Blog

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom

Operatör isminin değiştirilmesi ve kaldırılması, başta Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve Bimcell olmak üzere her operatörün çeşitli ifade ve koşullarına uymak amacıyla ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Cep telefonunuzun ekranında, hangi operatörün hattı kullanılıyor olursa olsun, operatörün adını ve numarasını göreceksiniz. Örnek olarak: Turkcell kullanıcılarının ekranında Turkcell görünür. Cep telefonları modern yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğu için bu metin sizin için can sıkıcı olabilir.

Ya da operatör unvanı yerine başka bir unvan veya hatta kişisel unvanınızı denemiş olabilirsiniz. Bundan önce, operatörün unvanının nasıl düzeltileceği bilinmiyordu. Kök sorunu, stratejiye aşina olanların bile bunu yapmasını engelliyordu. Artık operatörün unvanını Root sorunu olmadan kolayca değiştirebilirsiniz.

Vodafone operatör unvanınızı değiştirmenin en iyi yolu nedir?

Vodafone operatör isimlerini SMS ile düzeltme stratejisini henüz uygulamaya koymamıştır. Her operatörün farklı bir çalışma prensibi var. Vodafone, cep telefonu ekranınızda görünen Vodafone ibaresini değiştirmek için bir Sms sağlamadı.

IOS’lu iPhone’lar için sorunu çözmek mümkün değildir. Android telefona sahip kişiler Play Retailer’dan bir tema indirip ana ekranlarına koyarak sorunu çözebilirler. Eklediğiniz temayı kullandığınız takdirde Vodafone telefonunuzun ekranında görünmeyecektir.

Turkcell operatör adı SMS ile değiştirilebilir

UpCall yükleyerek Turkcell operatör isimlerini SMS ile ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. Bu Turkcell yazılımı Android ve iOS telefonlar için kullanılabilir. UpCall, Android’de Play Retailer’dan ve iOS’ta App Retailer’dan indirilebilir. UpCall yazılımını indirdikten sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • UpCall uygulamasını mobil cihazınıza indirin.
 • Tüketici Sözleşmesini kabul edin ve sayfaya cep telefonu numaranızı girerek cihazı etkinleştirin.
 • Cep telefonunuza bir onay mesajı gelecektir. UpCall yazılımı ile işlem yapmaya başlamak için bu kodu girin.
 • Daha fazla bilgi görmek için butona tıklayın. profil fotoğrafı Ana web sitesinin arka sayfası.
 • Pencere açılacak ve operatör unvanı için ayarları göreceksiniz. Bu bölümde istediğiniz unvanı belirleyebilirsiniz.
 • Ana ekranınızdaki Turkcell operatör unvanı siz onay butonuna tıkladıktan sonra değişmiş olabilir. Başlığınız artık ekranda görüntülenecektir.

Buna rağmen Turkcell Operatör Unvanı değişmediyse, UpCall yazılımınızı açıp kapatmayı denemelisiniz.

Satın Alımlarınızda En İyi Fırsatları Nasıl Yakalarsınız Değişim GeliyorLifecellOperatör Unvanı SMS ile mi?

Turkcell müşterileri operatör isimlerini Turkcell’den Lifecell’e değiştirmek için SMS kullanabilirler. Turkcell operatör içeriğini SMS ile değiştirebilirsiniz. LIFECELL TR yazın 2200‘a sms gönderin. Bu mesajı aldıktan sonra muhtemelen Turkcell yerine Lifecell olarak anılacaksınız.

IPTAL LIFECELL yazarak 2200 ‘a mesaj gönderin Cep telefonunuzun mesaj kutusuna TR yazabilirsiniz. Turkcell’in metni telefonunuzun ana ekranında Lifecell’in metninin yerini alacaktır.

Türk Telekom (Selfy) SMS ile Operatör Unvanı Değiştirme

Türk Telekom (Selfy) operatör adınızı SMS ile değiştirmek için Türk Telekom’un gençlere yönelik yazılımı Selfy’yi kullanıyor olmanız gerekmektedir. Serbest meslek yazarak 4545 ‘e kısa mesaj gönderin Bunu cep telefonunuzun Mesajlar bölümünde bulacaksınız.

Türk Telekom Selfy yazılımında yer alan Avatar alternatifi ile cep telefonunuzun ana ekranında yer alan Türk Telekom veya Avea yazı içeriğini değiştirebilirsiniz. Türk Telekom Selfy ile operatör ismi değiştirme işlemi SMS ile aşağıdaki şekilde yapılmaktadır:

 • Bu hizmetten yararlanabilmek için Türk Telekom Selfy abonesi olmanız gerekmektedir.
 • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne “mesaj” kelimesini girin. AVATAR Aşağıda DEĞİŞTİR’ in nasıl kullanılacağına dair bazı örnekler verilmiştir, 4545 ‘e bir metin gönderin.
 • Cep telefonunuza kısa süre içinde bir onay mesajı gelecektir.
 • Mesajı aldıktan sonra telefonunuzu tamamen açıp kapatın.
 • Mobil ana ekranda seçiminizi göreceksiniz.
 • Türk Telekom Avatar servisi ile 15 harf uzunluğuna kadar bir başlık seçebilirsiniz.
 • Ana ekranınızda görünen başlığı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

SMS ile Bimcell Operatör Unvanı

Bimcell, Operatör Unvanını Sms ile değiştirmenin ipuçları hakkında herhangi bir resmi duyuru yapmadı. Bimcell, operatör başlığını sms yoluyla değiştirme stratejisini onaylamamalıdır. Bimcell metninin ana ekranlarında görünmesini önlemek için diğer kişilerin kullandığı stratejileri kullanabilirsiniz. Pretend Operator IOS telefonları belirli amaçlar için tasarlanmıştır. Sağlayıcı başlığı Android işletim sistemi cihazları belirli amaçlar için tasarlanmıştır.

Operatör Unvanımı değiştirmenin bir maliyeti var mı?

Operatör adı değişikliği ücretsiz olmalıdır. Turkcell operatör adını değiştirmek için kullanabileceğiniz Turkcell’in UpCall yazılımı tamamen ücretsizdir. Türk Telekom Selfy abonelerinin operatörlerini değiştirmek için gönderdikleri kısa mesaj da tamamen ücretsizdir. Operatörünüzün unvanını ücretsiz değiştirebilirsiniz.

Bir Operatör için Unvan Değişikliğini Nasıl İptal Edebilirim?

Operatör unvan değişikliği iptali için muhtemelen Türk Telekom Avatar yazılımı ile unvanınızı değiştirdiniz, tekrar SMS sistemini kullanmalısınız. IPTAL AVATAR yazarak 4545 ‘e mesaj gönderdiğinizde IPTAL DÉGISTIR ‘ın nasıl kullanılacağına dair bazı örnekler aşağıda verilmiştir Cep telefonunuzda mesaj bölümünde daha önce seçtiğiniz unvan silinir ve operatör unvanı tekrar görünür.

Cihazınıza bir kez daha girdiğinizde ve varsayılan ayarlara döndüğünüzden emin olduğunuzda unvan değişikliği muhtemelen iptal edilecektir. Lifecell’li bir operatörün unvanını değiştirmek istiyorsanız, en iyisi onlara bir mesaj göndermektir. IPTAL LIFECELL TR2200 Cep telefonunuzdan mesaj gönderebilirsiniz.

iPhone Operatörü Unvan değişikliği

IPhone operatör başlığını değiştirme işlemi, hangi operatörü kullandığınıza bağlı olarak farklıdır. IPhone’unuzda Turkcell kullanıyorsanız UpCall Uygulamasını Uygulama Satıcınızdan edinebilirsiniz. Kullanım şart ve koşullarını kabul ederek yazılımı açın. Cep telefonu numaranız ile giriş yapın.

Cep telefonunuz muhtemelen size bir doğrulama kodu gönderecektir. Bu kodu kullanarak UpCall uygulamasında başlığınızı değiştirebilirsiniz. Profil resmini arka sayfada bulacaksınız. Görünen sayfada, “Operatör Başlığını Değiştir” yazan bölümü bulmak için buraya tıklayın. Tıklayın ve istediğiniz unvanı yazın.

Selfy yazılımını kullanmayı seçerseniz, telefonunuzu kapattığınızda seçtiğiniz unvan operatör adının yerini alacaktır. IPhone’unuzda bir Türk Telekom hattı kullanıyorsanız ve 26 yaşında veya daha genç olabilirsiniz, Selfy yazılımına abone olun. Bunun için cep telefonunuzun mesaj bölümüne alıcıya Serbest meslek Kısa mesaj yazın. 4545. AVATAR veya DEGISTIR yazın Cep telefonunuzdaki bir alanı uzaklaştırarak ve görmek istediğiniz resmin başlığını yazarak birine bir metin gönderin. 4545 .

Birkaç dakika içinde cep telefonunuza bir onay mesajı alacaksınız. Mesaj geldikten sonra, seçtiğiniz başlığı görmek için telefonunuzu açıp kapatabilirsiniz. Vodafone veya Bimcell bağlantınız varsa Iphone’unuzdaki cep telefonu operatörünün adını değiştiremezsiniz.

Android operatör başlığı nasıl değiştirilir

Android sağlayıcı başlığını sabitlemenin yolu, hangi operatörü kullandığınıza bağlı olarak değişecektir. Vodafone servisi kullanıyorsanız, temayı ana ekranınıza yükleyebilirsiniz ve Vodafone metni görünmez. Turkcell hattınız varsa, Play Store’dan UpCall uygulamasını edinin. Cep telefonu numaranızı girin ve ardından Kullanım Koşullarını kabul ederek cihazı açın.

Cep telefonunuza gelen onay kodu ile UpCall uygulamasına giriş yapın. Ana sayfanın altındaki profil fotoğrafına tıklayın. Web sayfasında büyük olasılıkla operatör unvanınızı değiştirmenize izin veren bir widget olacaktır. Ekranda görünmesini istediğiniz başlığı yazabilirsiniz. Ancak, başlık yalnızca telefonun ana ekranında görünecek, operatör başlığında görünmeyecektir.

Genç Türk Telekom aboneleri için sunulan Avatar yazılımı ile operatör unvanını değiştirmek için öncelikle cep telefonunuzun mesaj alanına SELFY yazıp 4545’e mesaj göndererek Selfy abonesi olun. Telefonunuzun mesaj kutusuna AVATAR, DEGISTIR yazıp boş bir alan bıraktıktan sonra kullanmak istediğiniz yeni unvanı 15 harfe kadar yazın. Ardından 4545’e bir mesaj gönderin. Onay mesajını aldıktan sonra unvanınızı değiştirmek için telefonunuzu açıp kapatın.

Operatör Başlık Yazılımını (Avatar) değiştirin.

Operatör unvanı değiştirme yazılımı Avatar, Türk Telekom’un genç müşterileri için sunduğu bir hizmettir. 26 yaş ve altı Türk Telekom hat müşterilerinin yararlanabildiği Avatar yazılımı ile gençler, telefonlarının ana ekranında yazan operatör unvanını istedikleri zaman değiştirebilmektedir. Avatar programını kullanmak için Selfy gerekmektedir.

Selfy, gençlerin operatör olarak unvanlarını değiştirmelerini ve alternatif seçenekleri kullanarak ürün kazanmalarını sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. Abone olmak için “Selfy” yazın. Mobil cihazınızda serbest meslek mesajları Aşağıda nasıl başlayacağınıza dair bazı örnekler verilmiştir: Kısa mesaj 4545.

Selfy uygulamasını indirmek için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. Selfy yazılımını IOS için App Store’dan ve Android için Play Store’dan indirebilirsiniz. AVATAR veya DEGISTIR yazarak operatör adını değiştirin Bir konumdan uzaklaşın, 15 karakter veya daha kısa seçtiğiniz bir başlık girin ve ardından bir mesaj gönderin. 4545 .

Saten Selfy aboneleri hemen bir Avatar aktivasyon mesajı alacaklardır. Ana ekranınızdaki operatör adı sizin seçiminize göre değiştirilecektir. Gönderdiğiniz kısa mesajın ardından Türk Telekom’dan bir onay mesajı alacaksınız. Onay mesajını aldığınızda telefonunuzu kapatıp tekrar açmalısınız. Operatör adının değiştiğini fark edeceksiniz.

You may also like...