

2018 yapımı bir diğer film ise kaçırıldıktan sonra yüksek teknolojili bir hapishaneden kaçan ve bir araştırmacı tarafından araştırma konusu olarak kullanılan bir kız hakkında.

Golem

Tarihteki en kötü kabus olan veba tüm şehre yayılır. Bunun üzerine kısır bir kadın, düşmanlarına karşı kullanmak üzere çamurdan bir çocuk yaratır.

Netflix’teki en iyi 15 korku ve gerilim filmini listeledik. Netflix’in En Sıcak Koleksiyonu yazımızda farklı türlere uygun filmlerden oluşan bir koleksiyon bulabilirsiniz.

You may also like...