Blog

Turkcell Gizli Numara Açma ve Kapatma, Özel Numara Engelleme

Turkcell Gizli Numara Servisi, numarasının görünmesini istemeyen Turkcell’liler için sesli arama hizmeti sunar. Turkcell Gizli Numara Servisi, numaranızın görünmesini istemediğiniz, gizli kalmasını istediğiniz veya numaranızın reklam amaçlı kullanılabileceğinden şüphelendiğiniz durumlarda kullanılabilir.

Turkcell bu hizmeti tüm müşterilerine ücretsiz olarak sunmaktadır. Tüm sorularınızı yanıtladık ve Turkcell Gizli Numara Servisi’nden nasıl yararlanabileceğinizi gösterdik. Turkcell Gizli Numara Servisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam edin.

Turkcell Gizli Numara Neden Var?

Turkcell Faturalı ve Kullandıkça Öde hat müşterileri Bazı kişiler gerekli olduğunu düşündükleri olumsuz durumlardan kaçınmak için numaralarının dışarıdan çağrı almasını engellerler. Bu davranış çeşitli faktörlere bağlanabilir. Birçok GSM kullanıcısı son yıllarda oldukça yaygınlaşan kısa mesaj reklamlarından rahatsız olmaktadır.

Tanıdığınız numaranın kime ait olduğundan emin değilseniz ya da kime ait olduğunu bilmiyorsanız, telefon numaranız tanıtım faaliyetlerinde kullanılabilir. Turkcell kullanıcıları aşağıdaki nedenlerden dolayı telefon numaralarını gizlerler:

 • Sesli aramalarında karşı tarafın numaralarını bilmemesi önemlidir
 • Kışkırtma veya taciz durumlarından kaçınmak
 • Herhangi bir şekilde kimseyle iletişime geçmeniz gerekmez

Turkcell Herkese Açık Olmayan Numara Kilidi Nasıl Açılır?

Turkcell numarasının kilidini açan ve herkese açık olmayan numaraları kullanmak isteyen Turkcell müşterilerinin gizli numaradan sesli arama alma olasılığı yüksektir. Turkcell hattınızı herkese açık olmayan numaralara açarsanız gizli numaradan istenmeyen bildirimler alabilirsiniz. Turkcell numaranızı özel bir numaraya açın

 • Turkcell İsim Merkezi size yardımcı olabilir.
 • Cep telefonunuzun menüsünden“*253#” tuşlayabilirsiniz.

Turkcell Gizli Numaralar Nasıl Kapatılır?

Turkcell numaranıza gelmesini istemediğiniz gizli numara aramalarını kolayca kapatabilirsiniz. Turkcell kişisel numara aramasını kapattıktan sonra, bu numaradan herhangi bir arama alamazsınız. Turkcell hattınızı kişisel numaralardan korumak için şunları yapabilirsiniz:

Turkcell Herkese Açık Olmayan Numara Nasıl Engellenir?

Herkese açık olmayan numaralar, genellikle görünmeyen numaralardır ve bu nedenle onları arayamazsınız. Kişisel numaraları engellemek, rahatsız edici numaralardan kurtulmanın tek yoludur. Bu işlemi tek bir basit adımda tamamlayabilirsiniz ve mobil cihazınızdan kolayca yapabilirsiniz. Turkcell Kamu dışı numara engelleme:

 • “* 253#tuşlayın, ardından telefonunuzda ” tuşuna basın.
 • Cep telefonunuz artık kişisel arama veya çağrı almayacaktır.

Turkcell Herkese Açık Olmayan Numara Engellemesi Nasıl Kaldırılır?

Sizi rahatsız eden numaralara karşı yaptığınız herhangi bir kişisel numara engellemesini tamamlamak isteyebilirsiniz. Turkcell Herkese Açık Olmayan Numaraların engelini ücretsiz olarak kaldırabilirsiniz. Turkcell Herkese Açık Olmayan Numara engelini kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Turkcell SIM kart cep telefonuna takılı.“*253#tuşlayın Karar vermek için “” tuşuna basın.
 • Numaranın engelini kaldırdıktan sonra, tekrar engelleyene kadar çağrı alabilirsiniz.

Turkcell Kamu Dışı Numara Aramaları – Nasıl Yapılır?

Turkcell Kamu Dışı Arama Servisi, bir Turkcell numarasını kamu dışı bir numara ile aramak istediğinizde gereklidir. Turkcell numaranızdaki kişiyi özel bir numara ile aramaya çalıştığınızda bir engelle karşılaşabilirsiniz.

Herkese açık olmayan bir numaradan yapılan aramaları kabul etmemeleri söz konusu olabilir. Öncelikle aradığınız kişinin Turkcell Kamu Dışı Numara Adı’ndan gelen aramaları kabul etmeye istekli olduğundan emin olmalısınız. Ardından, aşağıdaki adımları izleyerek miktarı kişiselleştirebilirsiniz:

 • “AyarlarCep telefonunuzun” bölümüne girin
 • Oraya gitmek için bağlantıya tıklayınİsimAyarları ” sekmesi.
 • Ardından, “İsimGörünürlüğü” seçeneğini “kapalı” konuma getirin.
 • Ayarlar menüsünden erişmek istemiyorsanız istediğiniz seçeneği yazın.“*253#Ardından, cep telefonunun ekranında ” seçeneğini seçin ve ardından karar tuşuna basın.

Turkcell Gizli Arayan’ı nasıl keşfederim?

Arayan hakkında daha fazla bilgi edinin diye bir şey yok Gizli bir numaradan sizi kimin aradığını bilmeniz gerektiğinde bu tekniği kullanın. Gizli numaranın kimse tarafından görülememesi önemlidir. Gizli numaralar tarafından rahatsız edilmek istemiyorsanız, bilinmeyen numaralardan gelen aramalar için telefon hattınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Gelen aramayı göstermek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Telefonunuzun Karar Ekranına girin.
 • “*253#tuşlayın Klavyenizdeki ” tuşuna basın.

Turkcell gizli numaralardan gelen aramaları kabul etmeyecektir. Aynı adımları tekrarlayarak gizli numara engelini kaldırabilirsiniz.

Turkcell Kamu dışı numara nedir? Nasıl elde edilir?

Turkcell, aramalarında kullanabilecekleri bir numaraya ihtiyaç duyan müşterilerine Turkcell Özel Numara Servisi’ni bir hizmet olarak sunar. Turkcell Özel Numara Servisi, doğum gününüz gibi size özel bir numara seçmenize olanak sağlar. Turkcell kişiye özel numaranızı buradan satın alın:

 • En yakın Turkcell bayisini ziyaret edin, numara hakkında bilgi alın ve satın alın.

Talep ettiğiniz miktarı özel bir kişi kullanmalıdır. Eğer talep edilen tutar canlı bir numara ise, satın alamazsınız. Bir Turkcell Bayisine gitmeden önce birkaç numara seçmek isteyebilirsiniz.

Turkcell Özel numara ücreti ne kadardır?

Herhangi bir ek satın almaya gerek yoktur Turkcell İletişim Merkezleri’nin size sağlayabileceği belirli bir ücrettir. Emin olmak için, satın almak istediğiniz miktarın şu anda kullanılmadığından emin olmalısınız. Başkası tarafından kullanılmayan bir numara satın alıyorsanız, hattı kullandıkça öde veya faturalı olarak satın almak en iyisidir. Böylece telefonunuzu istediğiniz gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

You may also like...