Blog

Bimcell Hat Fiyatları 2023: Bimcell Hat Ne Kadar?

Yepyeni bir Bimcell hattı almak için öncelikle en yakın BİM bayisine gitmeniz gerekmektedir. Sim kart değişimi için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Sadece yolda TL yükleme için ücret alınmaktadır. Bu işlem bim mağazalarından da yapılabilmektedir.

2023 yılında Bimcell yeni hat bedeli 85₺ olarak piyasaya sunulmuştur. Muhtemelen 85 TL ödeyerek alabileceğiniz en düşük fiyatlı kullandıkça öde Bimcell hattına sahip olabilirsiniz. Bimcell hattınız normalde 48 saat içinde aktif hale gelir. Bazı durumlarda bu süre 6 güne kadar uzayabiliyor. Hattınız aktive olurken hoş geldin hediyesi pazarlama kampanyası ile “9GB web, 300 Dakika ve 300 SMS” hediye olarak veriliyor.

Bimcell hattınızın kapanmaması için en az “25 TL” yüklemenizde fayda vardır. Bimcell kullandıkça öde uygulamasının yasal kalmasını sağlamak için ortak TL veya stabilite yüklemeleri gerekmektedir.

Yeni bir hat almak ya da mevcut hattınızı Bimcell’e taşımak isterseniz kimliğinizle birlikte herhangi bir BİM bayisine gidebilirsiniz. Ayrıca BİM’e giderek kontör veya kontör puanlarınızı yükleyebilirsiniz. Tüm işlemlerinizi “444 4 551” ve “bimcell.com.tr” adreslerinden öğrenebilirsiniz.

Bimcell Wi-fi Kullanım Ücreti ve Vergi Ücreti Nedir?

Bimcell de şüphesiz farklı firmalar gibi potansiyel müşterilerine birçok avantaj sağlayan GSM firmalarından biridir. Bimcell sim kart sahibi olmak için;

  • TC Kimlik Fotokopisi ve
  • BİM mağazalarında doldurulacak bir tip yeterlidir.

“Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu” tarafından 2023 yılı 12 aylık “Telekomünikasyon Şirketleri Fiyat Tarifesi” doğrultusunda Bimcell Wi-fi Kullanım Ücreti 2023 yılında 37,26 TL/12 ay olarak belirlenmiştir. Abonelerden kesilecek vergi ücreti ise 3,11 TL‘dir.

Bimcell Yeni Hat Ne Zaman Açılır?

Bimcell yeni hat, cihaz yapıldıktan ve BİM mağazalarından satın alındıktan sonra 48 saat içinde aktif hale gelir. Eğer günün erken saatlerinde alırsanız o günün gecesine kadar açılabilir. Genellikle hat, aldığınız günün ertesi günü açılır. Bazı durumlarda bu süre 6 güne kadar uzayabilir.

Bimcell Hat TL Yükleme ve Stabilite Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hattınıza banka kartı bilgilerinizle 444 4 551 numaralı Bimcell müşteri danışmanı aracılığıyla veya bimcell.com.tr web sitesinden yükleme yapma şansınız da var. Bimcell’in stabilitesini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz faydalı olacaktır.

  • *123# tuşuna basmak ve ardından arama tuşuna basmak önemlidir. Böylece ne kadar stabiliteye sahip olabileceğiniz bilgisi cep telefonu ekranınızda belirecektir.
  • Bimcell ile ne kadar TL’ye sahip olabileceğinizi öğrenmek için de 9333’ü tuşlamanız gerekiyor. Burada sesli anons sistemi ile hattınıza ne kadar TL yükleyebileceğiniz hakkında bilgi alacaksınız.

Hattımı Başka Operatörden Bimcell’e Nasıl Geçirebilirim?

Bimcell operatör değişikliği için Bimcell hattınız ile “551 “i veya farklı gsm operatörleri için “444 4 551 “i arayabilirsiniz. Faturalı ve kullandıkça öde tarifeleri için ayda bir kez numaranızı değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde hattınızı Bimcell’den farklı bir operatöre taşıyarak Bimcell’e özel bir numara almanız da mümkün.

Bimcell Hat Değiştirmenin En İyi Yolu? Fiyatı Ne Kadar?

Bimcell hat geçişi için her iki olay da yani devreden ve devralan BİM bayisindeki formu doldurabilir. BİM mağazalarında hat geçişi ücretsizdir. Hat devri durumunda sizin adınıza devlete ödenmesi gereken vergiler geçiş sırasında yeni bir hat alıyormuşsunuz gibi tahsil edilir.

Bimcell Eski Sim Kartı Değiştirmenin En İyi Yolu? Ücretli mi?

Bimcell eski sim kartınızı değiştirmek için herhangi bir BİM bayisine kimlik fotokopiniz ile gidebilirsiniz. Görevli tarafından verilen ilgili panoları doldurarak yeni sim kartınızı alabilirsiniz. Herhangi bir BİM bayisine giderek sim kartınızı ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

Bimcell Hattını Kapatmanın En İyi Yolu?

Bimcell hattınızı herhangi bir nedenle kapatmak isterseniz 444 4 551 numaralı telefondan müşteri danışmanını arayabilirsiniz. Müşteri danışmanı yerine bir BİM bayisinden iptal ettirmek isterseniz herhangi bir BİM bayisine gidebilirsiniz. BİM bayisine gittiğinizde sizden kimlik fotokopisi istenebilir.

Ayrıca personelin size vereceği “Hat İptal Tipini ” doldurmanız gerekecektir. Hat İptal Tipini doldurduktan sonra kimlik fotokopinizi de ekleyerek görevliye teslim etmeniz gerekmektedir. Bimcell Hat İptali kısa bir süre içerisinde işleme alınabilmektedir. Ardından kısa süre içerisinde hattınızın iptali hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bimcell Yeni Hat Kampanyaları 2023 Nelerdir?

6 GB mobil web alternatifi yeni Bimcell hat alanlara sunulmaktadır. Bu haktan yararlanmak için hattınızın enerjili olması gerekmektedir. Hattınız aktif olduktan sonra BIMCELL BONUS yazarak 4551 ‘e kısa mesaj gönderdiğiniz takdirde bu hediye hattınıza yüklenebilir.

Bimcell Ücretsiz Web Paketi

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte web kullanımının büyük bir kısmı telefonlar üzerinden anlık olarak yapılıyor. Bu nedenle tarife seçerken çoğu tercih web hediyeleri göz önünde bulundurularak yapılıyor. Bimcell ile web hediye alternatifleri aşağıdaki gibidir.

4.sim kartını 5G’ye geçiren her müşteriye 1 haftalık kullanım için 30 GB evde Bimcell ücretsiz web kullanım hakkı verilir. Bimcell sim kartına tek seferde 25 TL ve üzeri yükleme yapan her müşteriye 1 GB web hediye edilir.

Bimcell Paket Tarifeleri

Bimcell’in birçok avantajlı paket anlaşma tarifesi bulunmaktadır. Bu tarifeler aşağıdaki gibi sıralanmaktadır. Dost 2 GB paket fırsat tarifesi, her yöne 600 kısa mesaja ek olarak 2 GB web verir. Bimcell aboneleri ile sınırsız konuşma hakkına sahiptir. Bu paket anlaşmasının kullanım bedeli on dokuz TL’dir.

Paketten yararlanmak için DOST 2GB yazıp 4551’e kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir. 29 TL değerinde 5 GB 7500 sms içeren Dost 5 GB paket tarifesi için DOST 5GB yazıp 4551’e kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir. Dost 10 GB paket tarifesi için 39 TL karşılığında DOST 10GB yazıp 4551’e gönderin.

Ayrıca; Bimcell tarifeleri sınıfımızdan birçok Bimcell kampanya ve paketine göz atabilirsiniz.

You may also like...