Blog

Türk Telekom Sim Kart Yenileme Fiyatları, Bloke Kaldırma 2023

Türk Telekom SIM Kart, yüksek çekim gücüne sahip son teknoloji iletişim kanallarından kaliteli hizmet almak için gerekli oyun kartlarından biridir. Türk Telekom SIM Kart ile 4.5G internet hızı için ek ücret ödenmiyor.

Kolay kullanımı ile anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda depolama özelliği ile tüm ilişkilerinizin numaralarını size kaydedebilir ve makine değişimlerinde numaralarınızı kaybetmeden taşıyabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Ücretleri 2023

Türk Telekom SIM Oyun kartları 2023 yılına kadar 95₺karşılığında Türk Telekom İletişim Tesislerinde faturalı ve kullandıkça öde hatlar için kullanılabilir. Serbest piyasanın getirdiği agresif koşullarda bir SIM kart için 95₺’nin üzerinde ödeme yapılan yerler bile görebilirsiniz. Bu nedenle SIM kartınızı satın alırken Türk Telekom İletişim Tesislerini kullanmanızda fayda var. Tüm parkurlar için geçerli olan ve ödenmesi gereken yetkili ücretler aşağıdaki gibidir:

Ne için ödeme yapmalıyım? Ne Kadar Ödeyeceğim? Nasıl Ödeyeceğim?
Özel İletişim Vergisi 65₺ / Yıl 5.12 Ay Boyunca Her Ay 41₺
Wi-fi Kullanım Fiyatı 27.86₺ / Yıl 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺
Wi-fi Lisans Fiyatı 27.86₺ / Yıl 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺

Türk Telekom SIM Kart Yenileme Yöntemleri?

SIM kartınız kırıldı ya da kayboldu mu? SIM kartınızı Türk Telekom İletişim Tesisleri’nde hemen yenileyebilir ve iletişiminize kesintisiz devam edebilirsiniz. Mevcut SIM kartınız 3G uyumlu eski bir SIM kart ise 4.5G uyumlu SIM kartınızı size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’nden herhangi bir yenileme ücreti ödemeden teslim alabilirsiniz. Hattınız 4.5G uyumlu ancak yenilemeniz gerekiyorsa Türk Telekom SIM oyun kartları için yenileme ücreti 30₺‘dir.

Türk Telekom SIM Kart Ayarları

Türk Telekom SIM kartınız size tüm topluluk ayarları optimize edilmiş olarak teslim edilir. Zorunlu web bağlantılarını ve sesli iletişim ağlarını içeren SIM kartınız, makine değişiklikleri sırasında topluluk sorunlarını tetikleyebilir. Bunun nedeni, yeni makinenizin önceki ayarlarının yepyeni SIM kart ayarlarıyla eşleşmemesidir. Bu durumda, birkaç kolay adım sorunu çözebilir.

 • Akıllı telefonunuzun“Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • “Hücresel Ağlar” bölümüne gidin ve“Giriş Seviyesi Adları“na tıklayın.
 • Ardından ekranın üst kısmındaki“3 nokta“ya tıklayarak ilgili bölümü açın.
 • “Yeni APN” seçeneğini seçin ve“Başlık” alanına “Türk Telekom” girin.
 • Web sayfasının arkasındaki“Kaydet” butonuna tıklayın ve çıkın.

Türk Telekom SIM Kart Bloke Kaldırma

Türk Telekom SIM oyun kartları, birden fazla yanlış PIN Kodu girişi sonucunda bloke olabilir. SIM kartınızı bloke ettikten sonra en fazla üç hatalı girişe izin veren PIN Kodu güvenlik sistemi, rehberinizi ve hattınızı korumayı amaçlamaktadır. Bloke edilen bir SIM kart, PUK 1 Kodu girilerek saniyeler içinde bloke kaldırılabilir.

PIN Koduna benzer şekilde, PUK 1 Kodunun da yanlış giriş sınırlaması vardır. Uygun olmayan bir PUK 1 Kodunu on kereden fazla girerseniz, SIM kartınız tamamen bloke olabilir. PUK 1 Kodunuzu bilmiyorsanız“444 1 444″ numaralı Türk Telekom çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Tutar Öğrenme

Türk Telekom SIM kartınızın numarası, SIM kartınızı ilk aldığınızda Türk Telekom yetkilileri tarafından size verilen bilgi kartında yer almaktadır. SIM kart numaranızı bilgi kartınızdan kısa sürede öğrenebilirsiniz. Ancak bilgi kartınıza ulaşamıyorsanız makinenizin modeline göre aşağıdaki adımları takip ederek SIM kart numaranızı öğrenebilir ve ihmal etmemeniz için rehberinizde saklayabilirsiniz:

Android İşletim Sistemi:

 • Makinenizde“Ayarlar “a gidin.
 • “Cep Telefonu Hakkında “ya gidin ve“Aygıt Kimliği” bölümünü açın.
 • Ekranınızın en altına kaydırın ve“Cep Telefonu Miktarım” sekmesinde SIM kart miktarınızı göz önünde bulundurun.

IOS İşletim Sistemi:

 • Kullanıyor olabileceğiniz makineden“Ayarlar” sekmesine gidin.
 • Ardından“Cep Telefonu” düğmesine dokunun.
 • “Miktarım” bölümünde yazan miktar, kullanıyor olabileceğiniz SIM karta aittir.

Miktarınızı öğrendikten sonra, istediğinizde bir kez daha erişmek için rehberinizde bir kenara ayırmayı unutmayın.

Türk Telekom SIM Kart Aktivasyonu

Türk Telekom Mağazalarından aldığınız yeni SIM kartınıza uygulayabileceğiniz herhangi bir kural bulunmamaktadır. Hattınız Türk Telekom sağlayıcıları tarafından en geç 24 saat içerisinde aktif hale getirilebilir ve tarifeniz rutin olarak hattınıza tanımlanabilir.

Makinenize gelen tarife bilgilendirme mesajından sonra SIM kartınız kullanıma hazırdır. Eğer 24 saatten fazla beklerseniz“444 1 444” numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak SIM kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Çalışmıyor Sorunları ve Yanıtı

SIM kartınızı makinenin kabul edeceği şekilde takmazsanız, büyük olasılıkla Türk Telekom SIM kart çalışmıyor sorunu ile karşılaşırsınız. Bir diğer olasılık ise SIM kartınızın arızalı olabileceğidir. Aşağıda karşılaşabileceğiniz olası sorunlar ve seçenekler listelenmiştir:

 • SIM kartınızı makinenizin SIM kart takma bölümünde gösterildiği gibi taktığınızdan emin olun.
 • Makineniz farklı şekilde takılmış bir SIM karttaki çipi öğrenemediği için sorun yaşıyor olabilirsiniz.
 • SIM kartınızı makinenize takmadan önce test edebilirsiniz.
 • Kırık, hasarlı veya arızalı çipe sahip bir SIM kart çalışmayacaktır.
 • Bu durumda size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek SIM kartınızı değiştirtebilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Modem Tarifeleri

4,5G’ye uygun fiber altyapı destekli Türk Telekom SIM kartlı modemler 35₺‘den başlayan tarifelerle Türk Telekom müşterilerine sunuluyor. Her yerden her yere taşıyabileceğiniz Türk Telekom SIM kartlı modemler ile 20GB’a kadar kullanım yapabilir, ucuz fiyat avantajından ilk siz faydalanabilirsiniz. 24 ay taahhüt karşılığında Türk Telekom, Tivibu GO Sinema paketi teklifi, Muud Premium üyeliği ve SIM kart ile kullanılan Hücresel Wi-Fi tarifelerinin ücretlerini hediye olarak sunuyor;

Tarife Başlığı 24 Ay Sözü Tarife Fiyatı 12 Aylık Söz Tarife Fiyatı
5 GB Bilgi 25,00₺ 35,00₺
10 GB Bilgi 35,00₺ 45,00₺
20 GB Bilgi 59,00₺ 69,00₺

TürkTelekomAlternatifSIM Kart Fiyatı Nedir?

Alternatif SIM kart ihtiyacı olan müşterilerimiz için Türk Telekom, cihazlarının 4.5G’yi desteklemesi koşuluyla ücretsiz olarak alternatif SIM kart sunmaktadır. İşlemlerinizi gerçekleştirmek için Türk Telekom Mağazalarına kimliğiniz ile gidip cihazınızı ibraz etmeniz yeterlidir. Alternatif SIM kartınızı teslim aldıktan sonra mevcut hattınızdaki görüşmeleri alternatif SIM karta tekrarlamayı unutmayın.

Türk Telekom Yedek SIM Kart Kilidi Açılmadı Olumsuz Cevap

Türk Telekom alternatif SIM kartınız siz talep etmediğiniz sürece rutin olarak aktif hale getirilmeyecektir. Hem mevcut SIM kartınıza hem de alternatif SIM kartınıza aynı anda enerji verilmesi mümkün değildir. Aynı zamanda yedek SIM kartınızı kullanmanız gerekiyorsa 24 saat beklemeniz gerekmektedir. En geç 24 saatin sonunda, makinenize yedek SIM kartınızı kullanmanızı gerektiren bir bildirim mesajı gönderilecektir.

You may also like...