Blog

Instagram Engelleyiciler Ücretsiz Uygulamalar Nasıl Görülür 2023

Instagram’da sizi kimin engellediğini öğrenmek için çeşitli uygulamalar kullanabilirsiniz. Makalemiz, hem Apple Store’da hem de Android Market’te bulunabilen bu uygulamaların temel özelliklerini içerecektir. Instagram’da biri tarafından engellenip engellenmediğinizi belirlemek kolaydır. Kapsamlı bir analiz yapmak veya farklı uygulamalar indirmek gerekli değildir. Birini unvanını, soyadını veya biliyorsanız Instagram kullanıcı adını kullanarak arayabilirsiniz.

Profilini görebiliyorsanız, bu sizi engellemediği anlamına gelir. Yaptığınız arama nedeniyle kişinin verilerine erişemeyebilirsiniz. Instagram hesaplarını engellemiş olmaları mümkündür. Öyleyse, mümkün olan en iyi sonucu nasıl alacağımızı tartışalım.

Instagram’da engellenip engellenmediğimi nasıl anlarım?

Merakınızı bir arkadaşınızın Instagram profilini kullanarak da giderebilirsiniz. Süreci gizli tutmayı tercih ediyorsanız, hiç takipçisi olmasa bile sahte bir hesap açın. Başka bir hesaptan kişiyi bulmaya çalışabilirsiniz.

Profili göremiyorsanız, o kişinin hesabını kapatmış ya da hızla silmiş olması muhtemeldir. Hesap verilerine ve “Uyarla” düğmesine bakarsanız, düğme etkinse aramanızın engellendiğini de varsayabilirsiniz.

Bu en mantıklı ve en güvenli yöntemdir. Ancak başka birçok seçenek var. Her zaman olduğu gibi, cep telefonu kullanımı en popüler olanıdır.

IOS yardımcı programı ile Instagram’da sizi kimin engellediğini görebilirsiniz

Aşağıdakiler “Avantaj” kelimesinin bazı alternatifleridir Stories+for Sizi kimin engellediğini kolayca görebilirsiniz. Bunu durdurmak için ne yapabilirsiniz?

 • Stories+for uygulamasını akıllı telefonunuz veya tabletiniz için IOS App Store’dan indirebilirsiniz.
 • Uygulamaya hesap bilgilerinizi girin.
 • İlgilendiğiniz ismin üzerine tıklayın. Engellerseniz, olumlu bir ışıkta görünecektir.

Stories+for’u kullanmanın birçok farklı yolu var. Instagram takipçisi kazanmakiçin etkileşimlerinizin sıklığını ve en aktif arkadaşlarınızı da görebilirsiniz. Ayrıca bilmek istediğiniz istatistikleri girebilir ve neye ihtiyacınız olduğuna bakabilirsiniz.

Artık Instagram Android uygulamasında sizi kimlerin engellediğini görebilirsiniz

Android müşterileri, cihazlarında en sık kullanılan yazılımı seviyor. Takipçi Analitiği. Bu uygulama yardımıyla Instagram’da sizi kimlerin engellediğini kolayca görebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra bu adımları takip edebilirsiniz. Google Play Perakendecisinden Detaylar aşağıdadır:

 • Follower Analytics’i indirip yükledikten sonra Instagram kullanıcı adınız ve Şifreniz ile giriş yapın.
 • Kontrol listeleri kullanışlıdır. Düşündüğünüz kişinin üzerine gelerek test edin.
 • Eğer engellendiyseniz, bu metin görünecektir. “Sizi engellemek” görüntüsü görülecektir.

İnternet tarayıcıları diğer stratejilere popüler bir alternatiftir.

Dizüstü bilgisayarımda Instagram’dan beni ne engelledi?

Sizi Instagram’dan engelleyen müşterileri bilgisayarınızda da görüntüleyebilirsiniz. Bu yüzden herhangi bir harici web sitesine veya yazılıma giriş yapmamalısınız.

 • Bilgisayarınızda tarayıcınızı açın.
 • Instagram Resmi Web Sitesi
 • Kullanıcı adınızı girin (resmi bir Instagram tanıtıcısı olduğu için sorun olmamalıdır).
 • Arama alanında başlığı veya kullanıcı adını listeleyin
 • Hesabınıza erişemiyorsanız, bu, sahibinin sizi engellediği veya kapattığı anlamına gelir.
 • Eğer göremiyorsanız, hesap silinmiş demektir.

Aynı yöntemi cep telefonlarımız için de uygulayacağız.

Engellenen Instagram Hesapları Nasıl Kontrol Edilir Hücresel İncele

Instagram’ın sizi cep telefonunuz üzerinden engelleyip engellemediğini test etmek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.

 • Mobil cihazlar için Instagram
 • Engellendiğinden şüphelendiğiniz kişinin adını bulun.
 • Hem fotoğrafları hem de hesabı görebiliyorsanız engelleme gerekmez.
 • Bir profil görmek mümkündür, ancak bu engellendiğiniz anlamına gelebilir.

Beni Instagram’dan engelleyen birinin profilini görebilir miyim?

Instagram profilinizi her an görüntüleyebilirsiniz. Instagram’da sizi engelleyen kişi profilinizi görebilir ancak içeriğinizi göremez. Bu kural, hesabınız özel olarak ayarlanmışsa geçerlidir. Hesabınız özel değilse, diğer tüm Instagram kullanıcıları gibi, sizi engelleyenler de içeriğinize erişebilir.

Instagram’da beni engelleyen birini nasıl engelleyebilirim?

Instagram’da sizi engelleyen birini engelleyemezsiniz çünkü siz engellenmişsinizdir. Bu yüzden yöntemi birkaç kez gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bunun için öncelikle sahte bir e-posta hesabı oluşturmanız ya da anladığınız birinin Instagram hesab ından giriş yapmanız gerekiyor.

Engellenecek profile girdikten sonra üç noktalı alana tıklayın. Yeni sayfadaki köprüyü kopyalayabilir ve o sayfayı kapatmadan kendi hesabınıza girmek için kullanabilirsiniz. Köprüyü profilinize yapıştırdığınızda yazı tipi boyutunu değiştirmeniz gerektiğini göreceksiniz. “Block consumer” enerjik olan kısım olarak adlandırılır. Buraya tıklayarak hesabı silebilirsiniz.

Instagram’da beni engelleyen birinin engelini nasıl kaldırabilirim?

Engelini kaldırmak istediğiniz kişinin adını arama çubuğuna girin. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklar ve engeli kaldır’ı seçerseniz, hesabının dahil edilmeyeceğini fark edeceksiniz.

Onları engellemiyorsunuz. Bu, onları tekrar takip etmenizi engelleyecektir. Düğmeye tıklayarak uyabilirsiniz. Karşı sosyal topluluk onay verecektir. Kişinin profili gizli değilse, doğrudan görüntüleri görüntüleyebilirsiniz.

Instagram engellenenleri görme ve silme Kontrol Listesi

Instagram’da daha önce engellediğiniz müşterileri test etmek için giriş yapın ve profilinize girin. Daha sonra;

Eğer bir Android cihaz kullanabilirsiniz: Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın. Açılan web sayfasını aşağı sürükleyin. Ayarlar bölümü görünecektir. Ona tıklayın. Hesap başlığına doğru aşağı kaydırın. Daha sonra engellenmiş hesapları görebilirsiniz.

Eğer bir iOS cihazınız varsa: Giriş yaptıktan sonra, Ayarlar bölümü Profili düzenle’nin hemen altında yer alacaktır. Engellenmiş hesapları görmek için aşağı kaydırabilirsiniz.

You may also like...