Blog

Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama ve Yükseltme Haziran 2023

GSM operatörü Türk Telekom, GSM faturanızla birlikte telefon veya tablete eşdeğer cihazlar sunmaya başladı. Faturanızı her ay düzenli olarak öderseniz, Türk Telekom şubelerinden cep telefonu alabilirsiniz. Aynı zamanda, düzenli ödemeleriniz sayesinde, Türk Telekom’daki akıllı telefonlar için faktörlerinizin yeterli olduğu mankeni satın almanız mümkündür.

Ne kadar çok faktörünüz varsa, telefon modelleri o kadar iyi olacaktır. Uygun koşulları sağlayan faturalı hat abonelerinin tarife ile birlikte yani fatura ile birlikte aydan aya taksit ödeyerek alabilecekleri cihaz kampanyaları ile ilgili tüm detaylar ve 2023 yılı Türk Telekom cihaz puanı;

Türk Telekom Sistem Derecelendirme Çalışması 2023

Türk Telekom faturalı hattınızı belirli bir süre kullanırsanız ve gelen ödemeleri zamanında ve genellikle öderseniz, faturanızda puan birikebilir. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi ödeme sıklığınıza göre size bir statü gibi kredi durumu sunulabilir. Türk Telekom hattınızın cihaz puanını 2023 stratejileri ile inceleyebileceksiniz;

 • Türk Telekom isim tesisleri 444 1 444,
 • Bu işlemi Türk Telekom mağazalarından yapabilirsiniz.

SMS ile Türk Telekom Sistem Puanı Sorgulama

Türk Telekom’un olumsuz noktaları ise ödemelerin yapılmamasıdır. Bu, kredi eksikliğine, faktörlerde bir artışa, bir azalmaya veya hatta bir düşüşe yol açabilir. Ödemelerinizi yapmadığınız takdirde araç satın almakta zorlanırsınız. Türk Telekom SMS ile yapacağınız sorgulamada kredi durumunuzu öğreneceksiniz. Nota göre araç satın almalısınız. Cihaz notunuzu sorgulamak için Ayrıca Türk Telekom sms hakkında daha fazla bilgi almak için; TC Kimlik numaranız ile 1122 ‘ye kısa sms gönderin Ayrıca web sitemizden hakkımızda daha fazla bilgi alabilirsiniz. 12 aylık aboneliğinizi başlatın Tarihler arasında boşluk bırakın.

Türk Telekom Ekstra Sistem Alımları

Türk Telekom faturanızla birlikte cihaz satın almak isterseniz, faturalarınızı düzenli ödemek kaydıyla, yüksek stabiliteli fatura için bir paket seçebilir ve bu paketi 4 veya 6 ay boyunca kullanabilirsiniz. Cihaz, taahhüt durumuna göre 12 ay veya 24 aylık bir süre için satın alınır. Türk Telekom faturanızla birlikte bir cihaz almak için bazı yönergeleri yerine getirmiş olabilirsiniz. Bu yönergeler şunları içerir:

 • Faturalı Hat Aboneleri
 • Faturalı hatların en az 6 aydır aktif olması gerekmektedir.
 • Ortak fatura fonları oluşturun
 • T.C. kimlik numarasına göre tapuda kayıtlı borç miktarı fazla değildir. Kimlik numarası aşırı değil
 • KKB değerlendirmesi

Türk Telekom Tarife Ekstra Sistemi Kampanyaları

Türk Telekom puanınızın artması durumunda, bu puana göre belirli cihazlara veya ev eşyalarına eşdeğer ürünler satın almanız gerekir. Satın almanız gereken cihaz ve ürünler şunlardır: Dizüstü bilgisayar, hassas cep telefonu, hap, hassas saat, küçük elektrikli ev aletleri ve ses ve müzik ekipmanları veya programları, WiFi, cep telefonları için ekipmanlar, oyun ürünleri ve ikinci el ürünler. Bu ürünlerin farklı değer seviyeleri vardır. Bu ürünlerin her biri için ayrı seviye değerleri bulunmaktadır. Türk Telekom’un faturalı müşterilerine sunduğu kullanabileceğiniz kampanyalar ile sorunsuz bir şekilde ödeme yapıp ihtiyacınız olan cihaza sahip olmanız mümkün.

 • Faturanızla birlikte satın almak istediğiniz cihaz kampanyaları, en az 12 ay taahhütlüdür.
 • Bizden taksitleri tek bir ödeme içermez.
 • Seçili Araçlar: 12 aylık taahhüdünüze karşılık 11 ay alın
 • 24 aylık taahhüdünüzde sadece 23 aylık ödeme bakiyeniz olacaktır.

Ayrıca Türk Telekom Eski Cihazını TeslimEt Yeni Cihazını Al kampanyası dahilinde taşıyacağınız eski cihazınızın kullandıkça öde değeri, yeni alacağınız cihazın taahhüt edilen değerinin en fazla %75’i kadar olmalıdır.

Türk Telekom Tarife Ek Taksit kampanyaları için çok detaylı yazılarımızı görmek isteyenler aşağıdaki konu başlıklarına tıklayabilirler;

Türk Telekom Sistem Değerlendirme İyileştirme

Türk Telekom cihaz alım puanınızı yükseltmek için en önemli etken, gelen ödemelerinizi zamanında ve genellikle ödemektir. Ancak faktör kazanmak için farklı yöntemler; Türk Telekom seviye istikrar durumu seçiminin sonuçlanmasından sonra başlar, En az 6 aydır Faturalı Hattınız var. Hemen aşırı bir duruma ulaşmazsınız. Aylık ödemelerinizi yaptıkça kısıtlamanın arttığını göreceksiniz.

Bir zaman aşımı gerekli olmamalıdır. Bunu yapmak için, faturanızın zamanında ödenmesini sağlamak için günlük bir ödeme ayarlayabilirsiniz. Türk Telekom Faktörlerini genişletmek için bir başka etkili teknik de birden fazla Türk Telekom hattına sahip olmaktır.

Türk Telekom Faktör ile Alınan Cihazlar Nelerdir?

Türk Telekom faktörlerinizi sorgularsanız, sonuç 4000 faktör ise, bu nedenle satın almanız gereken cep telefonu kısıtlaması 4000 TL olmalıdır. Eğer 4000 TL’nin altında bir telefon arıyorsanız, o zaman modelleri buna göre seçebilirsiniz. Türk Telekom Faturalarınız ile birlikte satın alabileceğiniz tüm cihaz modelleri aşağıda listelenmiştir;

Samsung Galaxy A21s iPhone SE 64 GB Relame 6i Oppo A5s
Samsung Galaxy A11 Realme C11 Samsung Galaxy A31 Normal Hücresel GM20
Normal Hücresel GM20 Profesyonel Xiamoi Redmi Notice 9 Professional Xiamoi Redmi Notice 9 128 GB Xiamoi Redmi Notice 9 64 GB
Xiamoi Redmi Notice 9 Professional 128 GB Normal Hücresel GM 10 Samsung Galaxy Notice 20 Son derece Samsung Galaxy Notice 20
Huawei P Good S Oppo A52 Huawei Y6p Normal Cellular 9 Professional
Normal Hücresel GM 9 Plus Oppo A72 Oppo A31 Huawei Y5p
Xiamoi Redmi Notice 9S 64 GB Xiamoi Redmi Notice 9S 128 GB Casper Through S128 GB Casper G4
Huawei P40 Lite Samsung Galaxy S20 Son derece Samsung Galaxy Z Flip Samsung Galaxy A20s
Huawei Y6s Samsung Galaxy S20 Samsung Galaxy S20+ Samsung Galaxy Notice 10 Lite
iPhone 11 64GB iPhone 11 Professional, 64 GB iPhone 11 Professional Max, 64 GB Xiamoi Redmi Notice 8 Professional
Xiamoi Redmi Notice 8 Xiamoi Redmi 8A Honor 8S Samsung Galaxy Notice 10
Samsung Galaxy A51 LG K50s Samsung Galaxy A2 Core Samsung Galaxy A30s
Huawei Y5 2019 Samsung Galaxy S10 Samsung Galaxy S10e Samsung Galaxy S10+
iPhone XR 32 GB Samsung Galaxy A71 iPhone XS 64 GB Huawei P30 Lite
Huawei P30 Lite 64 GB LG K20 LG K40s Huawei P Good Professional
iPhone 8 64GB iPhone 8 Plus 64 GB Normal Hücresel GM8 Normal Hücresel GM 2019
Normal Hücresel GM 9 Go Samsung Galaxy A10s Samsung Galaxy AO1 Huawei Y6 2019
Huawei Y9 Prime iPhone 7 32GB iPhone 7 Plus 32 GB iPhone 6S 32GB
iPhone 6S Plus 32 GB

Türk Telekom Taksitli Cep Telefonu Alım Hesaplama

Türk Telekom’dan taksitle almak istediğiniz cep telefonu kuklası için taksit hesaplaması yapmak için bu yöntemleri izleyebileceksiniz;

 • Öncelikle Türk Telekom’un resmi web sayfasına giriş yapın.
 • İyi Cep Telefonu bölümüne tıklayarak açılan sayfada dilediğiniz cihazı bulabilirsiniz.
 • Taksit Planlaması da bu sayfada mevcuttur.

Türk Telekom Sistem Faktörlerini İyileştirmenin Doğru Yolu?

 • Ortak fatura yüklemeleri yaparak Türk Telekom Sistem faktörlerinizi genişletmeniz mümkündür.
 • Düzensiz para yatırmanız durumunda cihaz faktörleriniz silinebilir.
 • Hattınızın yaşı ile birlikte faktörleriniz de artacaktır.
 • Faturalı telefon hattını 6 ay ve daha uzun süre kullanan abonelerin faktörleri birikmeye başlar.
 • Bir yıl sonra ekstra faktör alabilmeniz gerekir.

Türk Telekom Cihazlarını Yenilemek ve İade Etmek İçin Doğru Yol Nedir?

Daha önce satın aldığınız cihazınızı yeni bir cihazla değiştirmek isterseniz, Türk Telekom cihaz yenileme pazarlama kampanyası için ödenecek tutar için ilk alınan cihaz ve daha sonra alınacak cihazın her biri için hizmet bedelini ödeyebilirsiniz. Bu şekilde 2. cihazı alabileceksiniz.

Mevcut sözleşmeniz yürürlükte kalırken başka bir gadget pazarlama kampanyasına da katılabilirsiniz. Yeni bir cihaz almanız durumunda, önceki cihaz pazarlama kampanyanızdan kalan tutar yeni cihazın pazarlama kampanyasına aktarılabilir. Satın aldığınız cihazı iade etmek isterseniz, bunu Türk Telekom bayilerini kullanarak yapabilirsiniz.

 • İade etmek için cihaz arızalı olamaz
 • İade süresi sona ermemiş olmalıdır.
 • Yapılacak iadeler için ayrıca ücretlendirilirsiniz.

Türk Telekom Sistem Katsayıları Ne Zaman Güncellenir?

Türk Telekom cihaz faktörleri genellikle her ay güncellenmektedir. Her ayın ilk günü dokümanları inceleyebilirsiniz. Ayrıca web sitemizden hakkımızda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Eylül ayı bunu değerlendirmek için iyi bir zaman. Genel olarak, aşağıdakiler kendi dil becerilerinizi geliştirmenin en etkili yollarından bazılarıdır. Faktörler, Türk Telekom faturanız geldikten sonra her ayın 15 ‘inde güncellenir. Sistem güncel faktörleri de dikkate alacaktır. Faturanızı zamanında öderseniz aylık faktörlerinizde bir artış göreceksiniz.

O ay için son ödeme tarihi geçmişse, ödeme yapamazsınız. Ayrıca hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz Bir veya ikiisePuanınızın otomatik olarak düştüğünü göreceksiniz. Bunun için ortak fonlar oluşturmalısınız. Başka bir ay için hazırlık yaparsanız bu süreç daha net hale gelecektir. Faturalarınızı her ay öderseniz puanınızın yükseldiğini görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken faturalarınızı düzenli ve zamanında ödemektir.

You may also like...