Blog

Oppo Garanti Sorgulama, Hizmetler ve Garanti Kapsamı 2023

Oppo garanti sorgulamaları tamamen farklı 3 strateji ile yapılabilir. Biri Oppo’nun sitesi, bir diğeri Oppo Başlık Koroner kalp hattı ve sonuncusu Oppo Alıcı Hizmeti e-posta bakımıdır.

 1. Oppo garanti sorgulama, oldukça basit bir yöntemle internet üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilir. Sorgulamanız gereken tek şey sisteminizin IMEI çeşitliliğidir. Cep telefonunuzun IMEI çeşitliliğini fark ettiğiniz anda, support.oppo.com adresinden de bir sorgulama yapabilirsiniz.
 2. Alıcı yardımını adlandırmak için kullanmanız gereken en iyi miktar 0 850 433 67 76‘dır. Bu miktarı 7/24 arayabileceksiniz.
 3. Son olarak, şirkete bir e-posta göndererek sistemin garantisi hakkında da bilgi alabilirsiniz. Bunun için [email protected] adresine bir e-posta göndermeniz yeterlidir. E-postayı gönderirken sistemin IMEI çeşitliliğini eklemeyi unutmayın.

Oppo cep telefonunuzun tamir edilmesini veya sadece kontrol edilmesini istiyorsanız, garanti durumunu keşfetmeniz gerekir. Cep telefonunun garanti kapsamında olmaya devam edip etmediği konusunda kararsızsanız, garanti durumunu kontrol edebilirsiniz. Oppo garantisi hakkında bilgi edinmek için yapmanız gerekenler şunlardır;

 • İlk olarak oppo.com.tr adresini açın.
 • Ardından, “Akıllı Telefonlar”, “Araçlar”, “Oppo Hakkında”, “Yardım” ve “Değiştiriyorum” seçeneklerinin bulunduğu ana menüdeki “Yardım” sekmesine tıklayın.
 • “Self Servis” bölümünden “Garanti Durumu” sekmesine doğru aşağı kaydırın.
 • Web sayfasını aşağı kaydırın ve küçük bir metin içeriği göreceksiniz. Cep telefonunuzun IMEI numarasını ve bu konudaki 5 haneli doğrulama kodunu girin.
 • Son olarak, “Onayla” düğmesine basın.

Sadece birkaç saniye içinde, sistemin garanti durumu ekranınızda görünecektir. Test süreci sayesinde, sistem mankenini, IMEI miktarını, garanti güvenlik aralığını ve yetkili alanı öğreneceksiniz.

Oppo IMEI Miktarını Bulma Stratejileri?

Oppo sisteminin IMEI numarasını bulmak için kullanacağınız kod *#06# ‘dır. Diğer bir yöntem ise cep telefonunun ayarlarına bakmaktır. Ayarlar sekmesine geldiğinizde, “Cep Telefonu Hakkında ” bölümüne girmeniz ve oradan “Bekleme – IMEI” bölümlerine göz atmanız gerekir.

Son olasılık Oppo cep telefonunun altına bakmaktır. Bazı telefonlarda, sistemin IMEI numarası sistemin alt tarafında yazılıdır. Bu örnek hoş bir rahatlık sağlar.

Oppo Türkiye Garantisi Akredite Tedarikçiler

Oppo Türkiye garanti lisanslı kuruluşlar 7 ilde bulunmaktadır. Bu iller Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Trabzon, İstanbul ve İzmir ‘dir. Cep telefonu onarımı, yedek parça veya farklı ihtiyaçlarınız için bulunduğunuz yerdeki servis olanaklarını aramak için oppo.com/sercvice-center adresine gidebilirsiniz.

 • Oradan, “Yardım ” bölümüne gidin ve “Servis Koroner kalp ” köprüsüne tıklayın.
 • Açılan dosyadan bulunduğunuz ili seçin.
 • Sistem size en yakın lisanslı servis merkezinin konumunu sunacaktır.
 • Lisanslı servis kalbinin iletişim verilerini, otoyol yerleşimini ve cep telefonu miktarını hatırlatan Servis Koroner kalp bölümünde de görebilirsiniz.

Oppo’nun teknik grubu, cep telefonunuzla ilgili herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olmaya çalışacak ve cep telefonunuzu tamamen geri yükleyecektir. İsterseniz, lisanslı servis merkezine gidebilir ve yüz yüze yardım alabilir veya cep telefonuyla arayabilir ve sesli yardımdan yararlanabilirsiniz.

Oppo Garanti Müşteri Eleştirileri

Muhtemelen Oppo garantisinin en çok konuşulan tarafı pil ömrüdür. Aynı seçeneklere sahip telefonlara kıyasla düşük pil kapasitesi, müşteriler için esasen en zahmetli olabilir. İlk lansmandan sonra çok düşük maliyetli fiyatlarla tedarik edilen cep telefonu modası, daha sonra aşırı fiyatlarla tedarik edildi. Mankenin değer artışındaki en büyük dezavantaj, üretim tesisinin Türkiye’ye kaydırılması olarak gösteriliyor.

 • Oppo modellerinin güvencesi ile ilgili olarak, çok hızlı oldukları söylenebilir ve .
 • Her alıcı yardımı ve teknik servis grubu her zaman keşfedilebilir.
 • Sistemle ilgili tüm sorunları titizlikle dikkate alırlar ve sorun için kabul edilebilir seçenekler geliştirirler.
 • Ayrıca, bunu son derece hızlı bir şekilde yaparlar ve cep telefonunu kısa sürede gönderirler.

Oppo Garanti Güvenliği nedir?

Oppo cep telefonlarının garanti güvenliği aşağıdaki gibidir;

 • Ürünler, normal koşullar altında malzeme işçiliğinde kusur içermez.
 • Garanti süresi boyunca Müşteri Bilgilerine uygun olarak kullanılan ürünler garanti kapsamındadır.
 • Malzeme ve işçilikten kaynaklanan kusurlar durumunda, Oppo veya Onaylı Servis Olanakları, ürünü veya ilgili hatalı unsurları onarmak ve zorunlu olması halinde değiştirmekle yükümlüdür.
 • Sistem alanı, iletişim el kitabı ve garanti kartı ile karşılaştırılabilir araçlar genellikle garanti kapsamında değildir.

Oppo Telefonlarındaki bazı kusurlar ve hasarlar genellikle garanti kapsamında değildir. Bunlar aşağıdaki gibidir;

 • Zaman ve kullanımdan kaynaklanan elemanların ve ürünün takılması ve yıpranması.
 • Düşürme, bükme, ezme, sıkıştırma, stres, sıvı hasarı veya tüketici el kitabında belirtilen sıcaklık aralığının dışında kullanım gibi yanlış kullanım, kötüye kullanım, ihmal veya kazadan kaynaklanan ürüne veya unsurlarına verilen zarar.
 • Oppo Akredite Servis Merkezi dışında herhangi bir yerde ürünün yazılım programının veya unsurlarının onarılması, sökülmesi, değiştirilmesi.
 • Sıvı veya yemek dökülmesi, korozyon, pas veya yanlış voltaj.
 • Genel kullanımdan sonra çevresel etkilere maruz kalan plastik yüzeylerde ve tamamen farklı unsurlarda sürtünme çizikleri ve kazalar.
 • Ürünün talimat el kitabına uyulmadan kullanılması.

Bazı durumlarda garantiye izin verilmez. Bu durumlar aşağıdaki gibidir:

 • Ürün üzerindeki IMEI / Seri numarası veya garanti mührü okunaksız, hasarlı veya üründen uzak.
 • Ürünün satın alma kanıtı yok.

Oppo’nun garantisi ürünü ve unsurlarını kapsar. Garanti, yazılım programı ve tamamen farklı üçüncü taraf araçlar için geçerli değildir. Esasen en lisanslı kişi her zaman lisans anlaşmasını, garanti bildirimlerini, garanti açıklamalarını veya ürüne özgü istisnaları kontrol etmelidir.

Oppo Garanti Prosedürleri ile İlgilenme

Tüm Oppo cihazlarınızı Yurtiçi Kargo ile Oppo teknik firmalarına gönderebileceksiniz. Oppo cihazları resmi distribütör garantisi veya resmi üretici garantisi ile temin edilmektedir. Özellikle web üzerinden satın alınan cihazlarda “Oppo Türkiye Güvencesi” ibaresi görülmektedir. Dolayısıyla ürün Oppo Türkiye güvencesi altındadır.

Oppo Türkiye, yani üretici / resmi distribütör garantili ürünler, ülke çapında KVK, Genpa ve Ouno lisanslı teknik kuruluşların garantisi altında 2 yıl boyunca ücretsiz olarak tamir edilir. 2 yıldan sonra KVK, Genpa ve Ouno kuruluşları tarafından ücret karşılığında tamir edilebilir.

Cep telefonunda meydana gelen tüm arızalarda KVK, Genpa ve Ouno Türkiye servis bileşenlerinden hizmet almak mümkündür. KVK, Genpa ve Ouno teknik firmalarına göndereceğiniz cihazları Yurtiçi Kargo ile garanti şartlarında belirtilen hususları dinleyerek gönderebileceksiniz.

Oppo cep telefonunu garantiden tekrar almak kaç gün sürer?

Kırılan Oppo cep telefonlarının servis boyunca onarılması ve doğru bir şekilde ulaşması çok önemli olabilir. Cep telefonunun restorasyon süresi, serviste erişilebilen sistemin sırasına ve yedek elemanların tedarikine bağlı olarak dalgalanabilir. Medyan bir cep telefonu için garanti aralığı 3 ila yedi gün arasında değişmektedir.

Bununla birlikte, bu süre sistemin durumuna bağlı olarak artabilir. Sistemin kendisinde bir arıza varsa, müşterinin sistem tamir edilene kadar mağdur olmaması için müşteriye bir otomobil de sağlanabilir. Oppo sisteminin garantiden dönmesi için en fazla süre 20 iş günü olarak belirtiliyor.

Oppo Garantisinden Premium Model Cep Telefonu Alma

Piyasada çok sayıda Oppo markalı cep telefonu var. Bununla birlikte, bunların bir kısmı genellikle normalde bir garanti ile birlikte verilmez. Sistemde meydana gelebilecek herhangi bir arızayı hiçbir sorun olmadan giderebilmek için garantili bir cep telefonu satın almak çok önemlidir. Çevrimiçi sipariş verirken, ürünün “resmi distribütör garantisi” veya “resmi üretici garantisi” ibaresini taşımasını mümkün kılın.

Bazı modellere çok makul fiyatlarla da erişilebilir. Bu modellerin garantisi olup olmadığını kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Garantisi olmayan üniteler, tamamen farklı modellere kıyasla düşük maliyetli fiyatlarla tedarik edilir. Hepsiburada, N11, Trendyol ve GittiGidiyor gibi sitelerde garantili yüksek model telefonlar bulabilirsiniz.

Oppo Garanti Sistemi Değiştirme Yöntemleri

Oppo modelleri tamir edilemediğinde, elemanlar değiştirilir. Geri yükleme ile çözülemeyen arıza durumlarında, yarı değiştirme genellikle ek yardımcı olur. Gösteri veya hoparlör gibi önemli derecede hayati unsurların canlandırılması da zor olabilir. Bu durumda, Oppo garanti servisinden bir otomobil ikamesi talep edebilirsiniz.

Cep telefonunun yalnızca bir yarısı değil, bir dizi öğesi arızalıysa ve onarım süreci çok uzun sürerse, mağdur olmamak için bir sistem değişimi talep edilebilir. Sistem değişimi, özellikle kullanım hatalarından ziyade üretimden kaynaklanan sorunlar söz konusu olduğunda mantıklı bir alternatiftir. Garanti koşullarına uyulsa bile, satın alındığında hatalı olabilecek telefonlar için sistem değişimi önemlidir.

Oppo Garanti Çeşitliliği Nedir?

Oppo modellerinin garanti kapsamı, sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Oppo tarafından ithal edilen veya anında üretilen ürünler için aşağıdaki gibidir;

 • Ürün satış paketi anlaşmasına dahil olan iç piller, kulaklıklar, USB kabloları, şarj cihazları ve ilgili ürünler için; 24 ay (2 yıl).
 • Ürün satış paketi anlaşmasına dahil olmayan ve harici olarak tedarik edilen dahili piller, kulaklıklar, USB kabloları, şarj cihazları ve ilgili ürünler için; 24 ay (2 yıl).

Yurtdışındaki bazı yerlerde, alıcı yasaları garanti kapsamındaki unsurların türüne veya garanti aralığına ilişkin sınırlamalara izin vermemektedir. Sonuç olarak, bu tür yetkili işaretlere uymayan unsurlar için, kısıtlamalar ürün satış paketi anlaşmasının dışında tedarik edilen ürünler için geçerli değildir.

Garanti süresi boyunca ve garanti şartlarına uygun olarak servis için iade edilen, üretim hatası veya arızası olan herhangi bir aletin onarımı veya değiştirilmesi için alıcıdan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Müşteriden parça, işçilik veya başka bir neden için ücret talep edilmeyecektir. Tüm üretim hataları şirket tarafından karşılanır. Ücretsiz olarak değiştirilebilecek hasarlı ürünler, hatalı parçalar, kusurlu parçalar veya aletlerin tüm masrafları Oppo tarafından karşılanacaktır.

Müşteriye ücretsiz olarak tamir edilen veya değiştirilen bir parçanın garanti aralığı, hangisi daha uzunsa, kalan garanti aralığı veya restorasyon tarihinden itibaren 3 ay boyunca devam edecektir.

Oppo Garanti Ekran Değişim Fiyatları nedir?

Garanti kapsamı dışındaki Oppo telefonlar için ekran değişim fiyatları modele göre değişmektedir. Buna göre bazı modellerin ekran değişim fiyatları aşağıdaki gibidir;

 • One Plus 5T ekran değişim değeri 600₺
 • oppo Ax7 ekran ikame değeri 450₺
 • oppo A5 2020 ekran ikame değeri 450₺
 • oppo Reno Z ekran yedek değeri 500₺
 • Oppo A9 2020 ekran ikame değeri 450₺
 • oppo RX17 Neo ekran ikame değeri $1100
 • Oppo RX17 ekran ikame değeri 450₺

Oppo ekran değişimi ile karşılaştırılabilir onarımlar, ekranın satın alındığı ilk günkü kadar kolay çalışmasını sağlamayı amaçlar. Düşme veya darbe sonucu kırılan ekranlar için üstün kaliteli işçilik son derece önemlidir. Garanti durumlarında, ekranın lisanslı bir servis tarafından değiştirilmesi en iyi sonucu verecektir.

Bazı modellerde, ekran güvenlik teminatı ücretsiz olarak alınabilir. Bu güvence, fatura tarihinden itibaren altı ay boyunca geçerlidir. Ekranın 6 aylık süre zarfında kırılması durumunda, sistemin ekranı yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Sisteminizi satın alıp almadığınızı hatırlamıyorsanız ve ekran güvenlik garantisi kapsamında olup olmadığını bilmiyorsanız, 0 850 433 67 76 numaralı telefondan Oppo unvan kalbini arayabilir veya[email protected] adresine bir e-posta gönderebilirsiniz.

Oppo Ekranı Garanti Kapsamında mı?

Cep telefonu ekranının kırılması durumunda, Oppo lisanslı şirketler yalnızca ekran güvenlik teminatı kapsamındaki ürünleri geri yükleyecektir. Fatura, ürünün garanti kapsamında geri yüklenmesi amacıyla sunulmalıdır. Garanti kapsamındaki ürünler için, sistemin ekranı yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Ekran güvenliği koruması kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

 • Fatura tarihinden itibaren 6 aylık sürenin dolmamış olması.
 • Ekranın yalnızca en kısa sürede kırılmış olması.
 • Ücretsiz onarım veya değiştirme hizmeti yalnızca lisanslı şirketlerden birinden talep edilmelidir.

Ekran güvenlik koruması kapsamına girmeyen hususlar aşağıdaki gibidir;

 • Fatura tarihinden itibaren 6 aydan fazla süre geçmiş olması.
 • Bir gösterge sisteminin satın alınması.
 • Ekranın sıvı ile temas etmesi veya ekranın çizilmesi.
 • Ekran dışındaki unsurların kırılması veya hasar görmesi.
 • Hasar nedeniyle ekran değiştirildikten sonra ürünün bir kez daha açılamaması veya kullanılamaması. Böyle bir durumda, restorasyon değeri müşteriden tahsil edilir, ancak müşteri bu değeri kabul etmediğinde, restorasyon gerçekleştirilmez.
 • Hasarlı ekran sadece kendine özgü Oppo ekranı değildir.

Oppo Şarj Aleti ve Soketi Garanti Kapsamında mı?

Yukarıda bahsedildiği gibi, ürün satış paketi anlaşmasına dahil edilecek veya edilmeyecek veya ürün satış paketi anlaşmasına dahil edilmeyecek şarj cihazlarına ve prizlere geri dönen cihazlar Oppo güvencesi kapsamındadır. Bu cihazlar için garanti aralığının 24 ay olduğu söyleniyor. Ürünün garanti kapsamında kaldığından emin olmak için zorunlu koşullara uyulmalıdır.

Oppo Kulaklıklar Garanti Kapsamında mı?

Oppp kulaklıklar için de durum benzerdir. Satın aldığınız ürünü kapsayan kulaklıklar veya daha sonra edindiğiniz kulaklıklar için bir garanti vardır. Bu garantinin süresi 2 yıl olarak hazırlanmıştır.

Oppo Ekran Yanması Garanti Kapsamında mı?

Oppo, üretim hatalarından kaynaklanan ekran yanıklarının toplam değerini karşılar. Müşterinin mağdur olmaması için ekran değişimi ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Bununla birlikte, Oppo, garanti koşullarına uygun olarak alıcı hatasından kaynaklanan ekran yanıklarının sorumluluğunu üstlenmez ve ürünü garanti kapsamına almaz. Sonuç olarak, onarım ve değiştirme ücretleri müşteriden tahsil edilecektir.

Oppo Bir Kez Daha Garanti Kapsamında mı?

Oppo markalı tüm modellerin tüm unsurlarında olduğu gibi, kullanıcı kaynaklı arızalar normalde garanti kapsamında değildir ve müşteriden geri yükleme için belirli bir miktar tahsil edilir. Alıcı hatasından kaynaklanmayan tüm fabrika kaynaklı sorunlar için, yeniden kaplama garanti kapsamındadır ve onarılamazsa değiştirilecektir. Bu durumda müşteriye herhangi bir maliyet yansıtılmaz.

You may also like...