Blog

Vodafone Sim Kart Fiyatları 2023: Yenileme ve Bloke Kaldırma

Vodafone SIM Kart, tarifenizde yer alan tüm kullanım haklarınızdan yararlanabileceğiniz büyük bir dolaba sahip teknolojik bir karttır. Sevdiklerinizin numaralarını hafızasında saklayabilen Vodafone SIM Kart ile cep telefonu şebekelerine kolayca bağlanabilir ve tüm ses kanalları üzerinden görüşebilirsiniz.

Aynı zamanda kullanımı ve saklaması kolay olan Vodafone SIM Kart, 4.5G gibi ekstrem know-how ile kesintisiz internet ve iletişim sağlıyor. Vodafone sim kart ücretleri, yedek sim kart, yenileme ve bloke kaldırma detayları;

Vodafone SIM Kart Giderleri 2023

Vodafone SIM Kart, her faturalı ve kullandıkça öde hat müşterileri için ayrı ayrı temin edilebilir. SIM kartı tüm Vodafone İletişim Merkezlerinden kolayca satın alabilir veya Vodafone’un ücretsiz SIM kart reklam ve pazarlama kampanyası ile satın almalısınız.

Vodafone kullandıkça öde hatları için SIM Kart ücreti 80₺ iken, Vodafone faturalı hatlar için SIM Kart ödemesi paket seçiminize bağlı olarak ücretten muaftır. Vodafone faturalı veya kullandıkça öde müşterilerinin sim kart için ödemesi gereken tamamen farklı ücretler aşağıdaki gibidir;

Değer Sıralaması Ödenebilir Ödenmesi gereken değer Nasıl Ödeyeceğim?
Özel İletişim Vergisi 65₺ / 12 ay 5.12 Ay Boyunca Her Ay 41₺
Wi-fi Kullanım Değeri 27.86₺ / 12 ay 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺
Wi-fi Lisans Değeri 27.86₺ / 12 ay 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺

VodafoneSIM Kartınızı yenilemeyi öğrendiniz mi?

Vodafone SIM oyun kartları, gelişen bilgi birikimine ayak uydurabilmek için periyodik olarak yenilenmelidir. Mevcut SIM kartınızın eski bir 3G uygun kart olması durumunda, Vodafone 4.5G internet hızından yararlanmanız mümkün değildir. Bu tür durumlar ve hasarlı SIM kart değişimi için, Vodafone İletişim Hizmetleri’ne gidebilir ve SIM kart değerine eşit bir ödeme karşılığında Vodafone SIM kartınızı yenileyebilirsiniz.

vodafone SIM Kart Ayarlarını yapalım mı?

Yeni model bir Vodafone SIM kartı tüm bağlantı ayarları hazır olarak gelir. Normal kullanımda, SIM kartınızı sisteminize takmanız ve SIM kartınızın etkin bir şekilde takılması için sisteminizi yeniden başlatmanız yeterlidir. Bununla birlikte, genellikle sisteminizin yapılandırma ayarları SIM kartınızın ayarlarıyla aynı olmayacaktır.

Bu gibi durumlarda, SIM kartınızı aktif olarak kullanmak için ilgili ayarları düzenleyebilirsiniz. Vodafone SIM kartınızın ayarlarını değiştirebilecek olanlar için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Sisteminizde“Ayarlar “a giriş yapın.
 • “Hücre Komşuluğu” bölümüne kadar ilerleyin ve“Giriş Derecesi Adları“na tıklayın.
 • Ardından, sağ üstteki“üç nokta “ya tıklayarak ilgili alanı açın.
 • “Yeni APN“yi seçin ve “Başlık” alanına “Vodafone” girin.
 • Çevrimiçi web sayfasının arkasındaki“Kaydet” düğmesine basın ve çıkın.

Tüm ayarlarınız sisteminizdeki ve SIM kartınızdaki ayarlarla aynı olacaktır ve basitçe çalışabilir.

UnblockVodafoneSIM Kart öğretilecek mi?

Vodafone SIM kartınız, tekrarlanan yanlış PIN kodu denemelerinin bir sonucu olarak da bloke edilebilir. Bloke edilmiş bir SIM kart, PUK Kodu olarak bilinen özel bir şifreleme metodolojisi aracılığıyla geri yüklenebilir. SIM kartınızın PUK Kodunu SIM kartla birlikte verilen bilgi kartında bulacak ve sorunu çözmek için PUK 1 Kodunu sisteminize gireceksiniz.

Eğer bir bilgi kartı istemiyorsanız, Vodafone Title Coronary heart’ı arayarak yardım talep edebilirsiniz. Vodafone Title Coronary heart numarası, Vodafone’dan aramanız durumunda “542” veya yeni bir operatörden aramanız durumunda“0542 542 00 00” şeklindedir.

Vodafone SIM Kart Miktarının Değerlendirilmesi

Yeni aldığınız SIM kartınızın çeşidi, Vodafone Perakendecisi tarafından size verilen bilgi kartında yazılıdır. Bununla birlikte, bazı nedenlerden dolayı harekete geçmeyi umursamadıysanız, Vodafone SIM kartınızın türünü bulmak için bu birkaç basit adımı gözlemleyebilirsiniz:

Android Çalışma Sistemi için:

 • Cep telefonunuzun“Ayarlar” sekmesine gidin.
 • “Makine Hakkında veya Cep Telefonu Hakkında” kısmına kadar ilerleyin ve“Makine Kimliği“ni girin.
 • SIM kartınızın türünü öğrenmek için ekranın arka tarafındaki Cep Telefon u Miktarım “a kadar ilerleyin.

IOS Çalışma Sistemi için:

 • Cep telefonunuzdaki“Ayarlar” bölümüne gidin.
 • Hemen“Cep Telefonu” sekmesine dokunun.
 • “Miktarım” başlığının arkasında yazılı olan miktar SIM kartınızın türüdür.

Vodafone numaranızı öğrendiğinizde, bir kez daha kaybetmemek için bir kağıda yazabilirsiniz.

Uzaklaştırmayı öğreninVodafoneSIM Kilidi

Vodafone SIM kartınız güvenlik nedeniyle size mekanik olarak şifrelenmiş şekilde teslim edilir. PIN Kodu şifresini kaldırmak isteyenler için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Sisteminizin“Ayarlar” bölümüne girin.
 • Ardından“Güvenlik” bölümüne kadar ilerleyin ve“Tamamen Farklı Güvenlik Ayarları” olasılığını seçin.
 • Görünen ekrandan SIM kilidinizi kaldırmanız mümkündür.

SIM kilidini ekstra olarak etkinleştirmek isterseniz, aynı adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

Vodafone SIM Kart Modem (Redbox)

Vodafone SIM kart modemler, Süpernet 4.5G yani redbox internet paketi anlaşması ile Vodafone müşterilerine ev topluluğu olarak verilmeye başlandı. Taşınabilir olmasının yanı sıra sınırsız paket seçenekleriyle beklenen hizmeti sunan Vodafone SIM kartlı modemlerden ve kampanyalardan Vodafone iletişim merkezlerini ziyaret ederek yararlanabilir, fiber altyapı internetini avantajlı fiyatlarla evinize kadar ulaştırabilirsiniz.

Vodafone SIM Kart Şifre Değişikliği

Vodafone SIM kartınızla birlikte gelen farklı şifreyi kullanmak istemiyorsanız, sisteminizdeki uygun adımları izleyerek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Değiştirmeden önce yeni şifrenizi yazdığınızdan emin olun. Vodafone SIM kartınızla birlikte verilen bilgi kartındaki PIN kodunuz çalışmayacaktır. Şifrenizi değiştirmek için:

 • Sisteminizin“Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • Ardından“Güvenlik” bölümüne gidin ve“Tamamen Farklı Güvenlik Ayarları“nı seçin.
 • Görünen ekrandan“SIM Kart Şifre Değişikliği“ne girerek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Eğer şifrenizi eski haline getirmeniz gerekiyorsa, bunu mantıklı bir yöntemle yapmak için bu adımları bir kez daha kullanmalısınız.

Vodafone SIM Kart Desteklenmiyor Dezavantajı

Vodafone SIM kartınız tüm mobil modellere uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bazı yanlış kullanımların bir sonucu olarak, SIM kartın desteklenmediğine dair bir uyarı alma olasılığınız vardır. Vodafone SIM kart noktaları ve seçenekleri üzerinden giderek, dezavantajınızı ortadan kaldırmanız mümkündür.

 • Her sisteme SIM kartın çipi öğretilmelidir. SIM kartınızın çipi sisteminizin eğitim tarafında değilse, büyük olasılıkla SIM kart desteklenmiyor hatası alırsınız.
 • Bu sorundan kaçınmak için, SIM kartın nasıl takılacağına dair ipuçları konusunda sisteminizin müşteri el kitabından tavsiye alabilirsiniz.
 • SIM oyun kartlarında yer alan çipler, üstün teknik bilgi ile üretilmiş hassas parçalardır.
 • Çizilme, kaza, kırılma veya paslanma durumunda SIM kartınız çalışmayacaktır.
 • Size en yakın Vodafone İletişim Merkezini ziyaret ederek eski SIM kartınızı yepyeni bir kartla değiştirebilirsiniz.

VodafoneÇeşitli SIM Kart Değeri Nedir?

Yedek SIM kart almak isteyen Vodafone müşterileri, kimlik kartları ile Vodafone Shop’lara giderek 30₺ karşılığında yedek SIM kartlarını alabilirler. Yedek SIM kartınız mevcut SIM kartınız aktifken kullanılamaz ve tarife haklarınız devredilemez. Mevcut SIM kartınızın kaybolması veya hasar görmesi durumunda, yedek SIM kartınızı“542” numaralı Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni arayarak hemen etkinleştirebilirsiniz.

Vodafone Çeşitli SIM Kart Yazılım programı

Vodafone yedek SIM kartını hem Vodafone Mağazalarında hem de çevrimiçi olarak kullanmanız mümkündür. Vodafone Resmi Web sitesini ziyaret ederek yedek SIM kart almak isterseniz, sizden istenen evrakları bağlayabileceğinizi unutmayın.

Bununla birlikte, yedek SIM kartınızı Vodafone Mağazaları aracılığıyla almak istiyorsanız, kimlik kartınızla ilişkilendirmeniz yeterlidir. Numaraları mevcut SIM kartınızdan yedek SIM kartınıza taşımak için Vodafone yetkililerinden yardım istemeniz ve rehberinizdeki numaraları hızlı bir şekilde değiştirmeniz mümkündür.

You may also like...