Blog

Turkcell Rehber Yedekleme, Sorgulama ve Kurtarma Nasıl Yapılır?

Turkcell liste yedekleme gibi çok sayıda cep telefonunu destekleyen GSM sağlayıcılarını kullanan kişilerin, telefon numaralarını her değiştirmek istediklerinde tüm rehberlerini yedeklemeleri gerekir. IOS ve Android kullanan çoğu telefonun yardımcı programlarında yedekleme uygulamaları vardır.

Lifebox, iPhone kullanıcıları tarafından indirilebilen ücretsiz bir uygulamadır. android kullanıcıları için bir yardımcı program olan “Turkcell Kişileri Yedekle” Lifebox, App Retailer aracılığıyla kullanılabilir. “Turkcell Kişileri Yedekle” Play Retailer “yardımcı programını edinmek için harika bir yoldur.

Turkcell müşterilerinin arıza veya hasar durumunda yeni bir cihaz almaları gerekebilir. Lifebox cihazı ile daha önce yedeklediğiniz telefonlardaki listelerinizi yeni makinenize hatasız bir şekilde aktarabilirsiniz.

SIM Kart Hattı ile Turkcell rehber yedekleme

Rehber bilgilerinin aktarımı sırasında Turkcell müşterileri SIM oyun kartlarını tercih ettikleri saklama yerlerinde yedekleme yapabilirler. Turkcell SIM Kart kullanıcıları yeni telefonlarına giriş yaparken rehber bilgilerini tekrar kullanabilirler.

Turkcell GSM Operatörü müşterilerine sunuyor Dolabınız için 5 GB ücretsiz alın Turkcell rehberini yedeklemek için Lifebox uygulamasına giriş yapmak çok kolay. Araç değişiminden sonra rehberde kayıtlı verileri geri yüklemek için Lifebox yardımcı programı ücretsiz olarak kullanılabilir.

Turkcell Rehber yedekleme servisi ücretli mi?

YEDEK yazarak 2222 ‘ye SMS gönderin. Bu yedekleme işlemleri Lifebox yazılımı içerisinde belirli paketler üzerinden gerçekleştirilir. Kullanımı oldukça kolay olan Turkcell Yedekleme, indirildikten sonra otomatik olarak cihazın ekranında beliriyor.

Yedekleme-Ayarlar-Geri Yükleme Turkcell Yedekleme Programı Lifebox’ın bir parçasıdır ve bilgilerin alınabilmesi için Yedekleme bölümü seçilmelidir. Yedekleme işleminden sonra yeni cihazdaki dizini geri yüklemek için Geri Yükle’ye ihtiyaç vardır.

Turkcell rehber nasıl değiştirilir?

Turkcell telefonlar ve eski makine arasında kişileri taşımak için farklı yöntemler mevcuttur. Tüm bu stratejiler, listedeki tüm bilgileri güvenli ve etkili bir şekilde taşımak için tasarlanmıştır. Aşağıda telefonlar arasında rehber aktarımı için kullanılan yöntem yer almaktadır.

  • Makinenin Rehber Dizinini içeren “Rehber” Menüsüne erişim.
  • Menüye giriş yaptıktan sonra “Kişiler” bölümüne erişebilirsiniz. Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır. “” sekmesine tıklayın ve ardından kişileri güvenli bir şekilde harici belleğe aktarmak için İçe Aktarma ” veya “Dışa Aktarma” sekmelerine geçin.
  • Oluşturulan hafızaya Turkcell’e yeni bağlanan makineden kolayca erişilebilir.
  • Bu teknik, birimler arası liste taşıma işleminin hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Turkcell Mağazaları, Turkcell hat numarası listeleme yedeklemelerini gerçekleştirmek için birçok stratejiden biridir. Yeni bir Turkcell cihazı satın alındığında, bir Turkcell makinesine ait tüm özel bilgiler, eski Turkcell bayileri ile yeni Turkcell bayileri arasında güvenli bir şekilde aktarılacaktır.

Silinen Turkcell NumaralarıNasıl Kurtar ılır?

Turkcell önceden yedeklenmemiş numaraları siler. Bu veriler kurtarılamaz. Turkcell liste silinmelerini önlemek için bir çözüm geliştirmiştir. Senaryo, bir istek mesajı kullanarak kişileri yedeklemek ve daha sonra kişi silinmişse bilgileri geri yüklemektir. Turkcell Rehber Yedekleme olarak da bilinen bu hizmeti kullanmak için adımlar şunlardır.

  • YEDEK yazarak 2222 ‘ye SMS gönderme Bildirim butonuna tıkladığınızda tüm bildirimlerin listesi gelecektir.
  • Turkcell Dijital Operatör’e giriş yaparak cihazı indirebilirsiniz. Daha sonra 2222 SIFRE yazıp SMS göndererek şifre alınabilir.
  • Üzerine tıklayarak yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. YEDEKLEME “YEDEKLEME-AYARLAR-YÜK” bölümü Turkcell’in ürün ve hizmet yelpazesine sahiptir.

Turkcell Silinen İsim dosyası nasıl kaldırılır?

Turkcell’in yazılım programları, Turkcell abonelerinden gelen tüm çağrıları ve mesajları kaydeder. Bu bilgileri almak için atmanız gereken adımlar şunlardır. Bazen müşteriler eski isimlerini talep ederler. Turkcell GSM Şirketi bu talebe son derece basit bir şekilde cevap verir. Alıcı temsilcisine ulaşmak için Turkcell’in 532 veya 0532 532-00-00-00 numaralı müşteri destek numarasını tuşlayın. Turkcell’in alıcı danışmanından telefon belgelerini girmesi istenecektir.

Müşteriler, Turkcell’in web sitesi üzerinden telefon dokümanı alma yöntemine Turkcell sitesine girip net işlem menüsüne giriş yaparak ulaşabilirler. Sisteme giriş yapmak telefon görüşmelerinize ulaşmanızı sağlar.

Turkcell mağazaları, Turkcell takip evraklarını müşterilere vermeye yetkilidir.

Turkcell müşterileri herhangi bir detaylı SMS dokümanı girememektedir. Girilebilen tek bilgi tarihler, durumlar ve alınan ve gönderilen SMS sayılarıdır.

Turkcell kişileri nasıl gizlenir?

Turkcell Alıcı Hizmetleri, Turkcell kullanıcılarının numaralarını gizlemelerine olanak sağlar. Numaranızı 532’yi arayarak gizleyebilirsiniz. Turkcell müşterileri numaralarını da ekleyebilirler. 31 kodunun başına bir rakam ekleyerek numaranızı gizleyebilirsiniz.

Turkcell İletişim sorgulama işlemini nasıl yaparım?

Turkcell aboneleri farklı zaman dilimlerinde çok sayıda çağrı almaktadır. Ancak bu aramaların birçoğu bilinmemektedir. Turkcell Rehber, müşterilerin kendilerini kimin aradığını öğrenmelerini sağlıyor.

Turkcell Rehber kayıtlı olmalı ve GSM kaydı da Turkcell olmalıdır. Turkcell aboneleri SMS ile cevap alacaklardır. Bu şirketlerin birbirinden tamamen farklı iki hizmet verme şekli var.

  1. 2200’a SMS göndermek size SMS tekniğini verecektir.
  2. Turkcell’in 118-32 servisi bilinmeyen numaralarla iletişime geçerek karar veren kişi hakkında bilgi sağlayabilir.

Rehberde görünme sırasına göre numaranın sahibini tanımlamak mümkündür. UpCall uygulaması, bilinmeyen numaralar tarafından yapılan aramaların ayrıntılarını telefon ekranınızda görüntülemenizi sağlar.

Aradığınız kişinin adını ve adının baş harfini yazarak numarasını alabilirsiniz. Turkcell UpCall programı. Turkcell GSM numarası ve Apple Store/Play Store’dan UpCall uygulaması yeterli olacaktır.

You may also like...